chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » PALLMANN Pall-X 333

PALLMANN Pall-X 333

27.07.2012
Marka PALLMANN wprowadza do swojej oferty dwuskładnikowy grunt olejowy pod lakier na bazie wodnej, który zapobiega powstawaniu nieestetycznych przebarwień oraz śladów po prowadzeniu wałka. Jest to pierwszy dwuskładnikowy podkład na polskim rynku, który gwarantuje doskonałą przyczepność pod lakiery wodne.

Chemia budowlana - Fot. PALLMANN
Fot. PALLMANN
Lakierowanie zarówno drewna krajowego, jak i egzotycznego potrafi przysparzać wiele trudności. Nierównomierna chłonność czy też zbyt niska wilgotność materiału mogą być przyczyną powstawania nieestetycznych przebarwień, widocznych pod powierzchnią lakieru. Jest to zjawisko, które szczególnie przy niektórych plantacyjnych gatunkach drewna, spotykane jest bardzo często.

REKLAMA:


- Zdarza się, że mimo zastosowania dwóch warstw rozpuszczalnikowych podkładów odcinających, pojawiają się po pierwszej warstwie lakieru nawierzchniowego ślady po prowadzeniu wałka – przyznaje Dariusz Turski, Brand manager marki PALLMANN. - Kwestia ta od lat spędza sen z powiek parkieciarzom, sprzedawcom drewna oraz samym producentom chemii.

Odpowiedzią na problemy z przebarwieniami powstającym na powierzchni podłóg i śladami po wałku jest nowy podkład marki PALLMANN Pall-X 333, który nie tylko zapobiega ich powstawaniu, ale także gwarantuje przyczepność pod lakiery wodne. Innowacyjna receptura nowego produktu marki PALLMANN sprawia, że można go stosować zarówno do drewna pochodzenia krajowego, jak i egzotycznych gatunków. Gwarantuje on ciepłą kolorystykę podłogi olejowanej z warstwą nawierzchnią lakieru. Zastosowanie podwójnej dawki utwardzacza sprawiło, że Pall-X 333 schnie bardzo szybko, wystarczy poczekać około 12 h i po wypolerowaniu powierzchni, można nałożyć lakier. Niewątpliwą zaletą nowego gruntu marki PALLMANN jest także możliwość stosowania go w przypadku podłóg drewnianych z ogrzewaniem podłogowym, a także łatwość w nakładaniu.

Dane techniczne:


Opakowanie: pojemnik metalowy + plastikowa butelka
Trwałość: min. 12 miesięcy
Kolor: brązowy
Zużycie : Ok. 25 - 50 ml / m²
Temperatura pracy: ok. 18 - 25 ° C
Proporcje mieszania: 4: 1
Czas pracy: Ok. 2 godziny
Kolejnej warstwy: po ok.. 12 godzin
Kompatybilny z : Lakierami Pall-X 96 oraz Pall- X 98.

Autor: Pallmann - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt