chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych. Postaw na akcent

Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych. Postaw na akcent

28.05.2009
Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych?
Nic prostszego. Wystarczy zastosować jeden mocny akcent, intensywny kolor ściany, mebla czy ornamentu, który nada wnętrzu całkiem nowy, niebanalny charakter.


Chemia budowlana - Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych. Postaw na akcent
Dla większości z nas najbardziej ekscytująca jest ostateczna dekoracja pomieszczenia. Meble oraz dodatki takie jak lampy, dywany, zasłony, poduszki i obrazy dopełniają całości. Zastosowanie oryginalnego koloru, wzoru, czy dekoracyjnej faktury sprawi, iż wnętrze nabierze wyrazu i będzie pozostawało w pamięci. Niewątpliwą zaletą dodatków jest to, że pozwalają na częste metamorfozy niewielkim kosztem.
REKLAMA:


Doskonałym tłem dla elementów wyposażenia i dekoracji, szczególnie tych w intensywnych barwach, jest ciemny kolor ścian. Warto zaryzykować i użyć na jednej wybranej powierzchni czerni, grafitu, szarości lub czekoladowego brązu – barw bardzo eleganckich. Ściana pomalowana tak ciemną barwą stanie się najlepszą „sceną” dla aktualnie modnych kolorów dodatków. Nowa narzuta na sofę, pokrowce na krzesła w kolorze limonki, amarantu lub kobaltu staną się „kropką nad i” w tworzeniu interesującej dekoracji salonu. Warto ponadto pamiętać, że ściana pomalowana ciemnym kolorem optycznie zmieni pomieszczenie, „oszuka oko” dając wrażenie głębi i dali. Dlatego też trik „czarnej ściany” wykorzystywany jest chętnie przez dekoratorów wnętrz, gdy trzeba „skorygować” kształt pomieszczenia.

Chemia budowlana - Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych. Postaw na akcent
Do wymalowań z wykorzystaniem ciemnych barw warto użyć farb o wyjątkowej sile krycia, co pozwoli uniknąć nakładania wielu warstw produktu. Przykładem jest Optiva 5 marki Tikkurila. Farba nie kapie podczas aplikacji i nadaje powierzchni eleganckie, matowe wykończenie. Co więcej, bardzo bogata oferta kolorystyczna marki Tikkurila daje wiele możliwości ciekawych aranżacji.

Kolejnym, równie efektownym sposobem zwieńczenia aranżacji jest pomalowanie jednej ze ścian na żywy, ciepły kolor lub wykonanie ornamentu o mocnej barwie na pastelowej powierzchni. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać spośród zestawień barw monochromatycznych (bladoniebieski i granat), uzupełniających się (pomarańczowy i czerwony) lub kontrastujących ze sobą (żółty i fioletowy). Oryginalnym pomysłem jest również zastosowanie produktów o zbliżonym kolorze, ale w różnych stopniach połysku. Wówczas farbę matową stosuje się zazwyczaj na dużą powierzchnię, natomiast wzór wykonuje się produktem o wysokim połysku. Ornament, zwłaszcza wyrazisty, dobrze sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Nie powinno być go jednak za dużo – wystarczy oryginalny motyw na jednej ścianie.
Przeczytaj również: Efekt pustyni na ścianie
Mocne akcenty kolorystyczne wymagają farb charakteryzujących się wysoką przyczepnością do podłoża i gęstością. Optiva 5 marki Tikkurila, ma gęstą konsystencję, która ułatwia aplikację i wykonywanie precyzyjnych wzorów, bez ryzyka podciekania farby pod szablon.

Nowy kolor dodatków lub jednej ściany jest idealnym sposobem na zmianę wyglądu wnętrza dla osób, które lubią eksperymenty i częste metamorfozy mieszkania. Intensywne kolory rzucają się w oczy i o to właśnie chodzi. Tak ozdobione mieszkanie będzie oryginalne, nowoczesne i pełne pozytywnej energii.

Chemia budowlana - Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych. Postaw na akcent
OPTIVA 5
Stopień połysku: mat
Kolorystyka: biały + paleta barw Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność: do 15 m2/ l
Opakowanie: 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
Cena: 28,97 zł / 0,9 l (baza A)
Czas schnięcia: 2 h ( w temperaturze 23°C i przy wilgotności powietrza 50%)
Przeczytaj również: Uspokajający błękit
Cała sztuka w tym…
… zastosowanie mocnych akcentów kolorystycznych wystarczy, aby ożywić wnętrze i nadać mu wyrazu. Jednobarwność ożywiona dodatkami jest bardzo atrakcyjna.Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt