chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Trendy Kolorystyczne na 2012 rok marki Dulux

Trendy Kolorystyczne na 2012 rok marki Dulux

19.10.2011
Na nadchodzący rok zespół Colour Futures marki Dulux® wytypował 5 trendów kolorystycznych, które przekładają się na konkretne zestawienia barw.

Chemia budowlana - Trendy Kolorystyczne na 2012 rok marki Dulux

Subtelna Harmonia


Wyrafinowana i delikatna Subtelna Harmonia jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących luksus, które elegancję znajdują w nowym spojrzeniu na przedmioty z pozoru dobrze znane. Abażur postrzegają jak kruche dzieło sztuki, a starannie tkaną kaszmirową narzutę oglądają w sposób, w jaki znawca antyków podziwiałby pozłacane zwierciadło. Materiały są proste, ale nigdy surowe. Na paletę trendu składają się chłodne
i eleganckie kolory neutralne, ciepłe beże, soczyste korale i naturalne róże, wzbogacone o delikatne akcenty stali kowalnej, polerowanego betonu, wełny, miedzi i połyskującej skóry. Kolory te symbolizują równowagę, łagodność i płynność.
REKLAMA:


Natura Więzi


Natura Więzi wyraża dążenia ludzi czynu, którzy nie zatracili w sobie chęci, by marzyć. Motywem przewodnim tego trendu jest więź z naturą, idea małego ziarna, z którego powstaje coś wielkiego, koncepcja możliwości kreowania świata wokół własnymi rękoma. Inspiracją przy tworzeniu tej palety barw był proces fotosyntezy. Woda, słońce, ziemia i glina to barwy dominujące. Rozmyte zielenie, pochmurne i blade pastele oraz odcienie neutralne nadają palecie niepowtarzalną atmosferę, podczas gdy ciemne kolory ziemi i intensywne barwy kwitnącej zieleni stanowią dla nich przeciwwagę. Całość tworzy nasz własny ogród, który możemy przenieść do wnętrz mieszkań.

Chemia budowlana - Trendy Kolorystyczne na 2012 rok marki Dulux

Moja Historia


Moja Historia stworzona jest dla każdego, kto nie boi się dzielić osobistymi doświadczeniami, kto lubi wyrażać siebie, podkreślać swoją indywidualność oraz kreatywność. Paleta inspirowana mediami społecznościowymi w praktyce przekłada się na barwy zrównoważone, ciepłe, czarujące, ale dalekie od nostalgii. Znajdziemy w niej nawiązania do kolorystyki kartonu i tektury, a także radosne, a zarazem dojrzałe pastele.

Na Granicy Światów


Trend dla osób, którym bliska jest poetyka Alicji w Krainie Czarów. Pasjonatów op-artu, światów wirtualnych, iluzji, abstrakcji i surrealizmu, którymi kieruje chęć zanurzenia się w króliczej norze z jednoczesnym pozostaniem na ziemi. Paleta barw Na Granicy Światów jest bogata w jaskrawe błękity, zielenie i czerwienie, którym przeciwstawione zostały eteryczne i półprzejrzyste pastele, stając się dyskretnym tłem dla teatru znaczeń.

Zwyczajnie Niezwyczajne


Codzienność odbierana w zupełnie niecodzienny sposób. Inspiracją dla stworzenia tej palety barw były zwykłe, prozaiczne przedmioty, które, dzięki wrodzonej wrażliwości, zauważamy i możemy odczytać na nowo. Znajdziemy tu więc dżinsowy błękit, industrialne barwy neutralne, tony metaliczne i rdzawe, zieleń maszyny do szycia, jaskrawe odcienie elementów drucianych, metalowych drzwi oraz rur, jak również szarości przywodzące na myśl kolorystykę silników maszyn i betonowych ścian.

Autor: Dulux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt