chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak pomalować podłogi drewniane

Jak pomalować podłogi drewniane

08.03.2012
Odnawianie drewnianych podłóg może wydawać się nieco skomplikowane, jednak po zakończeniu przynosi dużą satysfakcję. Postępuj zgodnie z instrukcjami firmy Bona i odkrywaj ukryte piękno Twoich drewnianych podłóg.

Chemia budowlana - Jak pomalować podłogi drewniane
Przeczytaj również: Remont w kuchni
REKLAMA:


Lista materiałów:


- Wałek o krótkim włosiu + uchwyt wałka 2f Kij teleskopowy
- Mały pędzel
- Papier ścierny o granulacji 150
- Odkurzacz
- Zwilżona, niestrzępiąca się ściereczka
- Rękawice, okulary ochronne i jednorazowe buty

Przygotowanie


Staranne szlifowanie i przygotowanie podłogi jest kluczem do uzyskania idealnej powierzchni. Pamiętaj, że należy szlifować aż do surowego drewna.
Po przeszlifowaniu starannie odkurz powierzchnię oraz wszelkie inne miejsca, w których mógł zgromadzić się pył. Nanoś lakier w normalnej temperaturze pokojowej, 18-25°C. Zaciągnij zasłony, aby światło słoneczne nie padało na podłogę.

Wypełnianie szczelin


Aby naprawić lub wypełnić szczeliny w podłodze, zmieszaj pył drzewny pozostały po szlifowaniu ze środkiem Bona Wood Filler Mix. Najlepszy pył pochodzi ze szlifierek. W przypadku bardzo dużych szczelin użyj środka Bona Wood Mastic.

Nanoszenie farby


Drewno surowe (niemalowane wcześniej):
Zamieszaj zawartość pojemnika. Poczekaj 5-10 minut, aż znikną pęcherzyki powietrza.

Ważne: Surowe drewno należy najpierw pokryć podkładem do podłóg drewnianych Bona.
Nanoś podkład sekcjami, bez przerw. Zaplanuj pracę; określ, w którym miejscu zaczniesz, a w którym wyjdziesz z pokoju.

1. Nanieś podkład wzdłuż krawędzi podłogi na oddalonym od wejścia końcu pokoju. Używaj pędzla lub małego wałka. Nie maluj wszystkich krawędzi za jednym razem!
2. Zanurz wałek w wiaderku i równomiernie rozprowadź podkład na pierwszym fragmencie podłogi w kierunku usłojenia drewna. Ostrożnie podnieś i połóż wałek.
3. Powtórz kroki 1-2. Maluj „na zakładkę", pokrywając nieco poprzednio malowanego fragmentu, aby zapewnić płynne przejście warstw preparatu. Powtarzaj do momentu, aż zostanie pokryta cała powierzchnia. Pozostaw do wyschnięcia na 2-3 godziny.
4. Lekko przeszlifuj podłogę papierem ściernym o granulacji 150.
5. Odkurz podłogę i przetrzyj wilgotną ściereczką.
6. Nanieś dwie warstwy farby w taki sam sposób, jak w przypadku podkładu, i pozostaw do wyschnięcia. Pozostawić do wyschnięcia.

Drewno lakierowane/malowane wcześniej


Powierzchnie wcześniej lakierowane lub malowane można bezpośrednio pokrywać nową farbą. Jednak przed rozpoczęciem pracy należy przeprowadzić mały test, aby sprawdzić, czy przyczepność jest zadowalająca.
Oczyść podłogę i lekko zeszlifuj ją w kilku miejscach. Nanieś farbę na zeszlifowane miejsca. Po 24 godzinach lekko zarysuj powierzchnię, używając monety. Jeśli farba mocno trzyma się podłogi, oznacza to, że stopień przylegania jest zadowalający i możesz kontynuować pracę. Jeśli farba łuszczy się, wówczas oznacza to, że konieczne jest zeszlifowanie podłogi aż do surowego drewna.

1. Dokładnie oczyścić podłogę środkiem do czyszczenia podłóg drewnianych Bona. Powtórz w razie potrzeby.
2. Przetrzyj powierzchnię papierem ściernym o granulacji 120-150. Pamiętaj, aby cała powierzchnia podłogi została zmatowiona.
3. Usuń pył.
4. Nałóż 1-2 warstwy farby.

Kiedy można ponownie używać podłogi?


Po 8 godzinach podłoga może być użytkowana w lekkim stopniu. Po 24 godzinach można wnieść meble, jednak w przypadku ciężkich przedmiotów należy poczekać jeszcze kilka dni. Po upływie tygodnia podłoga osiąga pełną twardość i można położyć na niej dywany.

Konserwacja okresowa:


Zatrzymaj piękno swoich podłóg


Regularnie czyść podłogi na sucho odkurzaczem, miękką szczotką lub padem Bona Dusting Pad. Co pewien czas spryskuj powierzchnię środkiem do czyszczenia podłóg drewnianych Bona i wycieraj do czysta.
Jeśli podłoga wymaga odświeżenia, nanieś warstwę pasty do podłóg drewnianych Bona, aby przywrócić połysk drewna.

Chemia budowlana - Jak pomalować podłogi drewniane

Główne cechy produktu


Ikony te prezentują główne cechy produktu, dzięki którym oferta firmy Bona jest unikalna w skali rynku, stanowiąc jednocześnie zrównoważone rozwiązanie na przyszłość.

Dzięki innowacyjnej technologii wiązań krzyżowych farba ta charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działania typowych środków chemicznych stosowanych w gospodarstwach domowych.

Bona poważnie traktuje kwestię środowiska naturalnego. Dzięki innowacyjnemu i usystematyzowanemu podejściu staramy się zmniejszać negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz opracowywać zrównoważone rozwiązania na przyszłość.

Norma EN 71-3 umożliwia sprawdzenie, czy produkt nie zawiera niebezpiecznych metali ciężkich takich jak ołów, chrom, arsen itd. oraz czy może być stosowany na zabawkach dla dzieci.

Obecnie produkty na bazie wody oferują maksymalną wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości niebezpiecznych oparów rozpuszczalników. Łatwiejsze wygodniejsze czyszczenie narzędzi i rozlanych resztek.

Farba do podłóg drewnianych Bona to preparat o bardzo dużej zawartości substancji stałych w celu zapewnienia lepszego pokrywania i większej trwałości.

Źródło: Bona

Autor: Bona-Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Jak malować drewno?
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt