chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Dobór kolorów do wnętrz według firmy Dulux

Dobór kolorów do wnętrz według firmy Dulux

10.02.2011
Przekorny duch kalendarza wymyślił, żeby święto zakochanych przypadało na zimę. Wszechobecny mrok, plucha i zmęczenie szarugą często nie nastrajają do zbyt wielu romantycznych uniesień. Sposobem na zmianę nastroju może okazać się wprowadzenie do wnętrz naszych mieszkań odrobiny koloru. Inspiracją do stworzenia walentynkowych aranżacji jest trend „Piękno życia codziennego” proponowany przez markę Dulux®.

Chemia budowlana - Dobór kolorów do wnętrz według firmy Dulux
Walentynki mogą okazać się doskonałym momentem na dodanie koloru do naszych wnętrz. Odrobina czerwieni, barwy kojarzonej z miłością, czy to w formie jednej ściany, czy też zabawy kolorowymi dodatkami, wyzwoli energię, wzbudzi pozytywne emocje, a także pomoże dodać pikanterii w walentynkowy wieczór. Pamiętajmy jednak, że czerwień we wnętrzach należy stosować z umiarem, najlepiej zestawiać ją z innymi kolorami, które nadadzą jej świeżości i lekkości.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


Osoby szukające inspiracji i gotowych zestawień barw mogą sięgnąć po paletę kolorystyczną trendu „Piękno życia codziennego” przygotowaną przez markę Dulux®. Kolory wchodzące w skład palety stanowią kompozycję świeżych, energetyzujących odcieni zestawionych ze zmysłowymi czerwieniami. Ciekawym rozwiązaniem jest doprawienie ciepłej czerwieni odrobiną barwy limonkowej. W takim połączeniu elementem rozgrzewającym jest niewątpliwie czerwień, limonka pełni zaś funkcję równoważącą – uspokaja i subtelnie skłania do romantycznych uniesień.

Kolory możemy komponować w rozmaity sposób, w zależności od tego jak bardzo „gorący” efekt chcemy uzyskać. Wszystko zależy od naszego temperamentu i chęci. Za pomocą palety trendu „Piękno życia codziennego” możemy stworzyć we wnętrzach sielski, wiosenny nastrój lub uzyskać efekt przytulności z nutką beztroski. Zestawiając ze sobą kolory zielone oraz niebieskie, na dużych płaszczyznach ścian oraz sufitów, łamiąc je dodatkowo bielą elementów stolarki, takich jak: drzwi lub cokoły i komponując je z dodatkami w ciepłych barwach takich jak czerwienie, róże, żółcie uzyskamy efekt spowitej kwiatami wiosennej łąki. Czy jest coś bardziej romantycznego, niż spacer wśród świeżo ukwieconych łąk, pod bezkresem błękitnego nieba? Nic nie przegoni zimowej szarugi lepiej, niż wspomnienia pięknych sensualnych pejzaży.

Odważniejsze osoby mogą odwrócić proporcje. Wtedy to, ściany możemy pomalować w czerwieniach, różach bądź fioletach, natomiast elementy wyposażenia: tkaniny, zasłony, poduszki komponować w kolorze niebieskim oraz limonkowym. Uzyskany w ten sposób efekt polecałbym rezerwować dla sypialni, gdzie temperatura uczuć powinna być najgorętsza.
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku
Takie zmiany w wystroju wnętrz możemy przygotowywać we dwoje lub jako niespodziankę dla ukochanej osoby.

Chemia budowlana - Dobór kolorów do wnętrz według firmy Dulux
Trend „The Beauty of the everyday life” odwołuje się do różnorodności, umiejętności cieszenia się chwilą, prostymi przyjemnościami. Paleta kolorystyczna trendu kierowana jest do osób pełnych energii, radosnych, zadowolonych z życia. Barwy składające się na paletę nawiązują do rzeczy prostych, które znamy na pamięć i które sprawiają nam przyjemność – niebieskie niebo, polne kwiaty, soczyste owoce i warzywa, zieleń traw. Trend został

Autorem trendu jest zespół ColourFutures™, czyli grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki z firmy AkzoNobel – producenta farb marki Dulux® – i spoza niej. Zespół ColourFutures każdego roku, na podstawie obserwacji globalnych zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą w nadchodzącym roku. W tym sezonie jest nim mus z limonki.Sensualne wnętrza naszych mieszkań
Jan Pawlik, architekt

Autor: Dulux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt