chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Pielęgnacja podłóg drewnianych

Pielęgnacja podłóg drewnianych

08.02.2010
Drewniane podłogi wnoszą do wnętrz klimat ciepła i elegancji. Jednak drewno jest materiałem naturalnym i mimo obróbki technologicznej oraz warstw zabezpieczeń ulega zużyciu. Aby utrwalić naturalne piękno drewnianych parkietów i przedłużyć ich żywotność do czyszczenia i pielęgnacji warto stosować produkty dedykowane jak np. HG czysty, błyszczący parkiet.

Chemia budowlana - HG - czysty, błyszczący parkiet. Fot. HG
HG - czysty, błyszczący parkiet. Fot. HG
Podłogi wykonane z drewna doskonale komponują się zarówno z klasycznym wnętrzem wiktoriańskiej posiadłości, jak i nowoczesnym loftem. Mimo że są trwałe, codzienna eksploatacja naraża je na powstawanie zarysowań i drobnych uszkodzeń. Po latach użytkowania podłoga drewniana może wymagać ponownego cyklinowania i lakierowania.
Aby uniknąć ukrywania nieestetycznie wyglądających, zniszczonych fragmentów parkietu pod chodnikiem czy dywanem, warto do jego pielęgnacji stosować środki, które nie tylko czyszczą powierzchnię, ale także przywracają jej blask.

REKLAMA:


Na wysoki połysk


HG czysty, błyszczący parkiet to preparat dedykowany do codziennej pielęgnacji drewna lakierowanego i bejcowanego, w tym parkietów zabezpieczanych lakierem. Skutecznie czyści wszelkie zabrudzenia oraz przywraca połysk podłogom drewnianym. Dodatkowo uzupełnia drobne rysy w politurze, dzięki czemu podłoga wygląda jak „nowa”. HG czysty, błyszczący parkiet wzmacnia naturalny kolor drewna i uwydatnia jego usłojenie.
Duża wydajność produktu sprawia, iż należy go rozcieńczać z wodą w stosunku 1/100. Zamoczonym w roztworze, wilgotnym mopem przeciera się czyszczoną powierzchnię i pozostawia do wyschnięcia. Co ważne, preparat nie wymaga dodatkowego płukania, ani polerowania czyszczonej podłogi. HG czysty, błyszczący parkiet pozostawia świeży zapach w wysprzątanym pomieszczeniu.
Lakierowane i bejcowane podłogi drewniane wymagają szczególnej ochrony, zwłaszcza w pomieszczeniach mocniej eksploatowanych jak hole, czy korytarze. HG czysty, błyszczący parkiet pielęgnuje czyszczony parkiet, pozwalając cieszyć się jego pięknem znacznie dłużej.

Producent: HG INTERNATIONAL B.V.
HG Czysty, błyszczący parkiet cena detaliczna: 32,50 zł / 1l

Autor: HG Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt