chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Caparol ze znakiem E.L.F

Caparol ze znakiem E.L.F

18.02.2010
Linię farb i materiałów wykończeniowych firmy Caparol oznaczoną znakiem E.L.F. (niem. Emission Lösemittel Frei) charakteryzuje bardzo niska zawartość szkodliwych substancji lotnych, pochodnych rozpuszczalników i plastyfikatorów. Dzieje się tak, gdyż zawierają one trzydziestokrotnie mniej niezdrowych składników niż dopuszczają restrykcyjne normy Unii Europejskiej przewidziane na rok 2010.

Produkty ze znaczkiem E.L.F są nie tylko przyjazne dla zdrowia, ale sprawiają, że remontowane powierzchnie przez długi czas zachowają świeżość i pierwotną strukturę, a jednocześnie pozostaną odporne na zmywanie, zmienne warunki atmosferyczne i środki chemiczne.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


Chemia budowlana - Caparol ze znakiem E.L.F

Caparol ze znakiem E.L.F


Amphibolin E.L.F., Indeko-plus E.L.F., CapaSilan E.L.F., Malerit E.L.F., Samtex 3 E.L.F., OptiGrund E.L.F., SamtGrund E.L.F. firmy Caparol to nowoczesne, bezemisyjne i bezrozpuszczalnikowe produkty do wykończania wnętrz i fasad. Produkty linii E.L.F w znaczny sposób przyczyniają się do ograniczenia zawartości szkodliwych składników w powietrzu, a podczas wysychania emitują wyłącznie parę wodną. Różnorodność produktów serii E.L.F. powoduje, że nie tylko malowanie i drobne prace renowacyjne stają się całkowicie bezpieczne, ale także ochrona przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami nie będzie dostarczać żadnych problemów. Gamę materiałów wykończeniowych E.L.F wyróżnia dobra przyczepność do powierzchni gładkich i chropowatych oraz powszechnie stosowanych podłoży. Produkty z serii oznaczonej znakiem E.L.F. to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko najwyższą jakość, ale także przez lata pragną cieszyć się zdrowym wnętrzem.

Chemia budowlana - Caparol ze znakiem E.L.F

Amphibolin E.L.F. – bezemisyjna i bezrozpuszczalnikowa farba najnowszej generacji


Amphibolin E.L.F firmy Caparol to zaawansowana technologicznie farba do malowania całego domu. Idealnie nadaje się ona zarówno do malowania fasad, jak również powierzchni wewnętrznych. Charakteryzuje ją bowiem wyjątkowa przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Amphibolin E.L.F. firmy Caparol nadaje się do wykonywania odpornych na warunki atmosferyczne powłok zewnętrznych na gładkich lub chropowatych powierzchniach. Nie zawiera składników wyłapujących kurz z powietrza i jest odporna na zmywanie wodnymi środkami dezynfekującymi. Amphibolin E.L.F firmy Caparol polecana jest do wykonania niezwykle wytrzymałych i odpornych na szorowanie powłok, które zachowają pierwotną strukturę.

Indeko – plus E.L.F. – farba o podwójnej sile krycia


Indeko-plus E.L.F firmy Caparol to najwyższej jakości bezemisyjna, bezrozpuszczalnikowa, matowa farba do ścian i sufitów. Głównym wyróżnikiem tego ekonomicznego i wydajnego produktu firmy Caparol jest wysoki stopień bieli. Co więcej, Indeko-plus E.L.F nie zawiera składników powodujących „jogging” – czyli łapanie kurzu z powietrza, a gęsta konsystencja farby Caparol pozwala wypełnić wszystkie delikatne rysy i szczeliny. Dzięki szybkiemu i bezzapachowemu wysychaniu, farba idealnie nadaje się do malowania pomieszczeń mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Brak uciążliwego zapachu sprawia, że ten produkt firmy Caparol często wybierany jest do remontów przedszkoli, szkół, szpitali i urzędów.
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku

CapaSilan E.L.F. – najwyższej jakości silikonowa farba do wnętrz


CapaSilan E.L.F firmy Caparol to farba przeznaczona specjalnie do powierzchni ścian i sufitów odbijających światło. Idealnie sprawdza sie ona na dużych, słabo oświetlonych powierzchniach, gdyż pomaga rozjaśnić pomieszczenie. Dobrze koryguje również wszelkie niedoskonałości ściany i nadaje się do wykonywania wszelkich malarskich poprawek. Warto tutaj podkreślić, że CapaSilan E.L.F firmy Caparol to silikonowa farba nowej generacji tworząca szlachetną matową powłokę odporną na szorowanie na mokro. Co wiecej - farba ta jest wysoce dyfuzyjna, czyli bardzo dobrze przepuszcza parę wodną.

Malerit E.L.F. – doskonała farba nie tylko dla profesjonalnych malarzy


Najwyższej klasy bezemisyjna i bezrozpuszczalnikowa farba Malerit E.L.F. firmy Caparol przeznaczona jest do wykonywania nowych i renowacyjnych powłok na wszystkich powierzchniach wewnątrz budynku. Cechuje ją bardzo krótki czas wysychania oraz odporność na szorowanie na mokro. Warty podkreślenia jest również fakt, że wypełnia ona delikatne szczeliny i ubytki.

Samtex 3 E.L.F. – lateksowa farba odporna na środki dezynfekcyjne


Samtex 3 E.L.F. firmy Caparol to ekologiczna lateksowa farba do wnętrz. Idealnie nadaje się ona do wykonywania gładkich, wysoko obciążalnych i odpornych na zmywanie powłok o eleganckim, matowym wyglądzie. Jest łatwa w użyciu i charakteryzuje się wysokim stopniem bieli. Co więcej - polecana jest również do malowania tapet tłoczonych jako powłoka znakomicie eksponująca ich strukturę. Samtex 3 E.L.F. jest farbą bezemisyjną i nie zawierającą rozpuszczalników, dlatego jest szczególnie polecana do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych o podwyższonych wymogach sanitarno-higienicznych.

OptiGrund E.L.F – bezwonny środek gruntujący do wnętrz i na elewacje


OptiGrund E.L.F. firmy Caparol to specjalny bezrozpuszczalnikowy środek gruntujący, głęboko wnikający w podłoże i tworzący ochronną powłokę wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Jest łatwy w użyciu, a dzięki technologii SilaCryl idealne wyrównuje chłonność zabezpieczanej powierzchnii. OptiGrund E.L.F. stworzony został z myślą o gruntowaniu płyt gipsowo-kartonowych i gipsowych pod powłoki z farb. Można stosować go również we wnętrzach o niedostatecznej wentylacji. Dzięki dodatkowi specjalnych, świecących na fioletowo i niebiesko w ultrafiolecie cząsteczek mamy możliwość natychmiastowego sprawdzenia poprawności gruntowania.

SamtGrund E.L.F. – cienkowarstwowa farba gruntująca


Ekologiczna, poprawiająca przyczepność farba gruntująca do wnętrz to kolejny oznaczony znakiem E.L.F. produkt firmy Caparol. SamtGrund E.L.F. przeznaczony jest do wszystkich powszechnie spotykanych podłoży – betonu, cegły, tynków mineralnych oraz płyt gipsowo – kartonowych występujących wewnątrz pomieszczeń. SamtGrund E.L.F. doskonale nadaje się jako grunt przed późniejszym malowaniem, bardzo dobrze kryje, a jednocześnie zachowuje pierwotną strukturę powierzchnii. Ponieważ SamtGrund E.L.F. jest farbą bezemisyjną, jest to rozwiązanie polecane szczególnie do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych o podwyższonych wymaganiach higienicznych.

Wszystkie farby oznaczone symbolem E.L.F są naturalnie białe, jednak system maszynowego barwienia ColorExpress daje nieograniczone możliwości doboru koloru.
Chemia budowlana - Wykorzystanie farby E.L.F. w nowoczesnych wnętrzach. Fot. Caparol
Wykorzystanie farby E.L.F. w nowoczesnych wnętrzach. Fot. Caparol
Linia farb i gruntów oznaczonych znakiem E.L.F została stworzona z myślą o zdrowiu użytkowników, którym jednocześnie zależy na doskonałej jakości materiałów. Ciągłe badania i testy składu, prowadzące do doskonalenia parametrów sprawiają, że wyróżnione znakiem E.L.F. rozwiązania firmy Caparol są ekonomiczne i wygodne w aplikacji, odporne na zabrudzenia i łatwo zmywalne. Dodatkowo te zaawansowane technologicznie produkty zawierają 30-krotnie mniej szkodliwych substancji niż normy zalecane przez Unię Europejską. Dlatego też bezemisyjne i bezrozpuszczalnikowe farby i grunty firmy Caparol z grupy E.L.F są gwarancją zdrowia i jakości.

Caparol Amphibolin E.L.F., kolor biały, op. 10l, cena 389, 18 zł brutto/opakowanie.
Caparol Indeko-plus E.L.F., kolor biały, op. 10l, cena 279,38 zł brutto/opakowanie.
Caparol CapaSilan E.L.F., kolor biały, op. 10l, cena 237, 90 zł brutto/ opakowanie.
Caparol Samtex 3 E.L.F., kolor biały, op. 10l, cena 164, 70 zł brutto/opakowanie.
Caparol Malerit E.L.F., kolor biały, op. 10l, cena 172,02 zł brutto/opakowanie.
Caparol SamtGrund E.L.F., kolor biały, op. 10l, cena 179, 34 zł brutto/opakowanie.
Caparol OptiGrund E.L.F., bezbarwny, op. 10l, cena 158,60 zł brutto/opakowanie.

Producent: Caparol

Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt