chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jaki kolor elewacji domu

Jaki kolor elewacji domu

28.03.2011
Soczysta zieleń, kojący błękit, harmonijna czerwień – piękno koloru tkwi w niezliczonej liczbie odcieni. Na swoją wyjątkową aurę zwracają uwagę również budynki. Kolory jakimi pokryte są elewacje chronią nie tylko malowane powierzchnie, ale również są źródłem energii dla człowieka.

Chemia budowlana - Fot. Bolix
Fot. Bolix

Przede wszystkim chronić


Bogata oferta rynkowa pozwala nam dziś wybierać spośród wielu rodzajów farb elewacyjnych. Powłoki akrylowe, mineralne, silikonowe i krzemianowe (silikatowe) mają jednak ściśle określone funkcje dekoracyjno – ochronne, dlatego muszą wykazywać dużą odporność, bowiem elewacja narażona jest na nieustanny wpływ wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Deszcze, promieniowanie słoneczne i wahania temperatury mogą już po kilku latach doprowadzić do poważnych i kosztownych uszkodzeń. Postępująca degradacja ścian, pęknięcia, odspojenia, zawilgocenia czy wreszcie obniżenie parametrów termoizolacyjnych to tylko niektóre z konsekwencji braku odpowiedniego zabezpieczenia elewacji budynku. Postęp technologiczny oraz prace nad ciągłym udoskonalaniem produktów, sprawiły że wiodący producenci materiałów budowlanych mogą pochwalić się posiadaniem w swojej ofercie farb i tynków o właściwościach samooczyszczenia, co zapewnia utrzymanie elewacji w czystości przez długie lata.
REKLAMA:


Dylematy wyborów


Kolory odpowiadające za zewnętrzny wizerunek domu mogą być dobierane w zależności od tego czy hołduje się idei, aby dom nie wyróżniał się wśród otoczenia, czy też odwrotnie – aby był oryginalny. Wybór wymaga dokładnego przemyślenia. W końcu decydujemy o kolorze elewacji, który ma upiększać nasz budynek przez następne długie lata. Z pomocą przychodzą nam producenci materiałów budowlanych – Dzięki specjalnym mieszalnikom do farb i tynków, możemy stworzyć dowolny kolor elewacji domu – mówi Marek Zając z firmy Bolix, która posiada największą na rynku sieć mieszalników do farb i tynków elewacyjnych.

Przed podjęciem decyzji warto jednak dobrze się zastanowić. Jednym z popełnianych błędów jest za silne eksponowanie kolorystyczne budynku. Mocny kontrast z tłem naturalnym nie zawsze daje pozytywne rezultaty.

Od bieli po błękit oceanu


Biel to równowaga, porządek i spokój. W tradycji polskiej architektury kolor ten kojarzy się z białym dworkiem i pobielaną chatą. Dzisiaj w architekturze jest bardzo często wybierany ze względu na łatwe zestawienia z innymi barwami. Liczne odcienie zieleni od oliwki, grochu po soczystą zieleń trawy łączone są z reguły z odcieniami kolorów neutralnych takimi jak np. biel czy brąz. W przypadku błękitu na ogół wybierane są odcienie od chłodnych barw jasnego nieba, poprzez różne tonacje wody aż do granatu irysów i bratków…
I można by tak wymieniać bez końca - wybór pozostawiamy Państwa wyobraźni.
Przeczytaj również: Jaką farbą malować elewację
Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt