chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Wewnętrzna farba strukturalna na bazie kwarcu

Wewnętrzna farba strukturalna na bazie kwarcu

24.07.2017
Po latach mody – wynikającej często z konieczności i braku wyboru – na matowe, białe ściany, rozwiązania dekoracyjne zyskują na popularności. Coraz więcej osób prywatnych, a także właścicieli biur, gabinetów kosmetologicznych, restauracji i hoteli chce, by ich wnętrza stały się niepowtarzalne, cieszyły oczy i tworzyły inspirujący klimat. Przykładem rozwiązania, które pozwoli osiągnąć niecodzienny efekt na ścianach, są farby strukturalne na bazie kwarcu.

W przeciwieństwie do wielu materiałów, takich jak płytki kamienne i drewno, farba strukturalna to szybki i znacznie tańszy sposób na zmianę faktury ściany. Jest trwała, odporna na uszkodzenia i pomaga zamaskować nierówności lub drobne pęknięcia podłoża. Ma też tę zaletę, że szybko można zmienić jej wygląd, np. poprzez przemalowanie. Efekt – zależnie od uformowanego wzoru i ewentualnej farby nawierzchniowej – może być elegancki, nowoczesny, romantyczny… wszystko zależy od inwencji inwestora.

Sigma Kwarts


Sigma Kwarts marki Sigma Coatings to innowacyjna farba kwarcowa umożliwiająca stworzenie niepowtarzalnej i pięknej struktury na ścianach wewnątrz budynków. Dzięki specjalnej recepturze nadającej plastyczność, formuje się ją zaraz po nałożeniu na powierzchnię. Za pomocą wybranych narzędzi, np. szpachelki, wałka lub pacy, można nadawać warstwie farby pożądane kształty, a nawet tworzyć bardzo skomplikowane wzory, takie jak kwiaty czy strukturę tkaniny. – Zaletą gotowych produktów strukturalnych jest to, że mają one już optymalnie dobrany skład i gęstość – są gotowe do użycia, co minimalizuje ryzyko niepowodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że wymagają trochę wprawy, by dobrze je położyć, szczególnie w przypadku skomplikowanych wzorów – dodaje Piotr Nowacki, brand manager marki Dekoral Professional i Sigma Coatings.
Przeczytaj również: Morskie klimaty z Jedynką
REKLAMA:


Po wyschnięciu Sigma Kwarts tworzy gruboziarnistą, bardzo wytrzymałą powłokę, odporną na uszkodzenia mechaniczne, zmywanie i ścieranie. Dzięki temu polecana jest do zastosowania w mieszkaniach, biurach, obiektach służby zdrowia, szkołach, hotelach, restauracjach czy gabinetach kosmetycznych. Nie zaleca się używania jej w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki. Sigma Kwarts występuje w wersji białej oraz kolorach pastelowych dostępnych w komputerowym systemie kolorowania Color Pro.

Podłoże i jego przygotowanie


Sigma Kwarts charakteryzuje się doskonałą przyczepnością niezależnie od tego, czy ściana jest porowata czy gładka. Przeznaczona jest do wykańczania powierzchni niemalowanych, takich jak beton (także komórkowy), tynk, gips oraz podłoży uprzednio malowanych farbami o dobrej przyczepności. W przypadku surowego podłoża należy uprzednio pokryć je gruntem dyspersyjnym Sigmafix Universal, następnie pomalować rozcieńczonym roztworem farby strukturalnej Sigma Kwarts z 20% wody.

Współpraca z innymi produktami


Sigma Kwarts stosowana może być też jako produkt podkładowy pod syntetyczne tynki strukturalne, np. Sigma Putz i Sigma Schors. Doskonale współpracuje również z innymi farbami marki Sigma Coatings, co pozwala uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, np. farbą metaliczną Sigmulto Metallic lub półprzezroczystą Sigmulto Expression.

Rekomendowane narzędzia


Sigma Kwarts może być aplikowana za pomocą pędzla, wałka, natrysku lub pacy. Powłoka schnie 2 godziny, kolejną warstwę można nanosić po upływie 16 godzin. Wydajność produktu wynosi maksymalnie 700 g/m2, zależnie od chłonności podłoża i zastosowanej metody aplikacji.

Do nakładania produktu polecany jest wałek Perlon i Polyacrylic marki Dekoral Gold lub paca metalowa. Do formowania struktury natychmiast po aplikacji produktu stosuje się wałek Coarse Structure marki Dekoral Gold, pacę plastikową, szpachelkę, płaski pędzel lub szczotkę.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt