chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Zolokrzemowy COLOR POWER wpisany w tkankę miejską

Zolokrzemowy COLOR POWER wpisany w tkankę miejską

16.08.2011
Farby zolokrzemowe marki TYTAN EO zostały przetestowane na elewacjach poznańskich kamienic podczas Festiwalu Murali. Ich wysoką jakość potwierdzili artyści z całej Europy. Kolorowe freski zolokrzemowe marki TYTAN EO wg kreacji: Remeda z Francji, Kenora i Sam 3 z Hiszpanii, Erosie’go z Holandii oraz słynnego Blu z Włoch upiększają kamienice przy ul. Taczaka 11, Grobla 18, Garbary 43, Woźnej 13 i Kantaka 8/9 w Poznaniu.

Chemia budowlana - Fot. Selena SA
Fot. Selena SA
Przeczytaj również: Jaką farbą malować elewację
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Selena SA
Fot. Selena SA

TYTAN EO zolokrzemowa ma dobrą reputację nawet we Francji


Zolokrzemowa farba TYTAN EO na stałe wpisała się w tkankę miejską na ścianie kamienicy przy ulicy Taczaka w Poznaniu malowanej przez pochodzącego z Francji artystę street art-owego - Remeda.
- Sponsor farb miał ekologiczne laboratorium, które produkuje własne, naprawdę świetne pigmenty. Niestety, niektóre z kolorów, które początkowo wybrałem, były nie do osiągnięcia. Spędziłem pięć godzin przy mieszadle łącząc farby i barwniki, uważając aby nie przesadzić z pigmentami i uzyskać jak najtrwalszy kolor. Na koniec znalazłem alternatywę kolorystyczną, która mnie w pełni zadowoliła – pisze na swoim blogu Remed.

Chemia budowlana - Znany Holenderski artysta street art-owy pozdrawia na zdjęciu z rusztowania. Fot. Selena SA
Znany Holenderski artysta street art-owy pozdrawia na zdjęciu z rusztowania. Fot. Selena SA

Artysta z Holandii umieścił na blogu TYTAN EO…


Czarna i biała farba zolokrzemowa TYTAN EO z efektem fotokatalizy prezentuje się doskonale na elewacji kamienicy przy ul. Woźnej 13 w Poznaniu. Jak mówił Erosie, tak dobrego krycia i intensywności koloru nie zapewniła dotąd żadna inna czarna farba, a maluje na całym świecie. Ten skromny artysta skwitował ukończone dzieło – „black&white – two colors can be so colorful”. Erosie miał lęk przestrzeni i wysokości. Co zdumiewające – motyw wszechobecny w twórczości tego artysty – horror vacui z łac. – oznacza lęk przed pustką i jest tendencją w sztuce przejawiającą się tworzeniem dekoracji zapełniających całą powierzchnię obiektu, bez pozostawiania pustego tła. Dynamiczna kompozycja rzeczywiście daje poczucie ruchu, życia i witalności. Poniżej zdjęcia z bloga artysty.

Hiszpańskie inspiracje


Poniżej zolokrzemowa farba TYTAN EO przy ul. Grobli na ścianie kamienicy malowanej przez artystę z Hiszpanii, Kenora. Autor fresku bazując na aspektach etnograficzno-społecznościowo-antropologicznych, nawiązał do ubogiego charakteru dzielnicy. To było niewiarygodne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Twarze mieszkańców wpatrzonych w elewację wyrażały zdumienie i zachwyt. Niesamowicie sympatyczny artysta robił zdjęcia z przechodniami, fanami jego sztuki.
Chemia budowlana - Fot. Selena SA
Fot. Selena SA


Dla Sama 3 środkiem wyrazu artystycznego jest czarna farba. Nie stosuje żadnych dekoracji i upiększeń. W pracach Hiszpana uderza prostota oraz bezpośredniość przekazu. Jest najbardziej znany ze swoich wielkoformatowych murali, przedstawiających ludzi w absurdalnych sytuacjach. Głównym tematem, z jakim zmaga się Sam3 w swojej twórczości jest człowiek, jego wnętrze i życie w społeczeństwie. Na poznańskich kamienicach chciał przedstawić swój osobisty sprzeciw wobec komunizmu oraz zjawisko jednoczenia ludzi w tak trudnych realiach.

Chemia budowlana - Fot. Selena SA
Fot. Selena SA
Chemia budowlana - Fot. Selena SA
Fot. Selena SA

Śmiałe zolokrzemowe motywy


Na elewacji budynku klubu Cafe Mięsna przy ul. Mostowej malowanej przez Autone z Gdańska i Tone z Poznania pojawił się „zolokrzemowy” wzór w 3 kolorach – czerwonym, czarnym i białym.

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt