chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Nowoczesna technologia NQG w farbach elewacyjnych. Czym się wyróżnia?

Nowoczesna technologia NQG w farbach elewacyjnych. Czym się wyróżnia?

26.03.2019
Farby elewacyjne mają szczególne znaczenie w systemach ociepleń ETICS, gdzie cienka warstwa tynku jest termicznie niemal odizolowana od muru. Gdy tynk się nagrzewa, a następnie gwałtownie stygnie, może to doprowadzić do pękania powłoki na skutek naprężeń. To powoduje brak ciągłości powłoki, a to w efekcie może prowadzić do odspajania się wyprawki od materiału izolacyjnego lub od muru. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiednią farbę elewacyjną w nowoczesnej technologii np. nanosieci kwarcowych NQG.

Chemia budowlana - Fot. Caparol
Fot. Caparol

Jeśli decydujesz się na termomodernizację izolacji budynku mieszkalnego w ramach programu Czyste Powietrze i wybierasz najlepszy dla siebie system ociepleń, to warto, abyś zwrócił również uwagę na farbę elewacyjną, którą pokryjesz tynk na budynku. Dobrze, by łączyła ona najlepsze cechy powłoki malarskiej.

Estetyka, trwałość i czystość


Dłuższa żywotność farby i tynku, trwały kolor całej elewacji, jej odporność na zabrudzenia i rozwój alg czy grzybów – to korzyści, jakie zapewnia nanotechnologia NQG w farbach elewacyjnych Caparol. To nowe, rewolucyjne podejście do ochrony elewacji budynku.
Przeczytaj również: Mieszkanie w stylu Miejski Szyk
Nanotechnologia NQG swoją skuteczność zawdzięcza trójwymiarowej sieci nanokwarcowej, która nadaje powłoce trwałość. Zastosowane spoiwa nie są hydropatyczne ani termoplastyczne, co zapobiega przyklejaniu się zabrudzeń i zarodników do elewacji. Wszystko, co osiądzie na budynku, zostaje szybko usunięte przez deszcz lub silniejszy wiatr. Dzięki temu elewacja dłużej pozostaje czysta.

Farby NQG są mocno kryjące, trwałe i dostępne w pełnej palecie kolorów odpornych na blaknięcie, dlatego zapewniają estetyczne wykończenie budynku. Oprócz tego farba chroni budynek przed warunkami zewnętrznymi tj.:
- pyły i zanieczyszczenia miejskie lub przemysłowe, brud oraz kurz;
- zmiany temperatur;
- promieniowanie słoneczne;
- glony czy grzyby;
- woda pojawiająca się na elewacji budynku po deszczu, burzy czy po mrozie – elewacja szybciej schnie.

Mistrzowskie połączenie w ochronie elewacji budynku


Technologia NQG łączy w sobie zalety farb opartych na bazie żywic silikonowych i silikatowych, co zapewnia perfekcyjne właściwości dla powłoki zewnętrznej budynku. Dzięki takiemu połączeniu farba NQG jest wodoodporna, ma niskie kredowanie, jest łatwa w aplikacji, a dodatkowo silnie wiąże się z podłożem, ma mineralną twardość powłoki i niską tendencję do porastania. Warto też zwrócić uwagę, że farby NQG zapewniają równocześnie:
- wysoką hydrofobowość kapilarną (woda nie wchłania się w powłokę budynku),
- wysoką hydrofilowość powierzchniową (powłoka po deszczu jest zwilżona, a dzięki temu zapewnia skuteczne samooczyszczanie elewacji oraz szybkie odparowanie wody po deszczu).

REKLAMA:

Caparol w swojej ofercie ma kilka rodzajów różnych farb elewacyjnych wykonanych w technologii NQG. Każda ma inne właściwości i zastosowanie, tak aby spełniła wymagania każdego budynku:
- Sylitol NQG – na nowe tynki mineralne (szczególnie na ociepleniach z wełną mineralną),
- ThermoSan NQG – na renowację istniejących powłok malarskich lub tynków dyspersyjnych,
- PermaSilan NQG – na istniejące rysy skurczowe (nawet na elewacjach ocieplonych),
- TopLasur NQG – glazura do tworzenia efektów specjalnych na elewacjach,
- Capadur Wetterschutzfarbe NQG – na elewacje drewniane.

Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt