chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » SPsoft-Tech- farba/powłoka termoizolacyjna, ceramiczna klasy premium / Testowane przez

SPsoft-Tech- farba/powłoka termoizolacyjna, ceramiczna klasy premium / Testowane przez PKP

14.07.2020
Unikalny produktu izolującego klasy premium, dystrybuowanego w postaci płynnej termoizolacyjnej masy ceramicznej CERAMICTHERM, wykonanej wg najnowszych osiągnięć nanotechnologii. Jeden milimetr powłoki zastępuje termoizolację 5 cm wełny mineralnej bądź styropianu. Jest to absolutna rewolucja w dziedzinie termoizolacji, zarówno w przypadku izolacji wobec temperatur ujemnych jak i dodatnich. Materiał cechują również właściwości przeciwpożarowe. Ponadto powłoka zapobiega kondensacji pary wodnej, powstawaniu rdzy, grzybów i pleśni. Powłoka jest oddychająca i nie przepuszcza wody. W 100% chroni przed promieniowaniem UV. Posiada atest PZH.

Chemia budowlana - Fot. SPsoft-Tech
Fot. SPsoft-Tech

Produkt, który oferuje firma SPsoft-Tech, powstał w wyniku prac najlepszych naukowców i inżynierów zaangażowanych w zaawansowane badania (high-tech) nad technologiami wojskowymi i kosmicznymi, w ramach postradzieckiego programu rozwoju militarnego oraz rakietowego. Pierwsze zastosowania produktu miały miejsce w ramach wynoszenia rakiet kosmicznych na orbitę okołoziemską. Obecnie produkt stosowany jest w wielu dziedzinach i branżach, m.in. w przemyśle stoczniowym, transportowym, w tym kolejowym, magazynowania oraz przesyłu paliw i ciepła – inżynieria cieplna i naftowa, militarnym, budowlanym oraz wszędzie tam, gdzie nowatorskie, a zarazem atrakcyjne cenowo rozwiązania termoizolacyjne mają zastosowanie. Materiał, z którego składa się produkt to bardzo cienka warstwa opatentowanej, płynnej masy termoizolacyjnej zawierającej między innymi granulki mikro ceramiczne, których działanie polega na blokadzie i odbijaniu energii (ciepła i zimna) powodując niejako efekt “termosu” na pokrytych przestrzeniach oraz powierzchniach. Wskutek takiego działania materiału uzyskano możliwość zastąpienia grubszej warstwy styropianu lub jakiegokolwiek innego, tradycyjnego materiału izolacyjnego cienką warstwą naszego produktu. Stosując 1 mm materiału uzyskujemy ten sam efekt termoizolacji z jakim mamy do czynienia w przypadku pokrycia powierzchni lub przestrzeni 5 cm styropianem!

Istnieje także wiele niezależnych testów laboratoryjnych oraz certyfikaty potwierdzające parametry i najwyższą jakość naszego produktu.

REKLAMA:


O skuteczności materiału świadczą referencje pochodzące z różnych regionów świata, wystawione przez znaczące, międzynarodowe firmy, które już z powodzeniem zastosowały produkt.

Chemia budowlana - Fot. SPsoft-Tech
Fot. SPsoft-Tech

Warto dodać, że licencje na usługi profesjonalnego pokrywania wszelkich powierzchni płynną masą termoizolacyjną, w tym także realizujące zlecenia wysokościowe i specjalistyczne (m.in. zbiorniki, cysterny, rurociągi, elektrociepłownie, okręty, stocznie, hale, elewacje itp.,) firma zapewnia wówczas 10 lat gwarancji na produkt oraz wykonane prace. Żywotność powłoki wynosi ponad 20 lat.

Wskazówki dot. nakładania materiału:
- praktycznie wszystkie powierzchnie zewnątrz i wewnątrz obiektów, rurociągi, zbiorniki, etc.,
- powierzchnia powinna być sucha, powierzchnia metalowa odtłuszczona,
- zakres temperatur pracy powłoki od -60 С˚ do 260 С˚,
- temperatura otoczenia przy aplikacji materiału musi wynosić od +5 С˚ do +150 С˚.
- farbę mieszamy z wodą destylowaną w proporcji 80 ml do 100 ml wody destylowanej na 1 litr farby (praktyka pokazuje, że należy dodać mniejszą ilość wody niż deklaruje producent!, konsystencja powinna przypominać gęstą śmietanę),
- powierzchnia musi być zagruntowana farbą wodorozcieńczalną lub naszą farbą termoizolacyjną. W przypadku gruntowania naszą farbą termoizolacyjną miesza się ją z wodą destylowaną w proporcjach 150 ml - 350 ml wody na 1 litr farby, im bardziej gorąca powierzchnia tym więcej dodajemy wody,
- farbę mieszamy z wodą wolnoobrotowymi mieszalnikami.
- farbę nakładamy miękkim pędzlem lub agregatem bezpowietrznym,
- grunt musi wyschnąć, następnie nakładamy pierwszą warstwę ok 0,1-0,6 (w zależności od rodzaju powierzchni i miejsca – karta techniczna, opis poniżej), musi ona wyschnąć, minimum 1 godzinę w zależności od temperatury otoczenia, nakładamy kolejną warstwę od 0,1-06 mm, itd. max do 1 mm w przeciągu 24 godzin.
- kolorystyka dowolna, dobieramy kolor zgodnie z oczekiwaniem klienta. Po zrealizowaniu zlecenia, pozostawiamy w bazie danych wszystkie informacje dotyczące zamówienia i kolorów, w razie potrzeby dorabiamy odpowiednią ilość farby o danym kolorze.
- producent deklaruje, iż wydajność z jednego litra farby wynosi (średnio, zależy od powierzchni i miejsca) ok. 1m2 przy wymaganej grubości powłoki 1 mm,
- cena 1 litr 90 PLN przy min 50 litrach.

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt