chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Renowacja Willii Kestenberga w Łodzi

Renowacja Willii Kestenberga w Łodzi

03.10.2016
Willa Kestenberga mieszcząca się w Łodzi to bardzo ciekawe miejsce na mapie zabytków zarówno ze względu na secesyjne piękno, jak i architektoniczny dualizm, ponieważ od strony ul. Jaracza wygląda jak willa, a od strony ul. Sterlinga jak pałac.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Obiekt charakteryzuje też różnorodność elementów elewacyjnych: od balkonów i wykuszy po klasyczne zdobienia i dekoracje roślinne. Budynek, zaprojektowany przez Franciszka Chełmińskiego jako rezydencja dla rodziny łódzkiego przemysłowca, na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniał właściciela i funkcjonalność. W ramach prac remontowych elewacja odzyskała blask, odświeżono i przebudowano także wnętrze obiektu. Ze względu na plan przywrócenia do użytkowania pomieszczeń piwnicznych szczególnej uwagi wymagała naprawa i zabezpieczenie ich ścian oraz powłoki schodów, dlatego zdecydowano o wykorzystaniu materiałów Weber, stanowiących skuteczną ochronę hydroizolacyjną.
Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Do izolacji wewnętrznej w gruncie zastosowano weber.tec Superflex 10 oraz weber.tec 901. Elastyczna, grubowarstwowa masa uszczelniająca na bazie polimerów weber.tec Superflex 10 umożliwia mostkowanie rys. Zapewnia też powierzchni odporność na starzenie się oraz wpływ wody i substancji agresywnych znajdujących się w gruncie. Emulsja bitumiczna wspiera to działanie, a także umożliwia stworzenie powłok przeciwwilgociowych i ochronnych. Natomiast jako izolację posadzki w piwnicach wykorzystano weber.tec 824.
Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

W celu odtworzenia izolacji poziomej muru wykorzystano krem iniekcyjny weber.tec 946, który doskonale sprawdza się w iniekcji murów z pustkami i rysami, o wysokim stopniu przesiąknięcia wilgocią. Jako tynk renowacyjny na powierzchni ścian wewnętrznych w piwnicach wybrano weber.san 953, który wraz z obrzutką weber.san 950 idealnie sprawdza się w zawilgoconych i zasolonych pomieszczeniach. Do naprawy stopni zastosowano żywicę na bazie epoksydu weber.tec 793, natomiast by zapewnić powłokę ochronną – weber.tec Ergodur oraz weber.tec PU KVN, nadającą strukturze właściwości antypoślizgowe.

Willę Kestenberga odrestaurowano z dużą dbałością o szczegóły, aby zabytkowy budynek dalej zachwycał turystów i mieszkańców, a jednoczenie mógł pełnić praktyczną funkcję.
Autor: Weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt