chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak konserwować podłogi PCV

Jak konserwować podłogi PCV

23.09.2011
Elastyczne wykładziny podłogowe, stosowane jako warstwa wierzchnia w pomieszczeniach obiektowych i mieszkalnych charakteryzują się wysoką trwałością i dużą odpornością na ścieranie. Jednak utrzymanie ich w dobrej ,,kondycji” wymaga nie tylko okresowej konserwacji, ale także codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Chemia budowlana - www.maxima-wykladziny.pl
www.maxima-wykladziny.pl
Przeczytaj również: Budowa domu pasywnego
REKLAMA:


Podstawowym celem nanoszenia warstwy ochronnej na wykładzinę, jest zabezpieczenie przed wniknięciem zabrudzeń głęboko w jej strukturę. Wielka rozmaitość zastosowań w różnym stopniu naraża wykładzinę na kontakt z brudem i piaskiem, a także z substancjami mogącymi wywołać poplamienie. Zabezpieczenia wymagają przede wszystkim miejsca narażone na duże natężenie ruchu, takie jak wszelkiego rodzaju ciągi komunikacyjne. Żadne z obecnie wytwarzanych pokryć podłogowych nie jest w stanie na dłuższą metę wytrzymać intensywnej eksploatacji bez pogorszenia walorów estetycznych i tylko odpowiednie zabezpieczenie może uchronić posadzkę przed ich utratą. Pokrywając wykładziny warstwą środka konserwującego, a następnie uzupełniając konserwację w miarę zużycia zamkniemy dostęp do powierzchni wykładziny i dzięki temu ochronimy ją przed wnikaniem zabrudzenia.

Pierwsza konserwacja


Pierwszą konserwację wykładziny elastycznej należy przeprowadzić zaraz po jej zainstalowaniu. Arkusze wykładziny są wstępnie zabezpieczane już na etapie produkcji, ale ta pierwotna warstwa ochronna ulega częściowemu zniszczeniu podczas montażu. Z tego względu zaleca się dokładne usunięcie pozostałości fabrycznej warstwy ochronnej i nałożenie nowej.

Pielęgnacja bieżąca


Zakonserwowana wykładzina wymaga bieżącej pielęgnacji polegającej na zamiataniu i odkurzaniu, a także myciu roztworem zimnej wody i odpowiedniego środka do bieżącej konserwacji.

Konserwacja okresowa


Ponieważ podłoga w pomieszczeniu nie jest użytkowana równomiernie, w miejscach większej eksploatacji np. na ciągach komunikacyjnych nałożona warstwa ochronna zużywa się szybciej, niż w miejscach słabiej używanych. Częściowo zużytą konserwację można wypolerować (polerki 2000 obrotów) natomiast przy stanie dużego zużycia należy ją odnowić. W tym celu starą powłokę należy usunąć przy pomocy środka do gruntownego mycia a następnie zmyć kilkakrotnie czystą wodą. Po wyschnięciu podłogi nanieść nowe warstwy środka konserwującego.

Z uwagi na konieczność użycia odpowiednich urządzeń np. szorowarek do zmywania, odkurzaczy wodnych do zbierania wody, polerek do polerowania i zapiekania środka konserwującego zaleca się powierzenie tej czynności firmom wyspecjalizowanym i posiadającym odpowiedni sprzęt.

Opr. Sambor ZarzyckiŹródła: Gamrat, Tarkett

Autor: chemiabudowlana.info - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt