chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak zabezpieczyć i odnowić zielone elewacje?

Jak zabezpieczyć i odnowić zielone elewacje?

01.02.2017
Aby uniknąć problemów zielonych elewacji należy podejmować właściwe decyzje już na etapie projektowania remontu lub budowy i pilnować zaleceń projektowych podczas realizacji prac. Tak, więc wpływ na szybki rozwój mikroorganizmów mają zarówno jakość i chropowata faktura tynku, jak i lokalizacja elewacji - miejsca trwale zacienione i zatrzymujące na elewacji wodę opadową są potencjalnie bardziej zagrożone.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Oczyszczanie


Jeśli warstwa zazielenionego tynku lub powłoki jest nośna, może stanowić podłoże dla powłok farb renowacyjnych. Przed przystąpieniem do mycia elewacji trzeba sprawdzić stan zachowania tynku, szczelność i poprawność obróbek blacharskich, systemu odprowadzenia wody z elewacji i otoczenia budynku a co najważniejsze dokonać niezbędnych napraw podłoża. Trwałe pozbycie się kolonii glonów lub grzybni ze ścian obejmuje kilka etapów; usunięcie grubszych porostów mechanicznie, np. szczotką o szorstkim włosiu lub szpachelką, spłukanie elewacji z luźnych cząstek ciepłą wodą pod niskim ciśnieniem – tak, aby nie uszkodzić tynku, a po wyschnięciu ściany aplikacja odpowiedniego preparatu glono- lub grzybobójczego np. Remmers BFA.

Preparat ten stosowany jest jako środek zwalczający zarodniki mikroorganizmów oraz profilaktycznie opóźniający powtórny rozwój glonów i grzybów na elewacji. Dzięki temu uzyskamy odkażoną powierzchnię, którą po wyschnięciu można ponownie zagruntować i pomalować odpowiednią powłoką malarską, które tworzą na elewacji powłokę ochronną, zmniejszającą porowatość powierzchni i jej wodochłonność.

REKLAMA:


Malowanie


Farby Remmers, już na etapie produkcji wyposażane są w wysokiej, jakości spoiwa o niskiej elektrostatyczności. Pokrycie nimi tynku w znacznym stopniu ogranicza osadzanie się kurzu i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo zawartość specjalnych substancji czynnych, pozwala neutralizować pojawiające się zarodniki mikroorganizmów i zapobiega w ten sposób korozji biologicznej wszędzie tam, gdzie może ona wystąpić. Warto zaznaczyć, że szczególnie wysoką odpornością na wilgoć charakteryzują się farby silikonowe Remmers Siliconfarbe SF z dodatkiem środków glono- i grzybobójczych.

Substancje zawarte w farbie działają powłokowo, niezawodnie neutralizując zarodniki mikroorganizmów na elewacji. Oprócz bardzo dobrej ochrony powłoki przed wymywaniem, substancje zawarte w preparacie Remmers BFA wprowadzone w podłoże odznaczają się również wysoką stabilnością konsekwencji wydłużony zostaje także czas działania związków biocydowych zawartych w środkach, chroniących przed skażeniami mikrobiologicznymi. W ten sposób inwestor i wykonawca uzyskuje podwójną ochronę przed rozwojem glonów i grzybów na elewacji. Ważnym elementem przemawiającym na korzyść farb Remmers jest także fakt, że wszystkie odcienie niezależnie od intensywności koloru zamawiane według kolornika producenta maja taka sama cenęPreparaty biobójcze, grunty i farby powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Zachęcamy więc do zapoznania się z dokumentacją zgromadzoną na naszej stronie internetowej.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt