chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Innowacyjny wynalazek polskiego naukowca ochroni przed elektrosmogiem

Innowacyjny wynalazek polskiego naukowca ochroni przed elektrosmogiem

02.11.2016
Pole elektromagnetyczne (pole EM) jest obecne w naszym otoczeniu od milionów lat. Stale towarzyszą nam częstotliwości Ziemi, Słońca, czy wyładowań atmosferycznych. Nasz organizm również wytwarza prądy elektryczne, które regulują niezbędne procesy życiowe – od trawienia do pracy mózgu. W jaki sposób sztuczne, wytworzone przez urządzenia pole EM może wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie?

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena
Nawet 13 milionów Europejczyków (od 3 do 5% całej populacji) może cierpieć na elektrowrażliwość – rodzaj alergii na pole elektromagnetyczne. Nasze domy pełne są źródeł szkodliwych pól EM, takich jak urządzenia zasilane prądem, instalacja elektryczna, czy przewody w ścianach.

Alergia na… elektryczność


Elektrowrażliwość znana jest pod różnymi nazwami: syndrom Wi-Fi, syndrom mikrofali. Pojęcie to wywodzi się od angielskiego słowa electromagnetic hypersensitivity (EHS).
REKLAMA:


Objawy EHS przypominają reakcję alergiczną. Osoba „uczulona” na elektryczność w wyniku kontaktu z źródłem pola EM może zaobserwować u siebie:
- uczucie „palenia”, zaczerwienioną, podrażnioną skórę,
- bóle głowy,
- stres,
- problemy ze snem.

Schorzenie to może wymagać niekiedy rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. W Szwecji elektrowrażliwość zyskała status niepełnosprawności i uprawnia do uzyskania odszkodowania. Głównym „sprawcą” EHS jest elektrosmog, czyli sztuczne pola elektromagnetyczne, którego źródłami są urządzenia elektryczne, instalacje w ścianach, stacje transformatorowe, czy linie wysokiego napięcia.

Szkodliwy elektrosmog


Długotrwałe przebywanie w otoczeniu pełnym elektrosmogu może oddziaływać na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. WHO w publikacji Extremely low frequency fields zalicza pola elektromagnetyczne z zakresu niskich częstotliwości do czynników potencjalnie rakotwórczych.
Chemia budowlana - Fot. dr inż. Stanisław Wosiński, naukowiec i wynalazca, Fot. Selena
Fot. dr inż. Stanisław Wosiński, naukowiec i wynalazca, Fot. Selena
- Nie wiemy, co szkodzi bardziej - pole elektryczne, czy magnetyczne, dlatego powinniśmy ograniczyć oddziaływanie obu tych składowych. Włączona lampka jest źródłem pola elektrycznego i magnetycznego. Nawet gdy wyłączymy urządzenie, to wciąż emituje ono pole elektryczne, które może zakłócać prawidłową regeneracje naszego organizmu w nocy – mówi dr inż. Stanisław Wosiński, naukowiec i wynalazca.

Pierwsza taka technologia, która pochłania pole EM


NoEM Electro Protector 4w1 to pierwszy na świecie produkt, który ekranuje szkodliwe pole elektryczne z zakresu niskich częstotliwości przez absorpcję. Preparat łączy funkcje ekranu pola elektrycznego, farby białej, powłoki antyelektrostatycznej i podkładu gruntującego. Ekran powstał na bazie innowacyjnej technologii, opracowanej przez polskiego naukowca dr inż. Stanisława Wosińskiego.

- Zwykłe ekrany tworzą „efekt ping-pongowej piłeczki” – odbijają szkodliwe częstotliwości, pozostawiając problem elektrosmogu – wyjaśnia Remigiusz Zabolski, Szef Projektu NoEM w Grupie Selena. – NoEM nie odbija, lecz pochłania pole elektryczne zamieniając je w nieszkodliwe dla naszego ciała ciepło.

Ochrona przed kurzem


NoEM chroni nie tylko przed objawami elektrowrażliwości, ale jest też pomocny w walce z osadzającym się na ścianach kurzem i brudem. Ekran zapobiega elektryzowaniu się ścian i sufitów, które nie przyciągają już cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń. Dzięki tym właściwościom nie musimy się martwić o nadmierne osadzanie się brudu i kurzu w pomieszczeniach, a nasze mieszkanie będzie czystsze. Antyelektrostatyczne działanie preparatu może sprawdzić się zwłaszcza w wielkopowierzchniowych budynkach, takich jak kościoły, hotele, SPA.

NoEM pełni też funkcję wydajnej i kryjącej farby białej oraz podkładu gruntującego. Produkt możemy stosować samodzielnie, jako warstwę wykończeniową lub bazę pod farby dekoracyjne. Preparat działa po nałożeniu jednej warstwy i pochłania niekorzystne promieniowanie nawet przez 10 lat.

Skuteczność i bezpieczeństwo


Ekran NoEM powstał w oparciu o technologię przyjazną dla naszego organizmu. Produkt zawdzięcza swoje działanie naturalnym właściwościom wody i ceramiki, a jego działanie potwierdzają liczne certyfikaty i badania (m.in. certyfikat TUV przyznany za efektywność w tłumieniu pól elektrycznych, badania EC1 plus, M1 i A+ świadczące o niskiej zawartości VOC – lotnych związków organicznych).

Bliżej natury = dalej od elektrosmogu


W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie wykluczyć z naszego życia technologii, a co za tym idzie pola EM. Mimo, że kontakt z elektrosmogiem jest nieunikniony, może ograniczyć jego wpływ na nasze zdrowie. Zmniejszmy ilość urządzeń elektrycznych w sypialni, zachowajmy odpowiednią odległość podczas korzystania z laptopów i telefonów komórkowych, a kiedy tylko możemy spacerujmy boso, by "złapać" korzystne częstotliwości Ziemi. Postawmy też na zieleń – badania przeprowadzone przez szwajcarskich naukowców dowiodły, że niektóre gatunki roślin (np. kaktus) pomagają niwelować zmęczenie i bóle głowy spowodowane polem EM.

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt