chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Mus z limonki, barwa do wnętrz firmy Dulux

Mus z limonki, barwa do wnętrz firmy Dulux

28.02.2011
Mus z limonki, czyli Kolor Roku 2011, jest barwą przyjazną, dodającą pozytywnej, naturalnej energii. Należy ona do gamy kolorów jasnych, tak więc nie zmniejsza optycznie przestrzeni. W żółtawym świetle zyskuje na lekkości, niosąc odprężenie i błogość. Przywodzi na myśl sielskie pejzaże pełne wiosennych łąk. Przy oświetleniu o lekko niebieskawej barwie lub będąc w miejscach zacienionych, zyskuje na drapieżności i motywuje do działania. Zatem sprawdzi się niezależnie od pory roku – zimą dodając energii, a latem przyjemnie wyciszając.

Chemia budowlana - Mus z limonki, barwa do wnętrz firmy Dulux
REKLAMA:


We wnętrzach barwy tej można używać zarówno pokrywając duże powierzchnie, jak też wykorzystując ją jako akcent prowadzącyi porządkujący wnętrze. Dodatki w tym kolorze mają tę zaletę, że od razu skupiają na sobie spojrzenia i swoją intensywnością koncentrują uwagę na przedmiocie lub miejscu, na które się patrzy. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy podkreślić konkretny element wnętrza lub designerski gadżet.

Chemia budowlana - Mus z limonki, barwa do wnętrz firmy Dulux
Akcesoria wykonane w kolorze musu z limonki z materiałów takich jak sklejka, filc, drewno czy lakierowany MDF prezentują się fenomenalnie. Dlatego zapewne barwa ta pojawia się w palecie znanych designerów. Za przykład niech posłużą nam takie klasyki wzornictwa przemysłowego jak wykonane dla duńskiej firmy Fritz Hansen krzesła ANT, 3107 autorstwa Arne Jacobsena, czy też zegary marki Junghans stworzone przez Maxa Billa. W architekturze, wzornictwie i modzie wiele trendów powraca po latach. Wydaje się, że wybór tego koloru sygnalizuje zwrot w stylistyce wnętrz w kierunku lat 50.

Mus z limonki ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę, jego wykorzystanie w aranżacji przestrzeni jest w stanie zapewnić spektakularny efekt przy użyciu minimalnych środków. Wystarczy doprowadzić do tego, aby wnętrze było jak najbardziej monochromatyczne, a wtedy jeden mocny akcent limonki może zdziałać cuda. Dzięki niemu nawet nieciekawe pomieszczenia, w których nie można przeprowadzić rewolucji, zyskują dynamikę i świeżość.
Chemia budowlana - Mus z limonki, barwa do wnętrz firmy Dulux
Marka Dulux® proponuje nam również 5 interesujących zestawień kolorystycznych, w których odnaleźć można różne odcienie barwy limonki.

Paleta trendu Stworzone z miłością podkreśla dodatkową zaletę tego koloru tzn. świetnie łączy się zarówno z zimnymi jak i ciepłymi barwami, dając niesamowite możliwości aranżacyjne.

Kompozycja Piękno codziennego życia zyskuje elegancki charakter przy zastosowaniu prostych form, zdecydowanych linii, którym miękkości nadaje barwa żółta.

Trend Niespodziewana przyjemność zyska swoich fanów wśród ludzi młodych, energicznych, zdecydowanych na odważne rozwiązania kolorystyczne.
Przeczytaj również: Jak tanio odnowić kaloryfer?
Szukanie Drogi jest interesującym zestawieniem kolorów właśnie dzięki włączeniu do kompozycji limonki, która ociepla, ożywia i nadaje właściwy ton.

Paleta Magia molekuł, która odzwierciedla barwy natury, cechujące się bogatą i zaskakującą kolorystyką, przywołuje miłe wspomnienia z wakacji. Limonka oraz towarzyszące jej barwy, przypominają nam, że świat przyrody jest niezwykle bogaty i nie do końca poznany. Stosując trend Magia molekuł możemy stworzyć namiastkę mikrokosmosu w otaczającej nas przestrzeni.

Autor: Dulux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt