chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Lakier Domalux Strong

Lakier Domalux Strong

03.08.2009
Drewniane podłogi to jeden z najpiękniejszych elementów dekoracyjnych w naszych domach – wyeksponowanie ich naturalnego rysunku i barwy zapewnia niepowtarzalny efekt wizualny. Chcemy, aby ten stan trwał jak najdłużej. Lakier Domalux Strong odpowiednio zabezpieczy i wydobędzie piękno drewnianych podłóg, po których tak lubimy chodzić boso. Możemy nałożyć go samodzielnie przy dwa razy mniejszym nakładzie pracy dzięki formule 2 w 1. Bez pomocy specjalistów. Łatwo, przyjemnie i na długi czas!

Chemia budowlana - Lakier Domalux Strong
Drewno to najbardziej przyjazny budulec, z którym obcujemy, na co dzień. Jego naturalny zapach, niepowtarzalny wygląd oraz faktura sprawiają, że chętnie wprowadzamy go do swoich domów. Szczególnie efektownie wygląda zadbana drewniana podłoga, na której widać dokładnie usłojenie i wydobyty jest jej pierwotny kolor. Jest ona naturalną ozdobą wnętrza – chętnie chodzimy po niej boso albo bawimy się na niej z dziećmi. Zadbajmy o to, by upływający czas nie zmienił jej estetyki. Przy pomocy lakieru Domalux Strong 2 w 1 szybko i łatwo zapewnimy podłodze ochronę i osiągniemy jeden z trzech (mat, półmat, połysk) interesujących efektów dekoracyjnych.
Przeczytaj również: Obalamy mity na temat drewna
REKLAMA:


Własnymi siłami – 2 razy szybciej


Lato to świetny czas na prace remontowe. Wykorzystajmy je na renowację i zabezpieczenie drewnianych podłóg w mieszkaniu albo domku letniskowym. Możemy zlecić to zadanie fachowcowi jednak, aby zaoszczędzić czas i fundusze oraz mieć satysfakcję, możemy wykonać remont sami.

Domalux Strong to parkietowy lakier alkidowo-uretanowy, zalecany do samodzielnego odnawiania podłóg. Został on stworzony przede wszystkim z myślą o łatwej i szybkiej aplikacji. Dzięki nowoczesnej formule 2 w 1 odnowimy podłogę dwa razy szybciej! Lakier nie wymaga stosowania osobnego podkładu i jest przy tym łatwy w nakładaniu. Dodatkowo, lakier ma łagodny, szybko zanikający zapach, dzięki czemu nie będziemy musieli opuszczać domu na czas remontu.

Chemia budowlana - Lakier Domalux Strong

Trwała ochrona parkietu – krok po kroku


Nałożenie lakieru Domalux Strong jest bardzo proste, musimy tylko zastosować się do kilku podstawowych zasad. Na samym początku - odpowiednio przygotować wybraną powierzchnię. – Niezależnie od tego, czy malujemy podłogę po raz pierwszy, czy przykrywamy wcześniejsze warstwy, powinniśmy zacząć pracę od przeszlifowania podłoża papierem ściernym o granulacji 150. Następnie oczyszczamy i odpylamy powierzchnię aby była sucha i czysta od pozostałości past i innych środków pielęgnacyjnych - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich. Przy wykonywaniu wymalowania renowacyjnego należy najpierw wykonać próbę malowania i przyczepności, aby sprawdzić, czy otrzymamy oczekiwany efekt. Lakieru Domalux Strong nie stosuje się na podłoża zagruntowane nitrocelulozowymi lakierami podkładowymi.

- Przed rozpoczęciem malowania należy każdorazowo wymieszać lakier. Następnie nakładamy jego cienką warstwę przy użyciu pędzla z miękkim włosiem lub wałka np. welurowego. Ważne, żeby zapewnić sobie dogodne warunki pracy – między innymi zadbać o stałą wymianę powietrza w pomieszczeniu – tłumaczy specjalista z ATM.

Zalecane jest nakładanie dwóch warstw Domalux Strong w pomieszczeniach mieszkalnych oraz trzech w przypadku podłóg szczególnie często eksploatowanych – korytarzach czy przedpokoju. Kolejne warstwy nakładamy po całkowitym wyschnięciu poprzedniej, czyli po ok. 20 godzinach. Pomiędzy malowaniem kolejnych warstw należy dokładnie przyjrzeć się pomalowanej powierzchni i w razie konieczności przeszlifować podłogę w celu usunięcia zanieczyszczeń czy zgrubień. Produkt jest dostępny w trzech stopniach połysku – mat, półmat i połysk, dzięki czemu możemy wybrać wersję wykończenia najbardziej współgrającą z wnętrzem. W zależności od podjętej decyzji, przed nałożeniem ostatniej warstwy lakieru, podłoże jest różnie przygotowywane. – Wyschnięta powierzchnia powinna zostać zmatowiona papierem ściernym. Przy wersji półmat – o granulacji 150, przy połysku – 240 – dodaje Ryszard Plantos.

Lakier stworzony jest na bazie najłagodniejszego z dostępnych rozcieńczalników organicznych – EKO 1, dzięki czemu po malowaniu możemy bezpiecznie pozostać w domu, nie narażając się na reakcję alergiczną. Wysychający Domalux Strong prawie nie wydziela zapachu, nie będzie więc przeszkadzał domownikom.

Chemia budowlana - Lakier Domalux Strong

Dla ochrony i piękna drewna


Lakier Domalux Strong 2 w 1 uzupełnia serię produktów przeznaczonych do pielęgnacji, malowania i renowacji drewnianych powierzchni w naszych domach. Oprócz niego, w ofercie marki znajdują się także preparaty dedykowane alergikom, czy przeznaczone szczególnie do pomieszczeń bardzo mocno eksploatowanych.Domalux Strong – cena ok. 140 zł brutto za opakowanie 5L

Producent: PPG Industries

Autor: Domalux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt