chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości od V33

Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości od V33

15.10.2018
Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości to gotowy do użycia produkt na bazie żywic uretanowo-alkidowych. Preparat, charakteryzujący się parametrem twardości odpowiadającym 60% twardości szkła, wykazuje doskonałą odporność na zarysowania, uderzenia, zaplamienie oraz działanie wody – nawet w przypadku miejsc o zwiększonym natężeniu ruchu – w korytarzach, pokojach dziennych, kuchniach oraz na klatkach schodowych. Ale to nie wszystko – lakier niezwykle szybko schnie, nie wydziela silnego, drażniącego zapachu i nie powoduje śliskości parkietu, co czyni go bardzo bezpiecznym i przyjaznym rozwiązaniem – zarówno dla środowiska, jak i samych użytkowników.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Lakier do parkietu o wysokiej wytrzymałości sprawdzi się doskonale w przypadku zabezpieczania starych i nowych parkietów – z europejskich i egzotycznych gatunków drewna.

Rada Eksperta V33: Pracę z produktem zaczynamy od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Surowe drewno szlifujemy i odpylamy. W przypadku surowca pokrytego lakierem lub woskiem, należy usunąć warstwę preparatu i starannie oczyścić powierzchnię. Drewno oleiste odtłuszczamy.
REKLAMA:


Lakier o wysokiej wytrzymałości V33 należy dokładnie wymieszać przed użyciem oraz w trakcie nakładania. Przed aplikacją kolejnych warstw, parkiet należy zmatowić papierem ściernym (120) , aż do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, i odpylić. W zależności od natężenia ruchu i naprężeń, rekomendujemy nałożenie 2-3 warstw produktu, w 6 godzinnych odstępach pomiędzy warstwami. Po 24 godzinach możemy bez obaw wrócić do użytkowania podłogi.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Pamiętajmy, że lakier stanowi niezastąpione uzupełnienie, prawidłowo dobranego, parkietu. W przypadku gatunków drewna do zadań specjalnych świetnie sprawdzą się te egzotyczne, które są równie efektowne, co efektywne. Bambus, merbau, palisander czy teak będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. A co z gatunkami rodzimymi? Można śmiało pomyśleć nad klasycznym, twardym dębem. W takim duecie niestraszne im będą ostre pazurki czworonogów, spacer w wysokich szpilkach czy zamiana w tor wyścigowy dla ukochanych samochodzików.

Producent: V33,
Czas schnięcia między warstwami: 6 godzin,
Opakowanie i cena: 0,75l – 49,98 zł; 2,5l – 128 zł; 5l – 198 zł.
Autor: V33 Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt