chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » System termoizolacji wewnętrznej iQ-Therm firmy Remmers

System termoizolacji wewnętrznej iQ-Therm firmy Remmers

28.02.2011
Dla maluchów z przedszkola Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Stadtoldendorf to naprawdę duża sprawa: niewykorzystywana kondygnacja piwniczna w budynku została przekształcona za pomocą wewnętrznych płyt termoizolacyjnych systemu iQ-Therm w jasne miejsce przystosowane do pobytu ludzi.

Chemia budowlana - Przedszkole Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Stadtoldendorf
Przedszkole Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Stadtoldendorf
Remmers jako firma specjalizująca się w energetycznej renowacji istniejących budynków już od dziesięcioleci propaguje wykorzystywanie pomieszczeń piwnicznych do celów wyższego rzędu. W tym celu stworzony został system Kiesol. Pod hasłem „piwnica to także mieszkanie" koncepcja ta miała zostać zrealizowana również w Stadtoldendorf.
REKLAMA:


„Inteligentna" termoizolacja wewnętrzna spełniająca wymagania EnEV (Zarządzenia o Oszczędności Energii) z zastosowaniem systemu iQ-Therm Najważniejszym wymogiem, jaki należało spełnić, by w zimnej piwnicy mieszczącej dawniej kotłownię i pomieszczenia gospodarcze urządzić przedszkole, było poprawienie klimatu we wnętrzach i stworzenie przyjemnej atmosfery. W tym celu połączono system termoizolacji wewnętrznej iQ-Therm z hy-droizolacyjnym systemem Kiesol. W ten sposób możliwe było spełnienie aktualnie obowiązujących wymagań Zarządzenia o Oszczędności Energii, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu ładnego cokołu z kamienia naturalnego.

Chemia budowlana - Montaż systemu iQ-Therm
Montaż systemu iQ-Therm

Jak wyglądała sytuacja wyjściowa inwestycji w przedszkolu w Stadtoldendorf?


Inwestor w zasadzie nie miał alternatywy dla proponowanego systemu iQ-Therm. Całkowite odsłonięcie budynku od strony zewnętrznej, prze-ciwwodne i termiczne zaizolowanie go na nowo byłoby bardzo trudne z uwagi na okoliczną zabudowę, obecność zewnętrznych urządzeń, grube mury oraz ciasnotę działki. Taka koncepcja wygenerowałaby znacznie wyższe koszty i wymagałaby pójścia na liczne kompromisy. Zostałby również utracony oryginalny charakter budynku z jego piaskowcowym cokołem, a podciągająca wilgoć z piaskowcowych fundamentów spowodowałaby dalsze zawilgocenie murów. Nie wykorzystywane pomieszczenia piwniczne były wilgotne, zimne i ciemne: nie sposób wyobrazić sobie sprawowanie w tym miejscu opieki nad trzyletnimi dziećmi. Dopiero zatrudnienie architekta wraz z firmą Remmers dało efekt w postaci rozwiązania, jak ze starej „graciarni" stworzyć przedszkole, spełniające wszystkie wymagania dotyczące zdrowego, przyjemnego klimatu.

Chemia budowlana - Uszczelnienie budowli w systemie Kiesol
Uszczelnienie budowli w systemie Kiesol
Żadnych kompromisów, żadnych połowicznych rozwiązań - taki był wyznaczony standard. Jak wyglądały działania? Wykonano nową podwalinę z żelbetu z nowym zabezpieczeniem przeciwwilgociowym skuto stary tynk i wypiaskowano mur na odpowiedniej wysokości wykonano przeponę poziomą w systemie Kiesol, zabezpieczającą przed podciąganiem wilgoci odcinkami - w miejscach wymagających odsło- kowano ściany wewnętrzne, nięcia — wykonano stykające stosując system tynków re-się z gruntem uszczelnienie nowacyjnych Remmers wy-ścian uszczelniono żelbetową stopę fundamentową od góry, w tym wykonano fasetę uszczelniającą na styku ze ścianą na nowo otynkonano wewnętrzną izolację termiczną ścian z użyciem systemu iQ-Therm.
Chemia budowlana - Przedszkole w podziemnej części budynku po remoncie
Przedszkole w podziemnej części budynku po remoncie


Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt