chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Inspiracje: Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC

Inspiracje: Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC

16.05.2012
Jakie są najnowsze trendy w designie i kolorystycznej aranżacji? Jak znaleźć najtrafniejsze ich zastosowanie w naszych mieszkaniach? Inspiracji, które pomogą nadać wnętrzom wysmakowany i modny styl, warto poszukać na nowym blogu firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila. Prowadzi go Doty Horn, której wnikliwe i trafne prognozy dotyczące trendów są cenione przez projektantów na całym świecie. Blog The ColorVoyant® Watch jest dostępny na stronie www.tikkurila.pl.

Chemia budowlana - Doty Horn
Doty Horn
Współczesny design jest dziedziną o niezwykłym tempie rozwoju. Śledzenie aktualnych trendów wzornictwa i aranżacji wnętrz, przy ich zmienności i wielowątkowości, nie jest zadaniem prostym. Z proponowanych przez projektantów rozwiązań, samodzielne „wyłuskanie” tych naprawdę innowacyjnych i zachwycających wizualnie, wymaga dużego nakładu czasu, a także wiedzy i doświadczenia. Dodatkową trudnością okazać się może również twórcze zastosowanie ich we własnych aranżacjach.
REKLAMA:


Warto skorzystać więc z podpowiedzi ekspertów, specjalizujących się w przewidywaniu i analizie trendów w kolorystyce i wzornictwie. Prowadzony przez Doty Horn wspólny blog firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila, koncentruje się na takiej właśnie tematyce. Doty Horn - założycielka i dyrektorka nowojorskiej firmy ColorVoyant®LLC – posiada ogromne doświadczenie w branży dekoratorskiej i modowej oraz w obszarze wzornictwa przemysłowego. Jej pasją są intensywne podróże po świecie, dzięki którym może śledzić międzynarodowe tendencje w dziedzinie designu. Docenia znaczenie koloru, uważając go za najważniejszy, najbardziej uniwersalny czynnik decydujący o naszych wyborach konsumenckich.

Chemia budowlana - Color clustering haft festiwal PASSAGEN
Color clustering haft festiwal PASSAGEN
Chemia budowlana - Color Staccato Oho La Laa
Color Staccato Oho La Laa


Na nowym blogu The ColorVoyant® Watch, Doty Horn komentuje najciekawsze wydarzenia z targów designu i aranżacji wnętrz, przedstawia wiodące światowe talenty w dziedzinie kształtowania trendów i jednocześnie analizuje nowe kierunki w kolorystyce i wzornictwie. Tak szerokie i świeże spojrzenie z pewnością pomoże zwiększyć naszą świadomość w świecie designu, a prezentowane na blogu nawiązania do palet kolorystycznych i referencji marki Tikkurilia ułatwią wprowadzenie elementów najnowszych propozycji projektantów do własnych aranżacji.Pierwsza odsłona bloga The ColorVoyant® Watch przynosi informacje dotyczące między innymi najnowszych trendów kolorystycznych. Opisywane nowatorskie tendencje w designie opierają się na zaskakujących inspiracjach, takich jak: Street Smarts (czyli funkcjonalność i piękno ulicy); organiczne, żywe, soczyste barwy żywności czy emanujące delikatnością ptasie pióra. Blog przedstawia oryginalne zestawienia odcieni oraz akcenty mocnych, intensywnych barw, a także ukazuje kolory bardziej stonowane, które – choć pokrywają jednolicie większe powierzchnie - nie nużą wizualnie.

Chemia budowlana - Inspiracje: Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC<br />
Prezentowane przez Doty Horn prace utalentowanych projektantów przykuwają uwagę, są pomysłowe i wnoszą ożywczą energię w dziedzinie aranżacji i dekoracji. Przykładem może być ręcznie wykonany haft krzyżykowy (pokazywany na festiwalu wzornictwa PASSAGEN 2012 „Jack in the box” w Kolonii) obrazujący trend clustering – czyli zgrupowanie na małej przestrzeni kolorów, emanujących indywidualną energią. Zwykłe guziki posłużyły z kolei grupie Ooh La Laa & Co. do stworzenia opalizującej kompozycji kolorów w stylu staccato.

Doty Horn przedstawia również referencje Tikkurila, inspirując w ten sposób do samodzielnego zastosowania opisywanych trendów.
Przeczytaj również: Jak tanio odnowić kaloryfer?
Kolejne odsłony blogu Doty Horn zamieszczane będą w każdym kwartale 2012 roku.

Blog jest dostępny na stronie: http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/blog_-_trendy_w_designie/.


Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt