chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Ochrona drewna

Ochrona drewna

09.05.2018
Lakierobejce do drewna ARBORCOAT® w innowacyjnej, wodorozcieńczalnej technologii. Testowane w najsurowszym klimacie i 3X trwalsze od innych produktów na rynku.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

W średniowieczu królował kamień i cegła, XX wiek należał do betonu. A co z XXI wiekiem? Niektórzy twierdzą, że nadchodzi czas… drewna. Odpowiednio spreparowane drewno zaczęto już wykorzystywać w budowie nowoczesnych hoteli, a nawet powstają pierwsze „drewniane drapacze chmur”.

Drewno to jeden z najstarszych materiałów konstrukcyjnych, naturalny, ekologiczny, który nadal urzeka nas pięknem. Oczywiście, dzisiaj do wznoszenia wspomnianych budowli stosowane są specjalne kompozyty drewniane o doskonałej wytrzymałości mechanicznej i wysokiej elastyczności.
Przeczytaj również: Piękne drewno na długie lata
REKLAMA:


Jedno tylko pozostaje niezmienne - znalezienie odpowiedniego, trwałego zabezpieczenia, które nie tylko podkreśli szlachetny charakter drewna, ale zapewni jego długoletnią, nieprzerwaną ochronę.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Arborcoat - 3X trwalszy!


Amerykański koncern, słynący z pionierskich rozwiązań wytyczających kierunki światowej branży farb i lakierów, opracował linię ARBORCOAT® przeznaczoną do dekoracji i ochrony pionowych i poziomych podłoży drewnianych, np. mebli, altan, elewacji, ogrodzeń, schodów, werand czy tarasów.

Innowacyjna, ekologiczna receptura zapewnia niespotykaną trwałość, najlepszą ochronę drewna przed czynnikami atmosferycznymi (opadami deszczowymi, wahaniami temperatury, promieniowaniem UV), doskonałą odporność na działanie mikroorganizmów, wyjątkową trwałość (retencję) koloru.

Częściowo pokazać czy zakryć…?


Rodzina ARBORCOAT® obejmuje dwa zasadnicze rodzaje lakierobejc - półtransparentną (oznaczoną symbolem 638) oraz w pełni kryjącą, ale podkreślającą strukturę i fakturę podłoża (oznaczoną kodem 640). Pierwsza, dostępna w szerokiej gamie 75 odcieni (z mieszalnika), polecana jest do miękkich gatunków drewna i tworzy półtransparentne wykończenie zachowujące kolor i strukturę podłoża. Jest idealna do ochrony niemalowanego drewna. Na powierzchniach poziomych (np. tarasach) wymagane jest jej zabezpieczenie specjalnym lakierem 636.

Drugi rodzaj, w pełni kryjący można stosować zarówno na surowym, jak i lakierowanym, bejcowanym lub malowanym wcześniej drewnie.

Wersja ta służy do ochrony miękkich oraz twardych odmian drewna, także do kompozytów imitujących naturalne drewno i dostępna jest w pełnej gamie kolorów marki Benjamin Moore (ponad 3 500 odcieni w systemie barwienia).

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt