chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak sobie radzić z trudnymi zabrudzeniami?

Jak sobie radzić z trudnymi zabrudzeniami?

13.12.2016
Uporczywe zabrudzenia często spędzają nam sen z powiek. Walka z tłustymi plamami, czyszczenie osmolonego kominka czy usuwanie starych naklejek nie muszą pochłaniać dużo naszego czasu i energii. Zamiast wyrzucać zabarwiony dywan do kosza lub skazywać ulubiony mebel na wymianę, wystarczy sięgnąć po sprawdzone środki.

Chemia budowlana - Fot. Dragon
Fot. Dragon

Sprawdzone sposoby na domowe porządki


Regularne usuwanie zabrudzeń powstających w domu i drobne prace renowacyjne nie muszą być zmorą, jeżeli sięgniemy po skuteczne detergenty. W naszym domowym zapleczu niezbędny bywa odkamieniacz, który skutecznie usuwa osady i naloty z kamienia, przedłużając tym samym żywotność sprzętów AGD – czajników, ekspresów do kawy, pralek czy zmywarek. Kolejnym „pomocnikiem” przy zachowaniu świeżego wyglądu łazienkowych i kuchennych płytek jest renowator fug, który przywraca kolor spoinom glazury, terakoty i gresu.

Ze sprawdzonych sposobów warto skorzystać również z takich środków jak soda kaustyczna, która świetnie usprawnia przepływ wody. Dzięki temu jest powszechnie stosowana do udrażniania zatorów w zlewach, syfonach i rurach kanalizacyjnych. Systematyczne korzystanie z odkamieniacza, sody kaustycznej czy renowatora z pewnością na bieżąco usunie wszelkie zabrudzenia i nie pozwoli na doprowadzenie do sytuacji kryzysowych.

Chemia budowlana - Fot. Dragon
Fot. Dragon

Na tłuste plamy – szybka reakcja


Uporczywym problemem są plamy na dywanie lub wykładzinie. Nie wyglądają estetycznie i mogą zaburzyć nawet najbardziej udaną aranżację wnętrza. Jednak całkowita wymiana ulubionego materiału nie musi być koniecznością jeżeli szybko zareagujemy i sięgniemy po sprawdzone środki. Jeśli nie posiadamy w domu preparatu przeznaczonego do tego celu, warto sięgnąć nawet po ciepłą wodę z płynem do naczyń, ponieważ natychmiastowa reakcja może być decydująca. Ważne jest, aby świeżej plamy nie pocierać, tylko delikatnie przyciskać wacikiem nasączonym płynem aż do jej usunięcia – zapobiegniemy dzięki temu jej głębszemu wniknięciu i nie zniszczymy faktury materiału.
REKLAMA:


Miej benzynę ekstrakcyjną zawsze pod ręką


Szczególnie uporczywe bądź stare plamy wymagają użycia wyjątkowo mocnych środków. W ich przypadku dobrze sprawdza się popularna benzyna ekstrakcyjna o wielozadaniowym charakterze. Produkt, znany głównie z właściwości powodujących rozpuszczanie olejów, smarów i wosków, może być z powodzeniem stosowany do wywabiania różnego rodzaju zabrudzeń, które z pozoru wydają się nie do usunięcia. Jak wskazuje Dorota Turska, Marketing Manager z firmy Dragon Poland, producenta chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej. - Po benzynę ekstrakcyjną warto sięgnąć zwłaszcza wtedy, gdy chcemy pozbyć się starych naklejek i etykiet, które pozostawiają po sobie nieestetyczne ślady na meblach, szkle czy plastiku. Równie dobrze benzyna usuwa także pozostałości kleju do wykładzin na parkiecie oraz dokładnie odtłuszcza powierzchnie przed malowaniem. Czyszczenie benzyną kończy się także sukcesem podczas domowych systematycznych porządków. Z jej pomocą łatwo i szybko pozbędziemy się tłuszczu zgromadzonego na kuchennej lampie, okapie, ramach okiennych, czy śladów sadzy w kominku. Uniwersalny charakter sprawia, że można jej używać również przy porządkach ogrodowych np. do czyszczenia mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych czy polowego grilla. Benzyna ekstrakcyjna jest produktem wielozadaniowym, ułatwiającym wiele prac domowych, dlatego warto mieć ją pod ręką. Z łatwością znajdziemy ją nie tylko w specjalistycznych sklepach budowlanych, ale także praktycznie w każdym większym markecie na dziale majsterkowania.

Chemia budowlana - Fot. Dragon
Fot. Dragon

Remont? W porządku!


Odłożenie pędzla i tym samym zakończenie malowania nie oznacza wcale, że całkowicie zakończyliśmy prace. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się pomalowaną na nowo kuchnią, odświeżonym salonem czy wykończoną łazienką, trzeba jeszcze zadbać o usunięcie zabrudzeń powstałych w trakcie remontu. - Środkiem przydatnym zarówno przed, jak i po remoncie jest mydło malarskie. Z jego pomocą możliwe jest odtłuszczenie i zagruntowanie ścian, sufitów i elewacji przed ich malowaniem. Produkt świetnie spisuje się także przy wywabianiu farby na podłodze, oknach czy drzwiach. Jeśli jesteśmy w trakcie remontu, idealnie sprawdzi się zmywacz do lakierów i farb, który usuwa nawet do 10 warstw z wielu powierzchni m.in. drewnianych, metalowych, tynku, szkła i ceramiki. Z kolei ręce skutecznie wyczyści pasta typu BHP, która usunie nawet tłuste zabrudzenia po smarach czy olejach – dodaje Dorota Turska z firmy Dragon Poland. Po remoncie warto zadbać również o narzędzia, na przykład pędzle i wałki pokryte farbą, które wyczyścimy z powodzeniem wspomnianą już wszechstronną benzyną ekstrakcyjną.

Autor: Dragon - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt