chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak odnowić wygląd starej wykładziny bez konieczności jej wymiany?

Jak odnowić wygląd starej wykładziny bez konieczności jej wymiany?

28.04.2017
Czy starą, przybrudzoną wykładzinę elastyczną w niemodnym kolorze można w szybki i bezproblemowy sposób odświeżyć? Odpowiedź brzmi: tak! A efekt tej renowacji może być naprawdę zdumiewający.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Są miejsca, w których na generalny remont nigdy nie ma odpowiedniego czasu - intensywnie użytkowane sale sportowe, biurowe korytarze, pomieszczenia użyteczności publicznej. Wymiana wykładziny wiąże się nie tylko z czasowym wyłączeniem dostępności obiektów, ale i ze sporymi kosztami. Na szczęście większość elastycznych wykładzin (wykonanych z PVC czy linoleum) można poddawać renowacji. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym lakierom, takim jak np. RZ Turbo Protect Plus, który nie tylko odświeży wygląd podłogi, ale również zwiększy trwałość wykładziny.

To nie wszystko - od 2017 roku ten lakier występuje także w wersji kolorowej. Oznacza to, że za jednym zamachem można także całkowicie zmienić wygląd wykładziny!

Renowacja wykładziny elastycznej krok po kroku


Gruntowne czyszczenie. Intensywnie użytkowane wykładziny, także te regularnie czyszczone, mogą nosić ślady nawet kilkuletnich zabrudzeń. Nieraz mówi się, że brud "wgryzł się" w powierzchnię. Takie plamy są bardzo oporne na standardowe zabiegi czyszczące. Jest jednak sposób, by się go skutecznie pozbyć. Trzeba to zrobić z pomocą profesjonalnych maszyn szorujących. Bardzo trudne plamy pokonać może także skuteczny odplamiacz, który poradzi sobie nie tylko ze starymi warstwami środków do pielęgnacji, ale także z pozostałościami klejów czy farb. W naszej ofercie te zadania skutecznie realizują np. RZ 151 oraz RZ 190 Odplamiacz.

Neutralizowanie powierzchni. Środki do gruntownego czyszczenia wykładzin są silne i należy po zakończeniu prac zneutralizować powierzchnię, na której były stosowane. Do tego celu używa się zwykłej wody. Wystarczy dwukrotnie przemyć nią wykładzinę, a następnie poczekać aż podłoga wyschnie.

Lakierowanie wykładziny. Oczyszczona i sucha wykładzina jest gotowa do lakierowania. Do zabezpieczania powierzchni najlepiej stosować środki, które wyróżnia szybkość nakładania i niewielkie zużycie - jak np. lakiery dwuskładnikowe z naszej serii RZ Turbo Protect. Ich zastosowanie gwarantuje uzyskanie czystej, równej i matowej powierzchni, która dodatkowo zostaje wzmocniona i uodporniona na zaplamienia. Do pomieszczeń, w których podłoga jest szczególnie intensywnie użytkowana, np. sal sportowych, zalecamy najmocniejszy taki preparat na rynku - RZ Turbo Protect Plus, który tworzy na wykładzinie elastyczną warstwę ochronną, odporną na najwyższe obciążenia mechaniczne. Dodatkowo lakier spełnia wymagania dotyczące podłóg sportowych oraz sprawia, że wykładzina staje się antypoślizgowa.
Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

A jeśli chcę, by wykładzina wyglądała na zupełnie nową?


Trendy we wnętrzach zmieniają się bardzo szybko. W naszej firmie rozumiemy doskonale te potrzeby. Dlatego stworzyliśmy kolorową wersję naszego kultowego lakieru - RZ Turbo Protect Color. Ten nawierzchniowy preparat do wykładzin elastycznych (gładkich lub z lekką strukturą, fabrycznie wykończonych poliuretanem, winylowych, kauczukowych czy linoleum) występuje we wszystkich kolorach z palety RAL (z wyjątkiem metalicznych i fosforyzujących). Kolory można ze sobą łączyć, a także uatrakcyjnić podłoże za pomocą płatków dekoracyjnych czy designerskich folii. Wykładzina może pełnić funkcję nośnika reklamowego (za pomocą umieszczonego w niej logo) lub informacyjnego - np. oznaczająca ciągi komunikacyjne.

Lakier wyróżnia szybkość schnięcia - na powierzchnię można wchodzić już po około 12 godzinach. Jest to produkt ekologiczny o zawartości rozpuszczalników poniżej 5%. Spełnia wymagania pomieszczeń sportowych, a także takich, w których przebywają dzieci i osoby starsze.
REKLAMA:

Nasze produkty są w pełni komplementarne - jeśli chcemy uzyskać maksymalną wytrzymałość wykładziny, możemy jako warstwę ostateczną nanieść na kolorowy lakier także bezbarwny RZ Turbo Protect Plus. To sprawi, że odświeżona wykładzina o zupełnie nowym designie posłuży nam wiele długich lat.

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt