chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku

Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku

07.11.2009
W kilka godzin, ze starego, kilkunastoletniego mebla, a właściwie mebelka powstał profesjonalny i oryginalny kącik do pracy. Poszerzony został blat a z boku wyrosła ciekawa przegroda. Ponieważ jest ona tylko szeroka na metr, nie odcina zupełnie biurka od reszty domu, ale buduje klimat odosobnienia i pomaga skupić uwagę na tym, co w miejscu pracy jest najważniejsze. Do budowy kącika użyte zostały proste i tanie materiały – płyta meblowa, panele podłogowe, metalowe listwy. Panele i płyta przycięte zostały na wymiar w hipermarkecie budowlanym, listwy – w hurtowni. Sam montaż trwał niewiele ponad 2 godziny.

Potrzebne będą:
- Aluminiowe kształtowniki według potrzebnego wymiaru;
- Płyta meblowa laminowana, biała – ok.1,70 m x 60 cm;
- Panele podłogowe (tutaj użyta została brzoza) – ok.1 m²;
- Mocny montażowy klej, taki jak Pattex Express FIX + pistolet do jego aplikacji;
- Wkręty i dyble do przykręcania pionowego kształtownika między podłogą a sufitem.
Chemia budowlana - Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku
Chemia budowlana - Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku

Żeby domowy kącik do pracy dobrze spełniał swoje zadanie powinien być wygodny, praktyczny i może nieco wysłonięty przed rozpraszającym okiem innych domowników. Oczywiście najlepiej by było mieć własny gabinet ale... ile osób poświęci jeden pokój na domowe biuro?
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


My podpowiadamy jak samodzielnie wykonać zaciszny i wygodny kącik do pracy. Niedrogi i oryginalny.

1. Stelaż


Chemia budowlana - Zaczynamy od wybudowania półparawanu, dzięki któremu kącik do pracy zostanie oddzielony od reszty pomieszczenia. W miejscu, w którym chcemy zamontować przegrodę, przyklejamy do ściany mocnym klejem montażowym metalowy profil o przekroju litery “c”, czyli tzw. ceownik. Przyklejając sprawdzamy poziomicą pionowe ustawienie listwy.
Zaczynamy od wybudowania półparawanu, dzięki któremu kącik do pracy zostanie oddzielony od reszty pomieszczenia. W miejscu, w którym chcemy zamontować przegrodę, przyklejamy do ściany mocnym klejem montażowym metalowy profil o przekroju litery “c”, czyli tzw. ceownik. Przyklejając sprawdzamy poziomicą pionowe ustawienie listwy.
Chemia budowlana - Płyta musi być trzymana profilami z dwóch stron. Aby jednak zewnętrzne wykończenie było milsze dla oka, do ceownika przyklejamy metalowy ozdobny profil o przekroju kwadratu.
Płyta musi być trzymana profilami z dwóch stron. Aby jednak zewnętrzne wykończenie było milsze dla oka, do ceownika przyklejamy metalowy ozdobny profil o przekroju kwadratu.


Chemia budowlana - W przyklejonym do ściany ceowniku umieszczamy stelaż z przyciętej na potrzebny nam wymiar laminowanej płyty meblowej. Dokładnie przymierzamy i przyklejamy.
W przyklejonym do ściany ceowniku umieszczamy stelaż z przyciętej na potrzebny nam wymiar laminowanej płyty meblowej. Dokładnie przymierzamy i przyklejamy.
Chemia budowlana - Pionowy profil zewnętrzny przykręcamy do sufitu i podłogi.
Pionowy profil zewnętrzny przykręcamy do sufitu i podłogi.
Chemia budowlana - Płytę, podobnie jak wcześniej, mocujemy do niego za pomocą kleju.
Płytę, podobnie jak wcześniej, mocujemy do niego za pomocą kleju.
Przeczytaj również: Przyklejamy lustro

2. Wykończenie


Chemia budowlana - Teraz czas na prace wykończeniowe. Do białej płyty przyklejamy panele. Nie muszą to być specjalne panele ścienne - wystarczą zwykłe podłogowe. My wybraliśmy brzozę.
Teraz czas na prace wykończeniowe. Do białej płyty przyklejamy panele. Nie muszą to być specjalne panele ścienne - wystarczą zwykłe podłogowe. My wybraliśmy brzozę.
Chemia budowlana - Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku
Chemia budowlana - Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku

Chemia budowlana - Na podobnej zasadzie jak przegrodę konstruujemy blat naszego kącika. Istniejący stary blat pogrubiamy i wzmacniamy płytą laminowaną, a następnie wykańczamy, mocując do niej panele. Poziomica służy tylko do dociśnięcia klejonych elementów.
Na podobnej zasadzie jak przegrodę konstruujemy blat naszego kącika. Istniejący stary blat pogrubiamy i wzmacniamy płytą laminowaną, a następnie wykańczamy, mocując do niej panele. Poziomica służy tylko do dociśnięcia klejonych elementów.
Chemia budowlana - Ostatnim krokiem jest przyklejenie kątownika na brzegu blatu.
Ostatnim krokiem jest przyklejenie kątownika na brzegu blatu.
Chemia budowlana - Jak ze starego biurka zrobić kącik do pracy i nauki krok po kroku


Powodzenia!
Pomysł i wykonanie: Monika Bożyk


Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt