chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jaki klej do płytek na podłogę

Jaki klej do płytek na podłogę

10.12.2009
Na rynku znajdziemy wiele produktów do klejenia płytek, zróżnicowanych pod względem składu i możliwych zastosowań. W sytuacji wyboru nie powinniśmy zwracać uwagi jedynie na cenę, lecz dobierać klej odpowiedni do naszych potrzeb. Warto pamiętać, że podłoga, niszczejąca w rezultacie stosowania niewłaściwych środków to podwójny koszt.

Chemia budowlana - Jaki klej do płytek na podłogę
Producenci oferują szeroki wybór płytek podłogowych. Różnorodność materiałów, bogata gama barw i oryginalne wzornictwo sprawiają, że wybór nie jest łatwy. Dobór posadzki to jednak nie koniec – aby służyła nam przez długie lata musimy zadbać o właściwe środki klejące. Kafle podłogowe różnią się od siebie właściwościami fizycznymi, a wybór odpowiedniej spoiny zależy także od rodzaju podłoża. Zwykłe, nieelastyczne, zaprawy klejowe nie sprawdzą się na przykład na ogrzewaniu podłogowym, którego działanie może powodować pękanie warstwy klejowej i odspajanie płytek. Problemów nastręczać mogą także podłoża trudne, które wymagają silniejszych klejów.
Najlepszym rozwiązaniem są produkty dedykowane z linii Klejów do płytek GEA marki Tytan Professional.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Elastyczność wymagana


Sztywna spoina, jaką otrzymujemy po użyciu zwykłej zaprawy klejowej na bazie szarego cementu nie zawsze spełnia swoją rolę. Do małych płytek, z jakimi mamy do czynienia w przypadku mozaiki, nadają się tylko kleje o zwiększonej elastyczności. Posadzka złożona z drobnych elementów ulega naprężeniom i odkształceniom, dlatego spoina powinna pracować razem z nią. - radzi Grzegorz Rajter, Product Manager Selena.

Rekomendowany produkt do tego typu zastosowań to Mocny klej do płytek wysokoelastyczny GEA 736 marki Tytan Professional. Jest odpowiedni do wszelkich trudnych i sztywnych powierzchni jak beton komórkowy, zaprawa cementowo – wapienna oraz podłogi ogrzewane. Dzięki zwiększonej przyczepności daje dobre rezultaty przy płytach dużego i małego formatu.
Ze względu na swoje doskonałe właściwość – dużą odporność na ścieranie i niską nasiąkliwość – bardzo często inwestorzy wybierają jako okładzinę płytki gresowe czy klinkierowe. Cechy te szczególnie dobrze sprawdzają się na intensywnie użytkowanych powierzchniach oraz na zewnątrz budynków np. na tarasach. Specjalnie do płytek nienasiąkliwych – klinkieru, gresu oraz terakoty rodzina klejów Tytan Professional zawiera także Klej do gresu E336 o zwiększonej przyczepności i elastyczności.

Kamień naturalny bez przebarwień


Płytki z kamienia naturalnego, np. marmuru czy piaskowca, ze względu na wysoką nasiąkliwość często ulegają przebarwieniom. Do ich przyklejania warto używać zapraw w białym kolorze i z zawartością komponentów uszlachetniających, najlepiej sprawdza się tras. - radzi Grzegorz Rajter, Product Manager Selena.
Przeczytaj również: Przyklejamy lustro
W tym przypadku doskonale sprawdzi się Biały klej z trasem GEA 836 Tytan Professional. Zawartość martwicy wapiennej, tzw. trasu zapobiega biologicznej erozji kamieni naturalnych, wystawionych na działanie czynników pogodowych. Dzięki temu unikniemy wykwitów i wycieków wapiennych na powierzchni okładziny zastosowanej na zewnątrz budynku.

Również dla typowych rozwiązań, dla mniej wymagających powierzchni znajdziemy odpowiedni produkt w ofercie Seleny, jest nim Kleju do płytek standardowych G236. Sprawdzi się doskonale we wszystkich standardowych rozwiązaniach z jakimi może spotkać się inwestor przy budowie domu, czy hobbysta remontujący swoją łazienkę.

Producent: Selena SA
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Jak malować drewno?
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt