chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Dobór koloru do pokoju dziennego oraz sypialni

Dobór koloru do pokoju dziennego oraz sypialni

16.06.2009
Pokoje dzienne i sypialnie to pomieszczenia, w których najchętniej odpoczywamy, dlatego też bardzo ważna jest ich harmonijna kolorystyka. Uwaga i czas poświęcony na stworzenie odpowiedniej kompozycji barw ma szczególnie znaczenie, jeśli aranżujemy pomieszczenia o mniejszej powierzchni, gdzie łatwiej o błędy. W tym przypadku warto sięgać po kolekcje farb w gotowych kolorach.

Chemia budowlana - Dobór koloru do pokoju dziennego oraz sypialni
Dobór kolorów do pomieszczeń, w których spędzamy najwięcej czasu nie może być przypadkowy. Użyte barwy determinują charakter wnętrza – mogą czynić je harmonijnym i naturalnym lub też napełniać je energią i stymulować do działania przebywające w nim osoby. We wnętrzach o małej powierzchni kolor może dodatkowo pomóc w aranżacji i poprawić optycznie kształt pomieszczenia. Wybór nie jest prosty, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi w postaci palet gotowych kolorów. Sprawdzone i sprzyjające wypoczynkowi barwy znajdziemy w kolekcji 30 gotowych kolorów JEDYNKI® KOLOR.
REKLAMA:


Do sypialni i pokojów dziennych najczęściej wybieramy jasne odcienie żółtego, beżu, brzoskwini, pomarańczy, wrzosu, zieleni i błękitu. Odbieramy je jako dobrze wpływające na samopoczucie i łatwe w aranżacji. I słusznie. Słabo nasycone kolory odbijają światło i rozjaśniają przestrzeń, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe. Co więcej, pastelowe odcienie są "bezpieczne w użyciu”, ponieważ trudniej tu o pomyłkę w łączeniu barw. Dlatego też, co jakiś czas łatwo jest odświeżyć wystrój wnętrza, zmieniając jedynie kolor zasłon, poduszek czy innych, drobnych elementów wyposażenia. Urządzając wnętrze pomalowane w pastelowych barwach możemy postawić na kontrast – ciemne meble i dodatki, które zostaną podkreślone na jasnym tle. Innym rozwiązaniem jest zachowanie monochromatycznego wystroju wnętrza poprzez dobranie sprzętów w kolorze naturalnego, jasnego drewna.

Chemia budowlana - Dobór koloru do pokoju dziennego oraz sypialni
Co jednak z intensywnymi kolorami na ścianach salonów i sypialni?
Ciemne barwy pochłaniają więcej światła, a przy niedostatecznym oświetleniu wydają się jeszcze ciemniejsze. Dlatego też zalecane są do malowania powierzchni dobrze nasłonecznionych. Jednak nie oznacza to, że musimy z nich całkowicie zrezygnować, nawet jeśli nasze mieszkanie nie jest wystarczająco doświetlone czy duże. Ciemny kolor może być wprowadzony do wnętrza poprzez pomalowanie jednej ściany bądź jej fragmentu, np. w postaci pionowego lub poziomego pasa. Taka powierzchnia będzie wymagać dodatkowego oświetlenia np. halogenowego. Ten aranżacyjny trik daje także możliwość optycznej korekty kształtu pomieszczenia. Jeżeli chcemy „oddalić” ścianę od centrum pokoju pomalujmy ją w zimnych, jasnych barwach błękitu lub zieleni. W kolekcji JEDYNKI® KOLOR będą to: „orzeźwiający turkus” czy „sielankowa oliwka”. Jeśli natomiast pragniemy „przybliżyć” ścianę do środka przemalujmy ją na ciemniejsze, ciepłe odcienie czerwieni i jej pochodne, np. na „wielką czerwień” czy „dominujący pomarańcz”, z palety JEDYNKI® KOLOR.

Przy urządzaniu niewielkich wnętrz najważniejszą zasadą powinna być prostota. Dlatego najlepiej zdecydować się na jeden określony styl i być konsekwentnym
w doborze mebli, kolorów, tkanin i dodatków.JEDYNKA® KOLOR, to dyspersyjna farba akrylowa oferowana w 30 gotowych kolorach.. Tworzy matowe powłoki, które dzięki swojej mikroporowatej strukturze umożliwiają „oddychanie” ścian. Produkt jest wzbogacony dodatkiem zapachowym, którego świeża woń daje komfort malowania i utrzymuje się aż do momentu całkowitego wyschnięcia powierzchni.

Chemia budowlana - Dobór koloru do pokoju dziennego oraz sypialni
JEDYNKA® KOLOR
Stopień połysku: mat
Kolorystyka 30 gotowych kolorów
Wydajność: 9 - 10 m2 / l
Czas schnięcia: ok. 2h
Opakowanie: 2,5 l; 5 l
Cena: 30,46 zł / 2,5 l

Pamiętaj że…
… właściwie zastosowany kolor umożliwia optyczną korektę wnętrza. Za pomocą jasnych barw, które dobijają światło, uzyskamy większą przestrzeń. Jeśli chcemy ścianę „oddalić” od centrum pomieszczenia pomalujmy ją w kolorach zimnych i jasnych, jeśli „przybliżyć” w ciepłych i intensywnych.
Autor: Jedynka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt