chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak zadbać o drewniane doniczki na balkonie i tarasie?

Jak zadbać o drewniane doniczki na balkonie i tarasie?

21.05.2018
Aby nasze kwiaty mogły swobodnie się rozwijać, wymagają odpowiednich doniczek, odpornych na zmiany temperatury, promienie słoneczne, deszcz czy wiatr. Marka Bondex doradza, jak odpowiednio zabezpieczyć drewnianą doniczkę, wykorzystując lakierobejcę Satin Finish.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Oferta donic i doniczek na rynku jest bardzo duża. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz informację, że mogą być przeznaczone do użytku zewnętrznego. Najbardziej popularne są donice drewniane, plastikowe, ceramiczne. Do najtrwalszych należą donice drewniane, jeśli zostaną wcześniej odpowiednio zabezpieczone. Jak je odpowiednio zabezpieczyć, aby cieszyć się w pełni balkonowym, czy tarasowym kwietnikiem?

REKLAMA:

Jeśli dobrze zabezpieczymy drewnianą doniczkę na samym początku, jak również od wewnątrz, mamy gwarancję użytkowania jej przez wiele lat. Mimo, że drewno to piękny, szlachetny i trwały materiał, podlega szkodliwym wpływom wilgoci, wiatru, opadów, czy szkodliwego promieniowania UV, które powoduje degradację, zarówno powierzchni, jak struktury drewna. Na powierzchni mogą powstać pęknięcia, przetarcia, zarysowania. Dodatkowo, dochodzi korozja biologiczna, czyli niszczące działanie bakterii, grzybów, owadów. Szukajmy więc preparatów, które dadzą nam długoletnią gwarancję i prawdziwą ochronę, a nie tylko jednorazowe “maźnięcie kolorem”. Bondex Satin Finish zapewnia ochronę drewna do 8 lat. Przeciwdziała działaniom grzybów, pleśni, promieni UV, wody i wiatru.
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Kwestia wyboru koloru produktu do drewna zależy od indywidualnych preferencji estetycznych. Jak większość producentów Bondex ma w swojej ofercie bogaty wybór kolorystyki, od mahonii, orzechów po kasztan, jak również trudne do zdobycia na rynku odcienie pięknych, głębokich szarości i bieli. Jako lakierobejca, oprócz cech ochronnych, Bondex Satin Finish ma również walory dekoracyjne. Tworzy na powierzchni drewna gładką powłokę o satynowym połysku, która nie łuszczy się i nie pęka oraz jest wysoce odporna mechanicznie. Powłoka jest twarda i wytrzymała, ale nie maskuje naturalnego rysunku drewna. Lakierobejca Bondex Satin Finish to połączenie trwałej, dobrej jakości, zapewnienie długoletniej ochrony drewna oraz elegancji i stylu. Biorąc pod uwagę szerokie spektrum preferencji naszych klientów, produkt dostępny jest w 12 kolorach – mówi Edyta Sokolnicka, Brand Manager marki Bondex.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Zabieg: Malowanie


1. Jeśli drewno jest suche i czyste, przystępujemy do malowania. Najpierw dokładnie mieszamy zawartość puszki. Nakładamy 2-3 warstwy pędzlem lub metodą natryskową. Drugą warstwę nakładamy po 16 godzinach, która również wzmacnia parametry wytrzymałościowe powłoki. W przypadku jasnych kolorów zaleca się zastosowanie 3 warstw lakierobejcy. Nie należy używać jej w temperaturze podłoża i otoczenia poniżej +5°C i wilgotności pow. 80%. Po użyciu pojemnik dokładnie zamknąć.

2. Optymalny zakres temperatur, w którym należy malować lakierobejcą wynosi od +10 do +25°C. Lakierobejcy nie należy stosować w temperaturze poniżej +10°C. Niska temperatura i podwyższona wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki. Po zakończeniu malowania narzędzia umyj wodą.Cena Bondex Lakierobejca Satin Finish 0,75 l – 52,99 zł


(Oceń ten artykuł):
(3.3)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt