chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » MAPEI - Basen potrzebny ekspresowo

MAPEI - Basen potrzebny ekspresowo

04.12.2009
Olecko, leżące na skraju Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego, obfituje w sieć niezwykłej urody jezior i strumieni oraz rzadko spotykane poza Puszczą Borecką okazy roślin i zwierząt. Do skarbca rekreacji i wypoczynku tego regionu dołączyła niedawno prawdziwa perła – hotel Colosseu.

Chemia budowlana - MAPEI - Basen potrzebny ekspresowo
Do największych atrakcji hotelu, położonego wśród starych drzew, tuż nad brzegiem jeziora Oleckiego, należy kompleks SPA wraz z przepięknym basenem o długości 17 m, szerokości 12 m i głębokości 1,3 m.
Przy jego budowie wykorzystano technologię Mapei, która przyspieszyła realizację tej inwestycji o około dwa miesiące. Prace z wykorzystaniem naszych produktów rozpoczęły się w kwietniu 2008 roku od reprofilacji dna basenu, a już w sierpniu odbyła się próba szczelności kąpieliska. Jak zatem widać tempo prac było naprawdę ekspresowe.
Pierwszym etapem prac wykończeniowych niecki basenowej było przygotowanie podłoża. Ściany zostały wyrównane za pomocą zaprawy wyrównująco-szpachlowej NIVOPLAN, zmodyfi kowanej emulsją na bazie polimerów syntetycznych PLANICRETE. Wyzwaniem okazała się reprofi lacja dna płyty dennej. Z powodu zmian w pierwotnym projekcie należało zmniejszyć głębokość niecki aż o 6 cm. Proces ten został przeprowadzony przy użyciu szybkosprawnego spoiwa TOPCEM, połączonego z kruszywem o odpowiedniej granulacji. Uzyskana w ten sposób mieszanka została zaaplikowana na zbrojoną płytę denną metodą „świeże na świeże”, co oznacza, że bezpośrednio przed aplikacją spoiwa TOPCEM płyta denna została pokryta szlamem na bazie emulsji PLANICRETE + TOPCEM + woda. Operacja ta pozwoliła na trwałe zespolenie nowo wykonywanej warstwy z istniejącym podłożem betonowym. Użycie spoiwa szybkosprawnego TOPCEM przy podniesieniu dna, umożliwiło rozpoczęcie prac związanych z uszczelnieniem niecki już po 24 godzinach od jego aplikacji.
Warstwa izolacji przeciwwodnej w niecce została wykonana poprzez naniesienie dwóch warstw dwuskładnikowej, elastycznej masy uszczelniającej MAPELASTIC (przy czym w drugą warstwę zatopiono siatkę z włókna szklanego), natomiast rynny przelewowe uszczelniono dwuskładnikową masą uszczelniającą MAPELASTIC SMART.
Ten ostatni produkt, ze względu na swoją płynną konsystencję, może być nakładany przy użyciu pędzla lub wałka, co zdecydowanie ułatwia wykonanie uszczelnienia w miejscach trudno dostępnych lub na konstrukcjach o nieregularnych kształtach. Z uwagi na zbliżający się nieubłaganie czas oddania obiektu do użytku, do montażu płytek i mozaiki szklanej użyto szybkowiążącego kleju odkształcalnego klasy C2F/S1 GRANIRAPID. Klej ten nie tylko umożliwia przystąpienie do spoinowania okładziny już po 3 godzinach, ale również pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na napełnienie niecki basenu wodą już do 3 dni (podczas gdy zastosowanie standardowych zapraw klejących wydłuża ten okres do 21 dni). Do montażu płytek na plaży okołobasenowej zastosowano klej elastyczny ADESILEX P9.
Chemia budowlana - MAPEI - Basen potrzebny ekspresowo
Do spoinowania mozaiki w niecce basenowej użyto nienasiąkliwej fugi epoksydowej KERAPOXY klasy RG, o wysokiej trwałości koloru (nawet w przypadku długoletniej ekspozycji na ciągły kontakt z wodą) oraz dużej odporności na ścieranie.
Chemia budowlana - MAPEI - Basen potrzebny ekspresowo

Powierzchnia płytek na plaży została wykończona za pomocą elastycznej zaprawy cementowej ULTRACOLOR PLUS o zmniejszonej absorpcji wody (technologia DropEffect®) oraz odpornej na rozwój pleśni i grzybów (technologia BioBlock®).
Do wypełnienia złączy i spoin dylatacyjnych na całym obiekcie wykorzystano elastyczny uszczelniacz silikonowy MAPESIL AC. Fugi i silikon dostarczono w tym samym kolorze, co pozwoliło na zachowanie estetyki wnętrza zgodnej z projektem.
Przeczytaj również: Technologie basenowe
REKLAMA:


DANE TECHNICZNE:
Basen w hotelu Colosseum;
Lokalizacja: Olecko;
Prowadzone prace: uszczelnienie i montaż okładzin ceramicznych basenu;
Rok: kwiecień 2008 – sierpień 2008;
Inwestor: właściciel hotelu Colosseum – Dariusz Bagiński;
Wykonawca: Adam Gajda;
Podwykonawca: firma „BlueMountainGroup”;
Dostawca produktów Mapei: Kram Olecko;
Doradztwo techniczne Mapei: Dariusz Górak, Andrzej Kazimierczak.

Mapei

Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt