chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak wykorzystać wnękę?

Jak wykorzystać wnękę?

26.02.2024
Wnęka w ścianie, niesłusznie postrzegana przez wiele osób jako trudna do zagospodarowania przestrzeń, ma szansę stać się nie tylko funkcjonalnym elementem wystroju, ale i niebanalną dekoracją wnętrza. Aby w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał, potrzebna jest jednak ciekawa koncepcja aranżacyjna, która pomoże wydobyć na światło dzienne jej walory.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Najpopularniejszym, a jednocześnie prostym sposobem na zaaranżowanie wnęki jest jej zabudowanie, np. pod szafę na wymiar. Pozwoli to uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, a przy okazji pozytywnie wpłynie na utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Jeśli jednak nie chcemy wnęki w całości ukrywać za drzwiami, wystarczy zabudować jej dół, a powstanie w ten sposób zgrabna szafka. Górną część wnęki warto wówczas przemalować na inny kolor, np. V447 Serpentine, odznaczając ją od reszty ścian. Odsłonięty fragment w jasnozielonym odcieniu doda wnętrzu wizualnej lekkości i zapewni efektowne miejsce na wyeksponowanie rozmaitych dekoracji.

Podczas gdy dla jednych wnęka to całkowicie niepotrzebne i niechciane wgłębienie, są też i tacy, który doceniają jej możliwości aranżacyjne i z premedytacją podkreślają jej obecność, np. rzucającym się w oczy kolorem. Wnęka przemalowana farbą Tikkurila Optiva Matt 5 na wyrafinowany odcień czerwieni L418 Nectar będzie zaskakiwać gustowną oryginalnością, a jednocześnie pełnić funkcję stylowej garderoby.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila


REKLAMA:


Aż kusi, by wykusz w ścianie sypialni zamkną w formie szafy. Na fali popularności modelu pracy hybrydowej można jednak tę przestrzeń wykorzystać na zaaranżowanie domowego biura. Już kilka desek zamontowanych na odpowiednich wysokościach wystarczy, by stworzyć w pełni funkcjonalne miejsce do pracy. Ze względu na brak dostępu do światła dziennego najlepiej w takiej aranżacji sprawdzą się białe bądź kremowe ściany, np. w odcieniu X459 Dream z palety Tikkurila, które nie obciążą przestrzeni, a dodatkowo ją rozjaśnią.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila


Więcej pomysłów na zaaranżowanie we wnętrzach wnęki można znaleźć na stronie www.tikkurila.pl/inspiracje.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.
Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.


Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_drewno' doesn't exist