chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Farba do tablic Primacol Decorative

Farba do tablic Primacol Decorative

29.11.2016
Farba do tablic Primacol Decorative to specjalna farba służąca jako warstwa nieścieralna do rysowania kredą. Doskonale sprawdza się w pokojach dziecięcych, salach konferencyjnych, biurach czy kuchniach zastępując tradycyjną tablicę drewnianą. Dostępna w sześciu kolorach: czarnym, szarym, granatowym, zielonym, czerwonym i fioletowym.

Chemia budowlana - Fot. Unicell
Fot. Unicell

Farba do tablic - krok po kroku:


1. Przed przystąpieniem do wykonania efektu, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. Następnie, przy pomocy wałka malarskiego, całą powierzchnię gruntujemy warstwą Podkładu gruntującego Primacol Decorative. To gotowa do użycia emulsja, polecana do wzmacniania podłoża, zmniejszania jego nasiąkliwości oraz optymalizacji jego przyczepności. Zagruntowana ściana staje się bardziej elastyczna, odporna na zarysowania oraz ma uregulowaną chłonność, dzięki czemu łatwiej wiąże się z pastami i farbami strukturalnymi. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin.

Chemia budowlana - Fot. Unicell
Fot. Unicell
Chemia budowlana - Fot. Unicell
Fot. Unicell

2. Po przygotowaniu podłoża przystępujemy do wykonania efektu. Delikatnie obrysowujemy ołówkiem, a następnie, posługując się taśmą malarską, wyznaczamy miejsca, które zostaną pokryte Farbą do tablic Primacol Decorative. Kształt i powierzchnia przeznaczone pod wymalowanie mogą być dowolne, warto jednak dostosować je do wzrostu osób, które będą korzystały z tworzonej tablicy.
Chemia budowlana - Fot. Unicell
Fot. Unicell
Chemia budowlana - Fot. Unicell
Fot. Unicell

3. Po otwarciu puszki należy dokładnie mieszamy farbę, a następnie nanosimy ją wałkiem malarskim na ścianę. Pamiętajmy, aby w trakcie prac co jakiś czas mieszać farbę w puszce. Aby uzyskać odpowiedni efekt tablicy, należy nałożyć minimum 3 warstwy farby. Nanoszenie kolejnej warstwy rozpoczynamy po upływie 2-4 godzin od zakończenia poprzedniej. Podczas malowania stosujemy metodę „mokro na mokro” starając się uniknąć powstawania smug i śladów od narzędzia malarskiego. Tak przygotowaną ścianę pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin.
REKLAMA:

4. Pełne właściwości tablicy ściana uzyskuje po upływie 3 dni. Dostępność Farby do tablic Primacol Decorative w różnych kolorach daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala na swobodne stosowanie jej przy dowolnie wybranych barwach farb do ścian.


Autor: Unicell Poland - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt