chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Trzy sposoby na sufit

Trzy sposoby na sufit

12.01.2018
Choć sufit zazwyczaj nie przyciąga naszej uwagi, to właśnie od niego zależy to, jak postrzegamy wnętrze. Jeśli odpowiednio go pomalujemy, możemy optycznie poprawić proporcje pomieszczenia i zamaskować niedoskonałości. Ekspert marki Dekoral prezentuje trzy rozwiązania najpopularniejszych problemów.

Chemia budowlana - Fot. Dekral
Fot. Dekral

Cel: dodać wnętrzu charakteru


Większość ludzi maluje sufit na biało. Jeśli chcemy ożywić wnętrze i nadać mu oryginalny wygląd, możemy zastosować ciemniejszą farbę niż na ścianach. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak w większych przestrzeniach i przy zestawieniu z jasną kolorystyką: w mniejszych może okazać się przytłaczające.

Chemia budowlana - Fot. Dekral
Fot. Dekral

Cel: optycznie powiększyć wnętrze


Jeśli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem, korzystne będzie pomalowanie sufitu jaśniejszą farbą, niż ta, która jest na ścianach. Sprawdzi się tu Antyrefleksyjna Farba do sufitów od Dekoral. Jasny kolor sprawi wrażenie, że pokój jest wyższy niż w rzeczywistości. Możemy też namalować na ścianach – wzdłuż krawędzi sufitu – biały poziomy pas o szerokości nie mniejszej niż 10 cm. Aby efekt był estetyczny, wykorzystajmy do tego zadania taśmę malarską.
REKLAMA:

Cel: ukryć niedoskonałości


Jeśli z kolei powierzchnia sufitu pozostawia wiele do życzenia, zastosujmy głęboko matowe wykończenie, które nie podkreśla nierówności. Do malowania wykorzystajmy farbę głęboko matową, taką jak Dekoral Clean & White. To ważne, żeby w przypadku nieidealnej powierzchni unikać farb odbijających światło. Jeśli jednak zauważymy na suficie ubytki lub głębsze pęknięcia, najpierw uzupełnijmy te miejsca, a dopiero później rozpocznijmy malowanie.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt