chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Cegiełka - FAST Brick System

Cegiełka - FAST Brick System

26.06.2012
FAST Brick System to metoda wykonania ścian, elewacji przy zastosowaniu szablonów pozwalających idealnie odwzorować strukturę muru z cegły klinkierowej. Szablon znajduje zastosowanie przy wykonywaniu tynków zewnętrznych imitujących cegłę klinkierową. Produkt wykonany jest specjalną techniką, nie rozpuszcza się od chemii farby strukturalnej, posiada odpowiednią grubość i przyczepność do podłoża.


W skład systemu FAST Brick System wchodzą następujące produkty:
- FAST KWARC – farba strukturalna zewnętrzna do wypełnienia szablonów
- FAST F-AZ – farba zewnętrzna pełniąca rolę farby podkładowej oraz fugi
- Szablon FAST o wymiarach 80cmx50cm (w opisie prezentujemy wiązanie krzyżowe).
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Fast
Fot. Fast

Przygotowanie podłoża:


Podłoże musi być czyste, suche, wolne od tłuszczu i kurzu. Rysy i braki muszą być naprawione i uzupełnione. Tak przygotowane podłoże należy wymalować dwukrotnie farbą elewacyjną. Wybrany kolor będzie jednocześnie kolorem fugi między cegiełkami.

Przygotowanie aplikacji szablonów:


Pamiętajmy, aby dokładnie wymierzyć powierzchnię w celu równomiernego rozłożenia szablonów. Pomocne może być narysowanie górnej linii od poziomicy na całej długości danego odcinka ściany. Linia ta posłuży nam do idealnego przyklejenia szablonów.

Aby jeszcze dokładniej rozmieścić szablony możemy dorysować dodatkowe linie poniżej linii głównej.
Należy pamiętać, że końcówki szablonów nieznacznie się wyginają, dlatego poprowadzenie pomocniczej linii na powierzchni ułatwi połączenie szablonów w pionie i poziomie.Do wykonania prac potrzebne są dwie osoby, gdyż z reguły: jedna osoba przykleja szablony, druga osoba rozpoczyna aplikację farby FAST KWARC.

Kiedy wypełnione zostają dwa/ trzy szablony należy powoli rozpocząć odklejanie pierwszego szablonu. Specjaliści z firmy FAST radzą, aby rytm pracy wyglądał w następujący sposób: doklejanie kolejnych elementów następuje zawsze z wyprzedzeniem o dwa, trzy szablony przed pracownikiem aplikującym farbę strukturalną.

Należy pamiętać, aby szablon nie pozostawał zbyt późno przyklejony jak i zbyt późno oderwany ponieważ może dojść do nasiąknięcia szablonu a w rezultacie prowadzić do odchodzenia szablonu i powstania zacieków farby na fugę.
Przeczytaj również: Przegląd domu na wiosnę

Efekt cegły – metoda wykonaniaEfekt cegły możemy uzyskać na dwa sposoby:
- Sposób pierwszy – farbę aplikujemy pacą, ściągając nadmiar na gładko uzyskując w ten sposób gładką w strukturze imitację cegły.
- Sposób drugi – farbę również aplikujemy pacą, ale nakładamy ją grubiej, tak aby nadać jej fakturę przeciągając pacę po tynku, lekko go odrywając. W rezultacie otrzymujemy nieregularne kształty cegły tzw. Starą wypalaną cegłę.

W celu dodatkowego zabezpieczenia farby przez zabrudzeniami lub warunkami atmosferycznymi można zastosować lakier bezbarwny .Nie należy gruntować podłoża, gdyż grunty zawierają drobiny piasku kwarcowego co może powodować nierównomierne przyleganie szablonu do podłoża i jego odklejanie się.

UWAGA – szablony są jednorazowego użytku!

Poniżej galeria elewacji wykonanych w FAST Brick System.

Chemia budowlana - Fot. Fast
Fot. Fast
Chemia budowlana - Fot. Fast
Fot. Fast


Autor: Fast - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt