chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » ATLAS HOTER U2, ATLAS HOTER U2-B i ATLAS HOTER DL

ATLAS HOTER U2, ATLAS HOTER U2-B i ATLAS HOTER DL

11.07.2017
Jedyne uniwersalne zaprawy klejące do ociepleń i dodatki umożliwiające pracę w warunkach wysokich temperatur!

ATLAS HOTER to zaprawy klejące bez których nowoczesny fachowiec nie powinien podejmować się wykonania ocieplenia. Pozwalają na wykonywanie prac ociepleniowych w podwyższonych temperaturach oraz umożliwiają stosowanie intensywnych kolorów tynków o HBW > 15 %, nawet na dużych płaszczyznach elewacji
Chemia budowlana - ATLAS HOTER U2 i ATLAS HOTER U2-B, Fot. Atlas
ATLAS HOTER U2 i ATLAS HOTER U2-B, Fot. Atlas

Profesjonalne zaprawy klejące


Rodzaj termoizolacji niejednokrotnie determinuje dobór optymalnej zaprawy klejącej. Wykonawcy poszukują produktów wszechstronnych – przeznaczonych do przyklejania warstwy izolacyjnej oraz do zatapiania siatki. Rozwiązania ATLAS pozwalają na znaczące skrócenie czasu realizacji inwestycji oraz obniżenie kosztów dzięki wykorzystaniu produktów o wszechstronnym zastosowaniu.

ATLAS HOTER U2 – to zaprawa klejąca 2 w 1, przeznaczona do przyklejania styropianu oraz do zatapiania siatki. W recepturze kleju zastosowano innowacyjną technologię żelu krzemianowego, który posiada wyjątkową zdolność do wiązania wody. Dzięki temu akumulacja części wody zarobowej zapewnia pełną hydratacją cementu – również w warunkach podwyższonej temperatury. Klej żelowy gwarantuje przyczepność do podłoży o różnym stopniu chłonności sprawiając, że możliwe jest przyklejanie różnego rodzaju płyt termoizolacyjnych oraz bezpieczne mocowanie okładzin na podłożach narażonych na działanie wysokich temperatur. Poprawia także parametry robocze zaprawy.
REKLAMA:


HOTER U2 produkowany jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących. Specjalna receptura kleju pozwalana na prowadzenie prac ociepleniowych w okresie letnim, w warunkach podwyższonej temperatury – nawet do 35°C.

Otrzymana w ten sposób warstwa zbrojona może być z powodzeniem wykorzystywana do zastosowania szerokiej palety kolorystycznej, w tym również ciemnych i intensywnych barw uzyskiwanych dzięki TYNKOWI SILIKONOWEMU ATLAS (współczynnik odbicia światła HBW > 15%). Ponadto, dzięki zbrojeniu strukturalnemu mieszaniną włókien polipropylenowych i celulozowych, zaprawa posiada zwiększoną odporność na powstawanie mikrorys na wstępnym etapie wiązania oraz pęknięć w trakcie eksploatacji systemu.

Uzupełnieniem oferty zapraw klejowych do przyklejania płyt termoizolacyjnych jest ATLAS HOTER U2-B.
Bezpodkładowa, biała zaprawa klejąca do przyklejania styropianu EPS i wykonywania na nich warstwy zbrojonej (do trwałego mocowania płyt izolacji termicznej o grubości do 25 cm) może być stosowana do wykonywania ociepleń budynków nowo wznoszonych lub poddawanych termomodernizacji. ATLAS HOTER U2-B wykorzystuje również technologię żelu krzemianowego, dzięki czemu produkt, wchodzący w skład systemu ociepleń ATLAS ETICS PLUS, uzyskuje najwyższe właściwości. Ponadto, zastosowanie w recepturze białego cementu ogranicza powstawanie prześwitów i przebarwień na tynku, szczególnie w kolorze białym oraz w kolorach pastelowych, pozwalając uniknąć dodatkowego malowania powierzchni elewacji. Podobnie jak ATLAS HOTER U2 również ATLAS HOTER U2-B pozwala na prowadzenie prac ociepleniowych w warunkach wysokich temperatur – nawet do 35°C i uzyskiwanie efektów końcowych z wykorzystaniem szerokiej palety kolorystycznej – ciemnych barw i intensywnych tonacji.

ATLAS HOTER U2 i ATLAS HOTER U2-B to nowoczesne zaprawy klejące, które dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii żelu krzemianowego pozwalają na prowadzenie prac ociepleniowych bez obaw o pogorszenie właściwości produktów. Efekty końcowe, uzyskane z wykorzystaniem TYNKU SILIKONOWEGO ATLAS, to wyróżniające się, intensywne lub ciemne, eleganckie kolory fasad. W każdym przypadku – nieskazitelnie piękne i trwałe na długie lata.

Chemia budowlana - ATLAS HOTER DL, Fot. Atlas
ATLAS HOTER DL, Fot. Atlas
Uzupełnieniem oferty produktów ATLAS, dzięki którym możliwe jest tworzenie efektownych elewacji, zwłaszcza w temperaturach oscylujących wokół 35°C, jest dodatek letni ATLAS HOTER DL. To gotowy, płynny dodatek wydłużający czas otwarty tynków dyspersyjnych pozwalający na pracę w warunkach wysokich temperatur - od +25oC do +35oC. Dodatek ten nie zmienia parametrów wytrzymałości tynków oraz nie wpływa na pozostałe właściwości tynku. ATLAS HOTER DL jest aplikowany bezpośrednio przed użyciem tynku i bez problemów łączy się (miesza) z masą tynku. Produkt może być stosowany z: TYNK AKRYLOWY ATLAS, TYNK AKRYLOWO-SILIKONOWY ATLAS, TYNK SILIKONOWO-SILIKATOWY ATLAS, TYNK SILIKONOWY ATLAS, TYNK SILIKONOWY IN ATLAS oraz ATLAS CERMIT N-100.
Przeczytaj również: Mozaika krok po kroku
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt