chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Antol Risan System - System rekonstrukcji i renowacji zawilgoconych i zasolonych murów

Antol Risan System - System rekonstrukcji i renowacji zawilgoconych i zasolonych murów

10.09.2010
System rekonstrukcji i renowacji zawilgoconych i zasolonych murów.

Podstawową ideą i założeniem technologii naprawy zawilgoconych murów za pomocą tynków renowacyjnych jest utrzymywanie wilgoci w murze w takiej ilości i w takim miejscu, aby niemożliwa była niszcząca działalność soli na sam tynk i mur pod nim. Właściwości tynków renowacyjnych wymuszają na wilgoci pewien sposób „zachowywania się".
Tynk renowacyjny w porównaniu z tynkiem tradycyjnym wchłania znacznie mniejsze ilości soli, a dzięki swoim szczególnym właściwościom przesuwa strefę odparowania wody i krystalizacji soli z powierzchni do wnętrza warstwy tynku. Uniemożliwia to pojawienie się na powierzchni wykwitów i plam.
Dzięki dużej ilości porów i ich znacznym rozmiarom, krystalizacja soli zachodzi wewnątrz i nie powoduje zniszczenia struktury tynku czy muru. Tynk zatem wchłania wilgoć znajdującą się w murze i oddaje ją do otaczającej atmosfery, a sole magazynuje w sobie.
Możliwość nadania faktury powierzchni tynku oraz jej malowanie sprawia, że tego typu tynk stanowi jednocześnie trwałe i estetyczne wykończenie elewacji.
Przeczytaj również: Naprawa uszkodzonych nagrobków
REKLAMA:


Technologia wykonania renowacji w systemie ANTOL RISAN SYSTEM


Chemia budowlana - Antol Risan System - System rekonstrukcji i renowacji zawilgoconych i zasolonych murów


F0 - Skucie zasolonych, zawilgoconych tynków do wysokości ok. 50-80cm powyżej linii widocznych zawilgoceń lub wysoleń. Usunięcie zniszczonych spoin między cegłami do głębokości 2-3cm. Oczyszczenie spoin i powierzchni muru.

F1 - Zobojętnienie powierzchni zasolonego muru za pomocą płynnego preparatu (A.R.S. ANTISALE) - Antol Risan System Antisale.
Zapobiega on niszczeniu tynku renowacyjnego przez sól zawartą w odnawianym murze, gdy jest on jeszcze w fazie wiązania i twardnienia.F2 - Wykonanie tradycyjnej, półkryjącej obrzutki tynkarskiej z dodaniem domieszki zwiększającej przyczepność NEOPLAST LATEX.

F3 - Nałożenie tynku renowacyjnego magazynującego sole - (A.R.S. INTONACO) - Antol Risan System Intonaco WTA, warstwa do 2cm.

F4 - Po wyschnięciu tynku (A.R.S. INTONACO) - Antol Risan System Intonaco WTA można nanosić warstwę szlachetnego, cienkowarstwowego tynku wykończeniowego (A.R.S. FINITURA) - Antol Risan System Finitura, z jednoczesnym nadaniem struktury lub wygładzeniem.F5 - Po wyschnięciu warstwy z (A.R.S. FINITURA) Antol Risan System Finitura zastosować specjalną silikonową farbę (A.R.S PITTURA) Antol Risan System Pittura.

Certyfikat jakości WTA


WTA (Wissenschaftlich-Technischen Arbeitsgemeinschaft für Bauwerkhaltung und Denkmalpflege e.V.) jest niemieckim zespołem naukowo-technicznym do spraw konserwacji budowli i zabytków, który wydał wymagania techniczne dla tynków rekonstrukcyjnych, będące obecnie punktem odniesienia co do jakości i skuteczności certyfikowanych materiałów. Posiadanie przez ANTOL RISAN SYSTEM certyfikatu WTA gwarantuje, że produkty wchodzące w skład systemu są najwyższej jakości i posiadają optymalne dla danego rodzaju robót parametry.

Autor: Torggler - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt