chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Sigmalife – kompleksowa ochrona i dekoracja drewna

Sigmalife – kompleksowa ochrona i dekoracja drewna

10.07.2017
Sigmalife to gama 4 produktów marki Sigma Coatings przeznaczonych do dekoracji, renowacji i ochrony drewna. Od maja br. możemy korzystać z nowej karty i palety 65 kolorów, w tym 6 nowych, w modnych obecnie bielach i szarościach.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Działanie produktów Sigmalife


Bejce i lakierobejce z linii Sigmalife podkreślają szlachetne usłojenie drewna. Pozwalają mu oddychać, regulują wilgotność i chronią przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Produkty występują w 65 kolorach z mieszalnika, w tym 6 nowych, w modnych obecnie bielach i szarościach. Prezentowane w salonach wymalowania zostały wykonane na drewnie jesionowym, dlatego zaleca się wykonanie testu koloru na docelowym rodzaju deski, w niewidocznym miejscu. Od maja możemy korzystać z pokrytych preparatem płytek o znacznie większej powierzchni: 28×80 mm. Pozwala to na jeszcze lepszy dobór koloru preparatu. Większość odcieni z palety można stosować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w każdym przypadku przeznaczenie zostało oznakowane w karcie produktu.

Produkty w serii


W skład linii Sigmalife wchodzą następujące produkty: oparte na technologii rozpuszczalnikowej Sigmalife VS-X i Sigmalife DS oraz wodnej – Sigmalife VS Acryl i Sigmalife DS Acryl. Sigmalife VS-X to wyrób ochronny na bazie żywic alkidowych. Stosowany jest jako warstwa gruntująca i kolorująca na surowe drewno. Sigmalife DS to transparentna lakierobejca na bazie żywic alkidowych. Przeznaczona jest do drewna na zewnątrz budynków: okien, elementów elewacji, balkonów i ogrodzeń. Sigmalife VS Acryl i Sigmalife DS Acryl to wodorozcieńczalne lakierobejce na bazie żywic akrylowych. Można ich używać wewnątrz i na zewnątrz. Razem tworzą system do ochrony i dekoracji drewna.
REKLAMA:


Polecane narzędzia


Do aplikacji Sigmalife DS Acryl i VS Acryl producent zaleca pędzel Premium MIX marki Dekoral Gold z włosia syntetycznego. Sigmalife DS oraz Sigmalife VS-X najlepiej nakładać pędzlem Płaski PRO z włosia naturalnego tego samego producenta. Wszystkie preparaty można nanosić także natryskowo. Sigmalife DS Acryl, jako jedyna z całej serii nadaje się też do malowania przy użyciu wałka. Produkty z powodzeniem i od lat są stosowane na wielu prestiżowych inwestycjach.

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt