chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Szafki kuchenne jak nowe z Sigmą

Szafki kuchenne jak nowe z Sigmą

13.08.2018
Plamy po pryskającym tłuszczu, warstwy zastygłego przez lata kurzu czy zwykłe, mechaniczne uszkodzenia to jedne z najczęstszych defektów w wyglądzie kuchennych szafek i regałów. Zanim podejmiemy decyzję o wymianie, warto zastanowić się nad samodzielnym odnowieniem szafek, szczególnie, że z produktami do renowacji Sigma Contour Aqua PU jest to proste i wygodne.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Ze względu na specyficzne warunki panujące w kuchni, gorącą parę, pryskające krople oleju czy ślady po gęstych sosach, meble kuchenne narażone są na nieustający kontakt z niszczącymi czynnikami zewnętrznymi. Zniszczeniu najczęściej ulegają fronty mebli kuchennych, dlatego zamiast decydować się na czasochłonną wymianę całej zabudowy kuchennej, warto postawić na samodzielną renowację frontów szafek. Kuchenne DIY jest nie tylko bardzo modne, ale również pozwala nadać kuchni indywidualny charakter, zaoszczędzić czas i konkretne pieniądze. Dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie przeprowadzić lifting mebli kuchennych, marka Sigma przygotowała specjalną linię produktów – nawierzchniowe emalie Sigma Contour Aqua PU.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Zabezpieczenie przed ścieraniem i brudem


Sigma Contour Aqua PU to linia trzech, wodorozcieńczalnych emalii, które powstały na bazie żywic poliuretanowych z zastosowaniem innowacyjnej technologii LTA+. Gwarantuje ona wysoką odporność na ścieranie oraz pełne zabezpieczenie pomalowanego frontu szafki przed niszczącym działaniem tłuszczu i brudu. Tworzy lipofobową powłokę, chroniącą przed najbardziej agresywnymi czynnikami zewnętrznymi, które wpływają bezpośrednio na defekty estetyczne powierzchni mebli kuchennych. Rekomendowany do samodzielnego użycia produkt jest łatwy w użyciu, dobrze się rozlewa i szybko schnie, przy zachowaniu optymalnych właściwości kryjących. Emalia Contour Aqua PU może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz na podłożach drewnianych, drewnopochodnych, twardym PCV oraz stalowych, pod warunkiem, że zostały one uprzednio zagruntowane podkładem antykorozyjnym. Co ważne, produkt sprawdzi się również w renowacjach istniejących powłok oraz na podłożach mineralnych. W bardziej wymagających przypadkach, gdy istnieje potrzeba renowacji czy pomalowania drewna zawierającego garbniki, żywice i olejki eteryczne, warto sięgnąć po zestaw z emalii Sigma Contour Aqua PU z podkładem Sigma Contour Aqua PU Primer. Zastosowane razem tworzą doskonały zestaw odcinający na takie drewno.
Przeczytaj również: Stare meble w nowym wydaniu
REKLAMA:

Mat, połysk czy satyna?


Doskonałej jakości farba to podstawa każdej udanej renowacji, jednak sama powłoka to nie wszystko. W zależności od stylu wnętrza, charakteru mebli oraz akcesoriów dekoracyjnych nowo pomalowane fronty szafek mogą mieć wykończenie matowe, satynowe lub błyszczące. W skład linii wchodzą trzy emalie, każda z nich dająca inny efekt wykończeniowy – Sigma Contour Aqua PU Matt, Sigma Contour Aqua PU Gloss i Sigma Contour Aqua PU Satin. I to wszystko w 6000 opcji kolorystycznych, w których występuje każdy z produktów. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na subtelną satynę, elegancki mat czy ekstrawagancki połysk, każda z pomalowanych powierzchni będzie odporna na zabrudzenia i tłuszcz dzięki zastosowaniu technologii LTA+. Ponadto – co kluczowe w kuchni – powłoka, która tworzy się po zastosowaniu produktów jest trwała, niepodatna na zarysowania i wysoko odporna na ścieranie, więc można ją wielokrotnie zmywać bez obawy o zmianę wyglądu powierzchni. Dzięki zawartości filtrów, pomalowane nią fronty są odporne na działanie promieni UV i nie żółkną.

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Jak inteligentnie ułatwić sobie remont?
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt