chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Podłogowe ogrzewanie elektryczne

Podłogowe ogrzewanie elektryczne

23.09.2010

Dodatkowa izolacja cieplna


Płyta izolacyjna Sopro pod okładziny ceramiczne stanowi warstwę odcinającą i izolację akustyczną. Ma ona również właściwości izolacji termicznej.

Płyty takie stosuje się przede wszystkim w tych częściach budynków, które stykają się z ziemią (piwnice itp.) wszędzie tam, gdzie wykonywana będzie nawierzchnia z okładziny ceramicznej na warstwie wiążącej.
REKLAMA:


Dzięki zastosowaniu kombinacji płyt izolacyjnych Sopro z płytkami ceramicznymi – osłabiony zostaje tzw. „efekt zimnej płytki”.

Zarówno podczas remontów starych budynków, jak i w nowym budownictwie – klienci często życzą sobie instalacji wodnego ogrzewania podłogowego, nie zważając na fakt, że często jest to niemożliwe (względy techniczne) lub bardzo kosztowne.

Dlatego też, podczas remontów starych budynków instaluje się często elektryczne maty grzewcze.Aby zwiększyć efektywność ogrzewania elektrycznego, zaleca się stosowanie płyt izolacyjnych Sopro 9 mm lub 15 mm jako podłoża pod układanie mat grzewczych.

Chemia budowlana - Podłogowe ogrzewanie elektryczne

Chemia budowlana - Podłogowe ogrzewanie elektryczne


Uwaga!


Zastosowanie elektrycznych mat grzewczych nie ogranicza się jedynie do okładzin z ceramiki i kamienia naturalnego; stosuje się je także z wykładzinami PCV, parkietem i wykładzinami dywanowymi. Każde 8 m2 ogrzewania podłogowego sterowane jest jednym regulatorem. Przy powierzchni przekraczającej 8 m2 konieczne jest wbudowanie przekaźnika ochronnego w obwód regulatora. Podłączenie elektrycznych mat grzewczych powinno być wykonane przez wyszkolonych w tym zakresie fachowców.

Elektryczne maty grzewcze w pomieszczeniach wilgotnych (łazienki domowe)


Jeśli maty grzewcze stosowane są w pomieszczeniach mokrych (łazienki domowe) przed pracami okładzinowymi powierzchnię należy zabezpieczyć uszczelnieniem zespolonym. Ze względów bezpieczeństwa technicznego ogrzewania elektrycznego nie należy wykonywać w obszarach bezpośrednio obciążonych pryskającą wodą (posadzki natrysków).

Chemia budowlana - Podłogowe ogrzewanie elektryczne

Chemia budowlana - Podłogowe ogrzewanie elektryczne

Chemia budowlana - Podłogowe ogrzewanie elektryczne

Chemia budowlana - Podłogowe ogrzewanie elektryczne


Montaż:


Chemia budowlana - Na czystym i zwartym podłożu montuje się na zaprawie cienkowarstwowej płyty izolacyjne Sopro FDP 558. Przed montażem elementów grzejnych należy przygotować dokładny plan ich rozmieszczenia (dostępne są różne wielkości elementów). Należy przy tym pamiętać o rozmieszczeniu puszek instalacyjnych i rurek.
Na czystym i zwartym podłożu montuje się na zaprawie cienkowarstwowej płyty izolacyjne Sopro FDP 558. Przed montażem elementów grzejnych należy przygotować dokładny plan ich rozmieszczenia (dostępne są różne wielkości elementów). Należy przy tym pamiętać o rozmieszczeniu puszek instalacyjnych i rurek.
Chemia budowlana - Następnie rozkłada się maty grzewcze, ustala pozycję czujnika temperatury między przewodami grzejnymi i wprowadza przewód zasilający do puszki przełącznika.
Następnie rozkłada się maty grzewcze, ustala pozycję czujnika temperatury między przewodami grzejnymi i wprowadza przewód zasilający do puszki przełącznika.

Chemia budowlana - Mata grzewcza mocowana jest w podłożu z zaprawy rozprowadzonej kielnią grzebieniową. Przewody przyłączeniowe prowadzone są do puszki przyłączeniowej przez pozostawione rurki.
Mata grzewcza mocowana jest w podłożu z zaprawy rozprowadzonej kielnią grzebieniową. Przewody przyłączeniowe prowadzone są do puszki przyłączeniowej przez pozostawione rurki.
Chemia budowlana - Mata grzewcza pokrywana jest równomiernie warstwą kleju lub masy szpachlującej.
Mata grzewcza pokrywana jest równomiernie warstwą kleju lub masy szpachlującej.

Chemia budowlana - Uprawniony fachowiec dokonuje pomiaru rezystancji izolacji maty grzewczej. Pomiar wpisywany jest do protokołu z pomiaru.
Uprawniony fachowiec dokonuje pomiaru rezystancji izolacji maty grzewczej. Pomiar wpisywany jest do protokołu z pomiaru.
Chemia budowlana - Po stwardnieniu kleju można rozpocząć układanie płytek stosując elastyczną zaprawę klejową. Podłączenia regulatora temperatury dokonuje uprawniony do tego fachowiec.
Po stwardnieniu kleju można rozpocząć układanie płytek stosując elastyczną zaprawę klejową. Podłączenia regulatora temperatury dokonuje uprawniony do tego fachowiec.
Źródło: SoproAutor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Przeczytaj także:
 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt