chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Dobór kolorów farb ściennych z przewodnikiem Tikkurilli

Dobór kolorów farb ściennych z przewodnikiem Tikkurilli

08.05.2009
Kombinacja idealnie dobranych kolorów ścian i dodatków sprawia, że wnętrza emanują pozytywną energią. Osiągnięta harmonia pozytywnie oddziałuje na domowników, dzięki czemu we własnym domu czują się doskonale. Jak jednak poradzić sobie z wyborem właściwej kompozycji barw? Rozwiązaniem są kolekcje kolorystyczne, takie jak FEELINGS czy STELLATIO, stworzone przez markę Tikkurila. Proponowane w nich zestawy kolorów, stanowią znakomitą podpowiedź jak łączyć barwy ścian, mebli, tkanin i dodatków, aby zyskać perfekcyjne wnętrze.

Chemia budowlana - Dobór kolorów farb ściennych z przewodnikiem Tikkurilli
Zagadnienie doboru kolorów do wnętrz trudno jest opisać regułami, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Sprawy estetyki leżą zarówno w sferze kultury, jak i subiektywnej wrażliwości domowników. Przy aranżacji domu potrzebne jest porozumienie jego mieszkańców i dokładna wizja urządzanego wnętrza, aby jego wystrój charakteryzował się równowagą jaką spotykamy np. w przyrodzie. Aby osiągnąć spójność kolorystyczną we wnętrzu, należy umiejętnie połączyć kolory ścian i innych elementów wyposażenia. Jednak nie zawsze zestawienie naszych ulubionych kolorów będzie dobrze i efektownie wyglądało. Jak więc poradzić sobie ze stworzeniem harmonijnej kompozycji barw do wszystkich wnętrz domu?
REKLAMA:


Jeśli nie mamy doświadczenia możemy wykorzystać trik stworzenia wnętrza monochromatycznego. Polega on na zastosowaniu połączeń tonalnych, a więc rozjaśnionych lub przyciemnionych wersji jednego, podstawowego koloru. Wspólna cecha barwy wszystkich odcieni zapewni nam harmonię wnętrza. Dużo trudniej jest jednak odnaleźć łączącą nutę w przypadku barw różnych
i kontrastowych. Tutaj bardzo pomocne są gotowe kolekcje kolorystyczne, takie jak FEELINGS i STELLATIO, stworzone przez stylistów fińskiej marki Tikkurila.
Chemia budowlana - Dobór kolorów farb ściennych z przewodnikiem Tikkurilli
Chemia budowlana - Dobór kolorów farb ściennych z przewodnikiem Tikkurilli

Co tworzy kolekcje?
STELLATIO zawiera 20 gotowych zestawów po trzy barwy: jeden kolor przewodni, sugerowany jako dominujący we wnętrzu i dwa uzupełniające. Wszystkie w różnych proporcjach możemy wykorzystać na ścianach lub też kolory uzupełniające zastosować w meblach i dodatkach. Kolekcja FEELINGS oferuje aż 60 zestawów zawierających zbiór czterech dopasowanych kolorów. Kluczem jest wybór jednej barwy, którą pomalujemy ściany, natomiast pozostałe trzy stanowią bazę do wyboru mebli, tkanin i innych detali.

Jak korzystać z kolekcji?
To bardzo proste. Każdy z zestawów STELLATIO ma swoją nazwę, która jest jednocześnie nazwą koloru przewodniego. I tak Sirius wyróżnia się jasno niebieską barwą, która współgra z pastelowym i ciemno czekoladowym brązem, a w zestawie Maia dominująca jest pistacjowa zieleń uzupełniona ciemnym beżem i kolorem écru.

Natomiast w kolekcji FEELINGS kolor dominujący, zalecany do pomalowania dużych powierzchni, został umieszczony w największym polu na karcie próbnika,
a pozostałe barwy stanowią jego uzupełnienie.

Chemia budowlana - Dobór kolorów farb ściennych z przewodnikiem Tikkurilli
Zestawy kolorów FEELINGS i STELLATIO to przepis na niebanalne rozwiązania aranżacyjne. Zachowują one kolorystyczne reguły, tym samym nie ma mowy
o pomyłce. Zaskakujące, na pierwszy rzut oka, połączenia barw znakomicie sprawdzają się na ścianach, a wnętrze zyskuje osobowość.

Próbniki kolekcji STELLATIO i FELLINGS znajdziemy w każdym punkcie sprzedaży z ofertą farb marki Tikkurila. Kolory z obydwu kolekcji powstają w maszynach barwiących (popularnych mieszalnikach), których firma Tikkurila Polska posiada już 1100 w całym kraju. Seriami farb dedykowanymi do barwienia na kolory FEELINGS i STELLATIO są Optiva i Feelings, marki Tikkurila. Produkty te wyróżnia łatwość aplikacji, bardzo dobre krycie i trwałość koloru.
Przeczytaj również: Efekt pustyni na ścianie
www.tikkurila.pl

Cała sztuka w tym…
… aby nie zgubić się w gąszczu kuszących możliwości wystroju pomieszczeń
i sprecyzować cel aranżacji, a podczas dobierania kolorów do wnętrza trzymać się ustalonego wzorca.

Przeczytaj również: Uspokajający błękit
Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt