chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Oznaczenie CE dla klejów do płytek Mira

Oznaczenie CE dla klejów do płytek Mira

02.09.2010
Jakość kleju decyduje o dobrym ułożeniu płytek. Jego rodzaj należy dobrać w taki sposób, aby na danej powierzchni uzyskać właściwą wytrzymałość i trwałość okładziny.

Najważniejszymi cechami określającymi jakość kleju są: przyczepność i elastyczność (odkształcalność). Ponadto ważne jest jak się pracuje używając danego produktu? Jak szybko trzeba układać płytki w „mokrej” zaprawie? Jaka jest „siła” zaprawy (przyczepność) i jak szybko się ją uzyskuje? Czy płytka osadzona w kleju nie „spływa”, czy też trzeba ją podeprzeć?
Przeczytaj również: Mozaika krok po kroku
REKLAMA:


Wszystkie kleje Mira mają oznaczenie CE i informację o właściwościach.


Aby dany klej można było oznakować CE musi spełniać następujące minimalne wymagania:

Chemia budowlana - Oznaczenie CE dla klejów do płytek Mira


Wymagania te muszą być spełnione podczas trwałego działania wody i temperatury 70°C oraz po zmiennych cyklach zamrażania i odmrażania. W związku z certyfikacją klej przechodzi szereg prób i testów, które decydują jakie z powyższych właściwości posiada produkt.
Przeczytaj również: Klej do płytek jak dobierać
Klasyfikacja klejów Mira zgodna z pn-en12004
Top klasa S2 Mira 3130 superfix (biała) i Mira Z-FIX


Chemia budowlana - Oznaczenie CE dla klejów do płytek Mira


Chemia budowlana - Oznaczenie CE dla klejów do płytek Mira
Kleje do płytek sklasyfikowane C2TE klasy S2 cechuje bardzo duża zawartość specjalnych dodatków modyfikujących, która zapewnia jak najwyższą odkształcalność (więcej niż dwa razy większą w porównaniu z klasą S1) i najwyższa przyczepność. Kleje klasy S2, dzięki dużej elastyczności (odkształcalności) i przyczepności są najlepszym rozwiązaniem w ekstremalnych i niepewnych „okolicznościach”.Szczególnie zalecane są do niechłonnych okładzin, takich jak mozaika szklana, mocno wypalone płytki oraz na „pracujące” lub małoprzyczepne podłoża.

Autor: Mira - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt