chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Wykończone produktami marki Benjamin Moore

Wykończone produktami marki Benjamin Moore

28.05.2019
Drzwi, które zachwycają i zachęcają do odwiedzin. Mogą również przypominać o codziennych obowiązkach. I wcale nie muszą być białe ani brązowe…

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

A wszystko zaczęło się w starożytnym Egipcie…


Z założenia drzwi miały chronić mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, niechcianymi gośćmi i dzikimi zwierzętami. Pierwsze wzmianki na temat tego istotnego elementu pochodzą z czasów starożytnego Egiptu, gdzie przede wszystkim chroniły wejścia do świątyń. W średniowieczu wewnętrzne drzwi przybierały zazwyczaj formę wieszanych kawałków tkanin, ale stosowanie zewnętrznych było już standardem. Obecnie obserwujemy ogromną różnorodność materiałów (drewno, metal, tworzywa sztuczne, okładziny, szkło, etc.) z których produkuje się drzwi. Również ich konstrukcje mogą być bardzo różne – na zawiasach, przesuwne, harmonijkowe, chowane w ścianę. Drzwi niekiedy wykańcza się tapetami, jednak najczęściej są malowane.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Chronią ale same POTRZEBUJĄ ochrony


Niewątpliwie drzwi oprócz wspomnianej ochrony, pełnią również bardzo istotną rolę dekoracyjną. To swego rodzaju wizytówka właścicieli domu. Zadbane, pięknie pomalowane zapraszają do wejścia. Wymagają przede wszystkim atrakcyjnego i trwałego wykończenia odpornego mechanicznie. W przypadku drzwi zewnętrznych konieczne jest zastosowanie produktu, który dodatkowo przez długie lata zniesie oddziaływanie czynników atmosferycznych. Warto wybrać rozwiązania amerykańskiej marki Benjamin Moore.
Przeczytaj również: Metamorfoza drzwi z Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

NIE muszą być brązowe ani białe…


Drzwi to specyficzny element, który może stanowić wyróżniający się akcent kolorystyczny w całej architekturze budynku. Zdecydowana czerwień, zieleń, granat, żółty? Marka Benjamin Moore oferuje produkty do wykończenia drzwi w pełnej gamie odcieni chronionych hologramem Authentic Color. Do ich pomalowania od strony w zewnętrznej polecamy wodorozcieńczalną, w pełni kryjącą lakierobejcę ARBORCOAT Exterior Solid Deck & Siding Stain 640. To produkt, który zapewni 3 razy dłuższą ochronę podłoży drewnianych w porównaniu z rozpuszczalnikowymi odpowiednikami dostępnymi na rynku. Dekorację wewnętrznych drzwi zapewni z kolei wodorozcieńczalna emalia alkidowa z rodziny ADVANCE (w dwóch stopniach połysku – satynowym oraz wysokim połysku).

Drzwi dla zapominalskich


A jak zwyczajne drzwi zmienić w „tablicę ogłoszeń”? Wystarczy pomalować je tablicówką ben CHALKBORD Paint 308, która dostępna jest w pełnej gamie intensywnych kolorów. Odtąd zapominalscy, zamykając drzwi przed wyjściem z domu o niczym nie zapomną. Trudno bowiem nie zauważyć własnych planów na dany dzień zapisanych kredą w tak widocznym miejscu.

REKLAMA:
Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt