chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Teknos GORI 644 - specjalny podkład

Teknos GORI 644 - specjalny podkład

12.10.2010
Modrzew jest popularnym wśród producentów okien i drzwi gatunkiem drewna, jednakże sprawiającym wiele problemów w obróbce. Teknos wprowadza na rynek wodorozcieńczalny podkład specjalny GORI 644 Larch Wood Primer. Produkt do aplikacji polewaniem wielostrumieniowym, natryskiem lub zanurzaniem umożliwia osiągnięcie równej i gładkiej powłoki na drewnie modrzewia.

Chemia budowlana - Teknos GORI 644 - specjalny podkład
Problemy w obróbce modrzewia są spowodowane wodorozcieńczalnymi substancjami fenolowymi, które wchodząc w reakcję z powłoką w rezultacie powodują powstawanie pęcherzy powietrza, pofałdowań i głębokich pęknięć powierzchni. Receptura nowego GORI 644 Larch Wood Primer została specjalnie dostosowana do tych szczególnych właściwości drewna modrzewia, zapewniając jego bezproblemową obróbkę. Wodorozcieńczalny produkt jest łatwym w zastosowaniu dwuskładnikowym podkładem do aplikacji natryskiem, polewaniem wielostrumieniowym i zanurzaniem.

REKLAMA:


Podkład dostosowano do systemów powłok GORI Industry i Teknos - GORI 644 jest dostępny w białej i bezbarwnej wersji. Zalecanym systemem powłok jest konserwacja środkiem ochrony drewna GORI 356 lub Teknol Aqua 1410, gruntowanie podkładem GORI 615 lub Aquaprimer 2900, gruntowanie podkładem specjalnym GORI 644 i aplikacja warstwy nawierzchniowej GORI 660 lub Aquatop 2600. W rezultacie uzyskuje się równą, gładką powierzchnię bez typowych wad pojawiających się podczas obróbki modrzewia.

Podkład jest dostarczany w 20 lub 120 litrowych opakowaniach, pozwalających w prosty sposób na dodanie i wymieszanie zawartości z Reactor 7531. Receptura nie zawiera izocyjanianu, produkt nie podlega klasyfikacji jako niebezpieczny i może być stosowany zgodnie ze zwyczajowymi procedurami bezpieczeństwa. Okres przydatności mieszaniny to około 8 godzin w przypadku podkładu aplikowanego natryskiem oraz około 5 dni dla podkładu aplikowanego polewaniem wielostrumieniowym.

Właściwości drewna modrzewia powodują, że jest to gatunek sprawiający wiele problemów producentom okien i drzwi. Do tej pory nie było satysfakcjonującego rozwiązania, wyjaśnia Robert Boiński – Dyrektor Handlowy działu farb do drewna w Teknosie. Nowy podkład specjalny GORI 644, bazuje na wieloletnim doświadczeniu pracowników badania i rozwoju Teknos oraz GORI. Jest to pierwszy produkt niwelujący niedogodności w obróbce, łatwy w zastosowaniu oraz bezpieczny dla środowiska.

Autor: Teknos - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt