chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Kolorowe ulice – farby fasadowe marki Sigma

Kolorowe ulice – farby fasadowe marki Sigma

13.10.2008
Wygląd elewacji naszego domu jest równie ważny, co wnętrze. Niestety, często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji budynku z zewnątrz, przez co kolory blakną i tracą kolor zmieniając się w szaro-bure. Co gorsza, nieodpowiednie przygotowanie podłoża i niewłaściwa aplikacja powłoki często kończy się nieodwracalnymi w szkutach zniszczeniami - farba łuszczy się i odpada, co z pewnością nie podkreśla urody budynku.

Chemia budowlana - Zadbana fasada jest wizytówką domu Fot.: SIGMA
Zadbana fasada jest wizytówką domu Fot.: SIGMA
Nasz dom – ostoja spokoju, miejsce odpoczynku i radości. Chcemy, by był odpowiedni do naszych marzeń, czy oczekiwań. Na przykład: czerwone dachówki, piętro, słoneczne ściany, zielone okiennice lub zgoła inaczej: prosta, czysta bryła, parterowy, w kolorach ziemi. Właściwie dobrane kolory elewacji, pozostające w harmonii z otoczeniem, poprawiają nastrój mieszkańców i rozświetlają całą ulicę w szare pochmurne popołudnia.
REKLAMA:


Oprócz funkcji estetycznej, malowanie elewacji służy jednak przede wszystkim ochronie przed wilgocią i promieniowaniem UV. Każde podłoże, szczególnie fasada budynku, wymaga starannego dobrania odpowiedniej farby, która właściwie zabezpieczy ją przed zniszczeniem.

Fasady maluje się zazwyczaj rzadko, a malowanie powtarzane jest po kilku czy kilkunastu latach. Dlatego tak ważne jest, aby do ich pokrycia wybrać jak najlepsze produkty, które zapewnią niezmienny efekt oraz ochronę elewacji na długie lata.

Grunt to dobry grunt


Znakomitym systemem na stare i nowe, otynkowane budynki jest system produktów silikonowych Siloxan.
Każda malowana powierzchnia, przede wszystkim ściany zewnętrzne, muszą zostać odpowiednio przygotowane. Sigma Siloxan Fix oraz Synfix są transparentnymi gruntami stworzonymi na bazie żywic silikonowych, używanymi przed malowaniem. Wzmacniają podłoże i wyrównują jego chłonność.

Sigma Siloxan Synfix to rozpuszczalnikowy, bardzo łatwy w malowaniu produkt. Polecam szczególnie jego stosowanie w systemie z farbami Sigma Siloxan Topcoat lub Indurin. Grunt ten przeznaczony jest do stosowania na pylące podłoża z cementu azbestowego i wapiennego, cegły, tynku oraz powierzchnie mocno absorbujące wilgoć – mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.
Z kolei Sigma Siloxan Fix to wodorozcieńczalny grunt na bazie żywic silikonowych, zalecany do podłoży w dobrym stanie, tynków mineralnych oraz systemów ocieplania ścian zewnętrznych budynków.
Przeczytaj również: Jaką farbą malować elewację
Użycie właściwego gruntu zapewnia większą trwałość nałożonej farby oraz jej lepsze krycie. Jeśli chcemy, aby farba rozkładała się równomiernie i nie tworzyła przebarwień, powinniśmy dokładnie zagruntować całą powierzchnię.

Chemia budowlana - Farbę fasadową należy właściwie dobrać do elewacji Fot.: SIGMA
Farbę fasadową należy właściwie dobrać do elewacji Fot.: SIGMA

Farba farbie nierówna


Marka Sigma proponuje różne rodzaje technologicznie zaawansowanych, bardzo wydajnych farb fasadowych. Każda z nich posiada specyficzne właściwości, dzięki którym możemy idealnie dopasować farbę do elewacji i do naszych potrzeb.

Na przykład, farba silikonowa Sigma Siloxan Topcoat tworzy jedną z najtrwalszych, samo zmywalnych powłok elewacyjnych, a Sigma Indurin matową, przepuszczalną dla pary wodnej powierzchnię.
Sigma Siloxan Topcoat stworzona została na bazie emulsji z żywic silikonowych. Jest to doskonale przyczepna farba wykończeniowa, która może być stosowana także do konserwacji zabytków. Natomiast WDVS Renosil to wysoce paroprzepuszczalny produkt do malowania nowych oraz renowacji starych, nieuszkodzonych systemów ociepleń. Powłoki silikonowe charakteryzują się wysoką paroprzepuszczalnością oraz bardzo małym podciąganiem kapilarnym wody, co wpływa na zmniejszenie zawilgocenia budynku i w optymalnym stopniu zapobiega stratom energii.
Przeczytaj również: Farby przeciw korozji
Sigmafacade Topcoat to znakomita farba akrylowa, bardzo odporna na wodę oraz zanieczyszczenia i kurz. Może być stosowana także we wnętrzach, zwłaszcza w miejscach o wyjątkowym obciążeniu ruchem.

Wysoka odporność farb fasadowych SIGMA zapewnia doskonałą wytrzymałość na złe warunki atmosferyczne, które mogą uszkodzić strukturę zwykłej farby. Pomagają zachować kolory w ich pierwotnej wersji – bez blaknięcia i przebarwień. Farby można nakładać za pomocą pędzla, wałka lub poprzez natrysk, co może zrobić praktycznie każdy – wyjaśnia specjalista z ATM.

Chemia budowlana - Równie ważne jak zadbana fasada jest zagospodarowanie przestrzeni przed domem
Równie ważne jak zadbana fasada jest zagospodarowanie przestrzeni przed domem

Piękne i wytrzymałe


Piękny dom to chluba właścicieli. Jednak nie tylko wnętrze mówi o ich guście. Także wszystko, co na zewnątrz – skoszony trawnik, zamieciony chodnik i czysta, ładna elewacja domu. Proponowane przez markę Sigma farby fasadowe to proste rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą, aby ich dom był powodem do dumy.
Przeczytaj również: Przegląd domu na wiosnę
Niezwykle wytrzymałe farby elewacyjne marki Sigma są produkowane na bazie najnowszych osiągnięć technologicznych i nie tylko spełniają restrykcyjne normy ochrony środowiska, ale są też niezastąpionym elementem dekoracyjnym. Farby te są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i barwione w mieszalnikach wg systemu NCS i Sigma Facade. Dzięki temu każdy właściciel domu może dobrać idealny kolor i system farb, co zaowocuje piękną fasadą na długie lata.

Kiedy malować elewację?


Warto zwrócić uwagę na fakt, że w naszych warunkach klimatycznych ważna jest wilgotność powietrza (brak opadów) poniżej 70 % i temperatura (nie może być ani za niska, ani za wysoka). Należy, więc bacznie obserwować pogodę z wyprzedzeniem kilkudniowym i tak planować prace żeby w razie potrzeby ochraniać świeżo malowane ściany przed deszczem czy mrozem. Często późna wiosna i wczesna jesień to najlepsze okresy do malowania. Spotykamy się czasami z twierdzeniem, że zima w naszym kraju od paru lat jest coraz łagodniejsza i okres prac na fasadach można wydłużyć w nieskończoność. Nic bardziej błędnego, niskie temperatury w nocy i przymrozki nad ranem oraz opady powodują błyskawiczne uszkodzenia świeżych powłok malarskich. Producent umieszcza zresztą na opakowaniach informacje o granicznych temperaturach, w których można prowadzić prace malarskie, mając na myśli temperatury podłoża a nie powietrza.

Producent: PPG Industries

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt