chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Wiosenne kolory Tikkurila do wnętrz

Wiosenne kolory Tikkurila do wnętrz

16.03.2012
Wiosną budząca się do życia przyroda inspiruje, by rześki, pełen radości klimat wprowadzić również do wnętrz. Optymistyczne, ciepłe żółte tonacje oraz porywające świeżością zielenie z kolekcji Tikkurila Optiva pozwolą stworzyć energetyzujące aranżacje.

Chemia budowlana - Wiosenne kolory Tikkurila do wnętrz<br />
Złociste promienie wiosennego słońca i intensywna zieleń pierwszych liści napełniają optymizmem i dodają witalności. Barwy te, zastosowane w aranżacji wnętrz, przyniosą pełen pozytywnej energii efekt – pożądany nie tylko po zimowej, pochmurnej stagnacji, ale sprawdzający się świetnie przez cały rok. W bogatej kolekcji farb Tikkurila Optiva znajdziemy odcienie stanowiące idealną bazę do „wiosennych” aranżacji. Zielenie pozwolą stworzyć przestrzeń, w której łatwiej nabrać dystansu i zrelaksować się. Żółcienie zaś stanowić będą idealną podstawę aranżacji emanującej ciepłem, wywołującej radość i optymizm.
REKLAMA:


Wiosenne, ożywcze barwy, zwłaszcza w tonacjach intensywnych, żywych, nie zawsze są łatwe w użyciu. Jeśli zastosowanie świeżej zieleni bądź słonecznego żółtego w całym pomieszczeniu wydaje się nam zanadto śmiałym krokiem aranżacyjnym, pomalujmy tym kolorem wybrany fragment ściany bądź wykorzystajmy go do stworzenia aplikacji. Mniej nasycone, nieco „przytłumione” nuty kolorystyczne doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych.

Chemia budowlana - Wiosenne kolory Tikkurila do wnętrz<br />
Ciemniejszy, nie nazbyt intensywny odcień żółty, jest doskonałą propozycją kolorystyczną do jadalni. Prosta w wykonaniu aplikacja w postaci oliwkowych kropek, dodaje całości ciepłego charakteru. Nietuzinkowym pomysłem jest stylizowana tablica z przywieszonym „Menu” – uzupełnia ona całość aranżacji, przywodzącej na myśl klimat urokliwych, rodzinnych restauracji.

Tworząc taką aranżację jadalni nie zapominajmy, jak ważną rolę odgrywają w niej odpowiednio dobrane dodatki. Świeże, wiosenne kwiaty stanowią jej nieodzowny element. Żywe odcienie zieleni i żółcieni są odpowiednie do nowoczesnych aranżacji, w których nie muszą stanowić wyłącznej kolorystycznej dominanty. To wnętrze oparto na nieoczywistym połączeniu barw. Intensywny żółty zastosowano do stworzenia aplikacji: prostej, a jednocześnie wyraziście odznaczającej się na szaro-białym tle. Świeża zieleń ścian w drugim pomieszczeniu, urozmaicona ażurowymi, ozdobnymi ramami stanowi ważny punkt tej niesztampowej, designerskiej kompozycji. Niebagatelną rolę w aranżacji grają też, starannie dobrane zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki, meble i dodatki.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt