chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Zdrowy klimat i wiele możliwości wykończenia wnętrz - tynki gipsowe Knauf

Zdrowy klimat i wiele możliwości wykończenia wnętrz - tynki gipsowe Knauf

08.10.2010
W ostatnich latach tynki gipsowe stosowane są w budownictwie mieszkaniowym coraz chętniej. Tworzą zdrowy klimat i otwierają inwestorom wiele możliwości wykończenia wnętrz.
Dlaczego gips?


Chemia budowlana - Zdrowy klimat i wiele możliwości wykończenia wnętrz - tynki gipsowe Knauf
Dlaczego tynki gipsowe? Ponieważ gips jest materiałem silnie higroskopijnym, co oznacza, że może pochłaniać wilgoć, magazynować ją i w razie potrzeby oddawać do otoczenia. W efekcie końcowym można uzyskać w pomieszczeniu optymalną wilgotność. Ponadto gips przejmuje temperaturę otoczenia, co nadaje wnętrzom przytulną atmosferę. Te właściwości gipsu sprawiają, że tynki gipsowe tworzą we wnętrzach przyjemny, zdrowy klimat.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
REKLAMA:


Dostępne na rynku ręczne i maszynowe tynki gipsowe Knauf stwarzają wiele możliwości kształtowania powierzchni ścian i sufitów. Można uzyskać powierzchnię gładką, filcowaną lub strukturalną, spełniając upodobania każdego inwestora. Tynki gipsowe nadają się też na podłoże pod tapety, glazurę i warstwy malarskie.

Chemia budowlana - Zdrowy klimat i wiele możliwości wykończenia wnętrz - tynki gipsowe Knauf
Najbardziej popularny tynk gipsowy to Knauf MP 75L. Jego zalety to wydłużonych czas obróbki oraz wysoka wydajność. Równie pięknie wygląda we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Przy pomocy agregatu tynkarskiego można nakładać także BLAUBAND, cienkowarstwowy tynk gipsowy. Świetnie nadaje się zwłaszcza do tynkowania sufitów oraz innych w miarę równych, betonowych podłoży, np. elementów prefabrykowanych. Jego ogromna zaletą jest wydajność. Wystarczy bowiem nałożyć jedną warstwę o grubości zaledwie 2 mm, co w oczywisty sposób przekłada się na zużycie materiału przy tynkowaniu większych powierzchni. BLAUBAND można też nakładać ręcznie. Można również z powodzeniem potraktować go jak gładź gipsową do pokrywania i wyrównywania tynków cementowo-wapiennych.
Chemia budowlana - Zdrowy klimat i wiele możliwości wykończenia wnętrz - tynki gipsowe Knauf
Ręczne tynki gipsowe reprezentują ROTBAND i GOLDBAND. Pierwszy z nich wyróżnia niezwykle wysoka przyczepność, dzięki czemu chętnie stosowany jest do tynkowania sufitów. Minimalna grubość 5 mm przekłada się na wydajność i ekonomiczność tego produktu. GOLDBAND natomiast jest tynkiem ulubionym przez firmy montujące okna. Tu jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że Goldband jest tynkiem do zastosowania wewnątrz pomieszczeń i można go wykorzystywać przy osadzaniu okien, ale od strony mieszkania. Nadaje się też do wszelkich prac remontowych, polegających na uzupełnianiu ubytków i wyrównywaniu ścian wewnątrz budynków.

Najczęściej pożądany efekt przy stosowaniu tynków gipsowych to równe, gładkie i białe powierzchnie. Po latach prostoty we wnętrzach pojawiają się jednak nowe, interesujące trendy. W miejsce jednobarwności wkracza kolor, w miejsce monotonnej gładkości – struktura. Położony maszynowo lub ręcznie tynk gipsowy wystarczy odznaczyć kielnią, aby uzyskać interesującą fakturę. To tylko jeden z wielu przykładów kształtowania powierzchni ścian. Niektóre tynki gipsowe można nawet barwić, jak np. Color-Finish.

Źródło: Knauf
Przeczytaj również: System ociepleń TYTAN EOS STROP
Autor: Knauf - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt