chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna

Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna

16.05.2011
Kompleksowa ochrona i trwałość na lata. Valtti Base New − nowy preparat do drewna marki Tikkurila − optymalnie zabezpiecza drewniane powierzchnie użytkowane na świeżym powietrzu.

Chemia budowlana - Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna<br />
Wybierając środek do konserwacji drewna użytkowanego na zewnątrz domów, zwróćmy uwagę na jego recepturę i właściwości. Dobry preparat powinien nie tylko wniknąć w strukturę drewna, konserwując ją, ale także zabezpieczać przed działaniem wilgoci i czynników biologicznych.
Przeczytaj również: ATLAS GRUNTOWNIK
REKLAMA:


Valtti Base New marki Tikkurila spełnia wszystkie ważne z punktu widzenia użytkownika warunki techniczne:
- Głęboko penetruje strukturę drewna
- Przygotowuje do aplikacji powłok wykończeniowych
- Opóźnia niszczący wpływ wilgoci
- Chroni przed mikroorganizmami
- Jest prosty w użyciu

Chemia budowlana - Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna<br />

Ławka, że mucha nie siada


Drewno, mimo że z natury odporne na działanie wilgoci, wystawione przez dłuższy czas na opady deszczu, nie tylko zmieni swój kształt, ale stanie się także doskonałą pożywką dla różnego rodzaju mikroorganizmów. Dlatego ważnym składnikiem Valtti Base New są środki biobójcze, które zapobiegają rozwojowi pleśni, glonów, grzybów podstawczaków* i grzybów sinizny wtórnej.

Ciekawostka: Do podstawczaków należy większość grzybów kapeluszowych, także tych jadalnych, np. rydze czy podgrzybki.
Chemia budowlana - Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna<br />

Podwójna ochrona


Valtti Base New idealnie nadaje się do zabezpieczenia drewna i przygotowania go do aplikacji warstw dekoracyjnych. Jako środek wykończeniowy eksperci Tikkurila polecają Valtti Color – matowy impregnat tworzący półprzezroczystą powłokę, która nie tylko dekoruje, ale także zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV i dodatkowo przed wilgocią. Podobnie jak Valtti Base New, Valtti Color jest także odporny na działanie mikroorganizmów i warunków atmosferycznych, co jeszcze bardziej wzmacnia ochronę pomalowanych powierzchni drewnianych.

Wysokiej jakości pigmenty barwiące Valtti Color zapewniają jednolity i trwały kolor. Preparat można barwić kolorami z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes. Ostateczny odcień wymalowań jest uzależniony od gatunku drewna oraz pierwotnego koloru podłoża.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt