chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » W jaki sposób urządzić nowoczesny i wygodny salon

W jaki sposób urządzić nowoczesny i wygodny salon

18.02.2011
Niezwykły efekt uzyskany dzięki połączeniu prostoty z nowoczesnością sprawia, że minimalistyczne wnętrza mają wielu zwolenników. W jaki sposób urządzić nowoczesny i wygodny salon?

Chemia budowlana - W jaki sposób urządzić nowoczesny i wygodny salon
Choć zaaranżowanie wnętrza w minimalistycznej stylistyce może wydawać się wyjątkowo łatwe, nie dajmy się zwieść pozorom. Ograniczenie wyposażenia do niezbędnego minimum powoduje, że kolory, materiały oraz dodatki należy dobrać z niezwykłą dokładnością.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


W salonie powinny dominować jasne, jednolite kolory w neutralnych odcieniach. Idealnie sprawdzą się szarości, beże, a także brązy. Obowiązuje zasada - im mniej kolorów, tym lepiej. Dzięki zastosowaniu mocnego akcentu, na przykład w postaci intensywnej czerwieni, unikniemy monotonii i nadamy wnętrzu nowoczesnego charakteru. Interesujące zestawy gotowych odcieni znajdziemy w kolekcji Modern farb Power Paint Colour & Style marki Dekoral Fashion. Zestawienia kolorów takich, jak „kamienna fontanna”, „wysokie obcasy”, czy „przestrzeń futurystyczna” będą doskonałym tłem dla prostych, geometrycznych form mebli.

Dla stylu minimalistycznego charakterystyczne jest, by pomieszczenia sprawiały wrażenie niezwykle przestrzennych. Salon powinien być urządzony tak, by wpadające do niego promienie słoneczne nie były niczym ograniczone. Wyposażenie zredukowane jest więc do minimum. Warto postawić na meble pozbawione zdobień i detali. Istotny jest również dobór odpowiednich materiałów, takich jak szkło, skóra i marmur oraz ich faktura. Meble w minimalistycznych wnętrzach często bywają jednocześnie jedynymi elementami dekoracyjnymi. Jeżeli to dla nas zbyt mało, zdecydujmy się również na dodatek w postaci szklanego, kulistego wazonu.

Co najważniejsze, w salonie urządzonym w duchu minimalizmu, czeka nas maksymalna dawka wyciszenia i relaksu!
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku
Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt