chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » V33 prezentuje Lakier jachtowy do ochrony drewna w ekstremalnych warunkach

V33 prezentuje Lakier jachtowy do ochrony drewna w ekstremalnych warunkach

04.06.2019
Ahoj, przygodo! Tak, zwykle o tej porze roku, rozpoczynają się przygotowania do renowacji, dekoracji i ochrony elementów drewnianych w otoczeniu naszego domu – wszak własnoręcznie wykonana praca to ogromna satysfakcja i prawdziwy powód do dumy! Zadanie staje się nieco trudniejsze, jeśli ów wmarzony dom stoi nad brzegiem morza, albo, modą holenderską, zapragnęliśmy zamieszkać na pokładzie statku. Aby drewnianej konstrukcji niestraszne były żadne sztormy i burze, warto zawczasu pomyśleć o jej właściwym zabezpieczeniu. Tu z pomocą przychodzi Lakier jachtowy od V33, dzięki któremu aranżacja i estetyka naszego M nigdy nie osiądzie na mieliźnie!

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Lakier jachtowy V33, oparty na bazie żywic poliuretanowych, to doskonały produkt do ochrony drewnianych elementów – zwłaszcza w obliczu trudnych warunków atmosferycznych, zmiennych temperatur, wysokiego nasłonecznienia i długotrwałych opadów deszczu. Otrzymana powłoka charakteryzuje się całkowitą wodoszczelnością i wysoką odpornością na działanie słonej wody morskiej, dzięki czemu z powodzeniem zabezpieczy zarówno elewacje domów, drzwi oraz okna w budynkach nadmorskich, jak i mostki okrętowe czy elementy wykończeniowe statków. Lakier jest wysoce odporny na ścieranie - można go nakładać na poziome powierzchnie zewnętrzne np. tarasy, balkony, schody i nadaje się do wszystkich gatunków drewna europejskiego i egzotycznego.

Rada Eksperta V33: Pracę z produktem zaczynamy od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Surowe drewno wygładzamy i odkurzamy. W przypadku surowca pokrytego lakierem lub woskiem, należy usunąć warstwę preparatu i starannie oczyścić materiał. Całość zmywamy, pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny, szlifujemy i odpylamy. Preparat nanosimy za pomocą płaskiego pędzla lub pistoletu ( po rozcieńczeniu 10% benzyną lakową ). Pierwszą warstwę pozostawiamy do wyschnięcia na 6 godzin, lekko szlifujemy, odkurzamy i nakładamy drugą warstwę lakieru. W przypadku drewna zainfekowanego lub w celu biobójczej ochrony drewna, przed nałożeniem lakieru na surowe drewno, zalecamy zastosowanie Impregnatu do drewna konstrukcyjnego V33.
REKLAMA:


Gotowi, by wypłynąć na szerokie wody ochrony i dekoracji?

Producent: V33
Czas schnięcia między warstwami: 6 godzin
Opakowanie i cena: 0,75l - 45,98 zł / 2,5l - 128 zł.

Autor: V33 Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt