chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Dekoracje ścienne w stylu etno

Dekoracje ścienne w stylu etno

27.07.2010
Po wybiegach mody styl etno wkracza do naszych domów. Coraz popularniejsze są oryginalne aranżacje bazujące na naturalnych materiałach i wpływach ludowych. Idealne tło dla tego typu wystroju wnętrz stanowi dekoracja ścienna Etnika włoskiej marki Candis

Chemia budowlana - Dekoracje ścienne w stylu etno
Candis, włoski producent florenckich systemów dekoracyjnych Antiche Terre Fiorentine, wzbogacił swoje portfolio o nową rodzinę produktów le Etniche. Składa się ona z efektownych dekoracji ściennych Etnika i Hoblio, inspirowanych motywami ludowymi, rękodziełem i naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, miedź, złoto, czy brąz. W prostych i przytulnych wnętrzach utrzymanych w klimatach etno szczególnie dobrze sprawdzi się Etnika, która urzeka delikatnymi wzorami i oryginalną kolorystyką.
Przeczytaj również: Jak malować na szkle i ceramice?
REKLAMA:


Chemia budowlana - Dekoracje ścienne w stylu etno
Etnika to jedno z najnowszych odkryć stylistów i technologów z firmy Candis, a już cieszy się dużą popularnością na Płw. Apenińskim i nie tylko. System służący do dekoracji ścian i sufitów we wnętrzach pomieszczeń składa się z podkładu Fondo ATF, farby-bazy Etnika oraz tonerów kolorystycznych. Produkt został tak przygotowany, aby jego aplikacja była łatwa i nie wymagała specjalistycznych umiejętności. Choć sam efekt na ścianie wygląda bardzo atrakcyjnie, jego uzyskanie nie jest czasochłonne, a praktyczna instrukcja producenta poprowadzi nas „krok po kroku” do wymarzonego celu.

Etnika mieni się i połyskuje, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. Odnosimy wrażenie, że dekorowane ściany spowija miękki jedwab lub aksamit. Za sprawą subtelnych, nieregularnych wzorów, na zdobionych powierzchniach obserwujemy grę światła, które nierównomiernie załamuje się i odbija. Intensywność wzoru zależy od gustu klienta, bo to on sam przy pomocy specjalnej pacy i pędzla tworzy finezyjną dekorację. Całości efektu dopełnia odpowiedni kolor. W zależności od użytego tonera, Etnika rozbłyśnie jednym z siedmiu odcieni: etnicznego brązu, flamandzkiej miedzi, starego złota, renesansowego złota, czystej czerwieni, starego srebra lub delikatnego srebra.

Dekoracja ścienna firmy Candis jest przyjazna środowisku naturalnemu i domownikom. Receptura produktu opiera się na wodorozcieńczalnej technologii i naturalnych składnikach, dzięki czemu Etnika jest bezpieczna w użytkowaniu i charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych. Opakowanie produktu o pojemności 2,5 litra pozwala na wykonanie dekoracji na powierzchni ok. 20 m².

Jak wykonać dekorację Etnika na ścianie ?


Chemia budowlana - 1.Pomaluj ścianę podkładem Fondo ATF Classic i poczekaj do jego całkowitego wyschnięcia.
1.Pomaluj ścianę podkładem Fondo ATF Classic i poczekaj do jego całkowitego wyschnięcia.
Chemia budowlana - 2.Dodaj toner w wybranym kolorze do farby-bazy Etnika i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej struktury.
2.Dodaj toner w wybranym kolorze do farby-bazy Etnika i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej struktury.

Chemia budowlana - 3.Pomaluj ścianę zabarwioną farbą-bazą Etnika przy użyciu pędzla. Stosuj krzyżowe ruchy w różnych kierunkach.
3.Pomaluj ścianę zabarwioną farbą-bazą Etnika przy użyciu pędzla. Stosuj krzyżowe ruchy w różnych kierunkach.
Chemia budowlana - 4.Po kilku minutach przy pomocy czystego pędzla oraz packi ATF utwórz na pomalowanych powierzchniach wzory zgodne z Twoimi oczekiwaniami.
4.Po kilku minutach przy pomocy czystego pędzla oraz packi ATF utwórz na pomalowanych powierzchniach wzory zgodne z Twoimi oczekiwaniami.


Informacje o produkcie:


Cena:
podkład Fondo ATF Classic: 2,5 l – 142 zł brutto
farba-baza Etnika: 2,5 l – 558 zł brutto
toner ATF: 0,25 l – 194 zł brutto
Producent: Candis
Dystrybutor: B.M. Polska Sp. z o.o.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt