chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Pokój dziecięcy w barwach Tikkurila

Pokój dziecięcy w barwach Tikkurila

22.05.2012
Kolorowe dzieciństwo kształtuje całe późniejsze życie człowieka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, iż równie ważna jak rodzinne ciepło i poczucie stabilności, jest też estetyka otaczająca najmłodszych domowników. Warto zadbać o to, by pokój dziecięcy zachwycał magicznym, pełnym uroku klimatem, a jednocześnie był w pełni bezpieczny.

Chemia budowlana - Pokój dziecięcy w barwach Tikkurila
By zaaranżować barwne „małe królestwo”, w którym dzieci z przyjemnością będą spędzać czas na zabawie i nauce, warto skorzystać z inspiracji Tikkurila. Harmonijna kompozycja kolorów, nie tylko pomoże w kształtowaniu - już od najmłodszych lat – wrażliwości na piękno, ale też przyniesie spokój, odprężenie, poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Bogactwo odcieni, dostępnych w kolekcji Tikkurila, daje możliwość stworzenia w pokoju dziecięcym prawdziwej „krainy czarów”.
Przeczytaj również: Farby do pokoju dziecięcego
REKLAMA:


Chemia budowlana - Pokój dziecięcy w barwach Tikkurila
Przy urządzaniu pokoju dziecięcego niezwykle ważne jest, by wybierane produkty były bezpieczne – ekologiczne i minimalizujące ryzyko wystąpienia alergii. Farby marki Tikkurila: z linii Optiva, farby Super White i Pure White, posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów. Rekomendacja PTA jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku.

Chemia budowlana - Pokój dziecięcy w barwach Tikkurila
Magiczny świat kolorów z kolekcji Tikkurila pomoże wykreować przestrzeń idealną zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Planując kolorystyczną aranżację pokoju dziecięcego, starajmy się unikać kontrastów – nie sprawdzą się tu zestawienia opartych na przeciwieństwie, intensywnych barw. Najlepszy efekt osiągniemy, wybierając jasne, stonowane odcienie. Jednolite kompozycje kolorystyczne mogą być jednak zbyt „nużące” wizualnie – dlatego warto urozmaicić je dodatkiem tonacji, zharmonizowanych z barwą główną. Doskonałym konceptem są również rozmaite ścienne aplikacje, które pomogą stworzyć oryginalną, pomysłową aranżację.

Róż nie bez powodu uznawany jest za kolor idealny dla małych księżniczek. Intensywny i pokrywający całość ścian byłby jednak dla pokoju dziecięcego zbyt przytłaczającą propozycją. Aranżację pełną ciepła i uroku łatwiej stworzyć, korzystając z rozbielonego, subtelnego odcienia różu, zestawionego z beżem.
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Odcienie błękitu i szarości posłużyły jako baza aranżacji w prawdziwie marynistycznym klimacie. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonale dobrane dodatki współtworzą przestrzeń idealną dla każdego małego marynarza – miłośnika morskich przygód.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Łagodny, stonowany beż to odcień idealny do pokoju dziecięcego. Jest on też kolorem niezwykle uniwersalnym – świetnie będzie prezentował się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Oparcie aranżacji wyłącznie na tym kolorze, utrudniłoby jednak nadanie jej oryginalnego charakteru. Dlatego warto skorzystać z pomysłu urozmaicenia beżowej „bazy” ściennymi aplikacjami, wykonanymi przy pomocy szablonu. Ich pastelowe odcienie są wystarczającym akcentem dla przełamania jednolitości tła, a jednocześnie nie zakłócają ciepła i spokoju aranżacji.


Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt